Branża ITRynek

OVHcloud uruchamia nową usługę chmury prywatnej w oparciu o technologie VMware

Zdaniem przedstawicieli OVHcloud nowa oferta odpowiada na potrzeby związane z koniecznością przechowywania wrażliwych danych w pełni dedykowanym środowisku. Dostępna m.in. z warszawskiego centrum danych OVHcloud usługa spełnia również wymogi aplikacji krytycznych.

OVHcloud uruchamia nową usługę chmury prywatnej w oparciu o technologie VMware
Źródło: OVHcloud

Przedstawiciele firmy OVHcloud poinformowali o dostępności usługi Hosted Private Cloud by VMware z centrum danych w Warszawie. Usługa ta ma umożliwiać m.in. zbudowanie wysoce dostępnego, skalowalnego i zautomatyzowanego środowiska chmury prywatnej, które w pełni odpowiada wymaganiom obsługi środowisk krytycznych i intensywnych obciążeń roboczych. Unikalna ma być również konkurencyjna cena usługi OVHcloud Hosted Private Cloud by VMware. Co ważne, wspomniana oferta OVHcloud spełnia m.in. wymagania sektora finansowego w zakresie wsparcia standardów PCI Security Council (PCI DSS), a także sektora opieki zdrowotnej.

W ramach oferty dostępnej z warszawskiego ośrodka przetwarzania OVHcloud dostępne są m.in. oparte na technologii VMware vSAN hiperkonwergentne hosty wirtualne w standardowych, zróżnicowanych konfiguracjach; magazyny danych NSF o pojemności nawet 36 TB; kompletne zasoby sieciowe o zwiększonej przepustowości, a także pełna oferta oprogramowania VMware. W efekcie możliwe jest uruchomienie elastycznej infrastruktury zapewniającej łatwe skalowanie w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby w zakresie mocy obliczeniowej czy gromadzenia danych, w tym możliwość natychmiastowej rozbudowy o dodatkowe hosty i magazyny danych działające w dowolnym centrum danych OVHcloud na świecie, bądź w ramach firmowego środowiska IT – w modelu chmury hybrydowej.

“Oferta VMware na OVHcloud Private Cloud doskonale odpowiada na potrzeby dynamicznie digitalizujących się, gotowych do pracy w chmurze przedsiębiorstw. Eliminuje koszty operacyjne posiadania centrum wewnętrznego, oferując w zamian uproszczoną architekturę zapasowego centrum danych bez zbędnych inwestycji i nieprzerwaną dostępność krytycznych aplikacji” – mówi Robert Paszkiewicz, wiceprezes OVHcloud w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *