ProgramowanieRynek

Productive24: Algorytmy zastąpiły programistów

Twórcy polskiego startupu Productive24 odnotowali 299% wzrost sprzedaży w 2020 roku w porównaniu do roku 2019. Platforma ta urzeczywistnia ideę hiperautomatyzacji – powtarzalną, czasochłonną i kosztowną pracę programistów zastąpiono w niej algorytmami, a systemy dla klientów budują odpowiednio przeszkoleni analitycy biznesowi.

Productive24: Algorytmy zastąpiły programistów

Wśród najważniejszych trendów technologicznych na 2021 rok, analitycy Gartnera wskazują hiperautomatyzację. Według nich wszystko, co można zautomatyzować, zostanie zautomatyzowane i jest to trend nieodwracalny oraz nieunikniony. Z kolei jak zapewniają przedstawiciele Productive24, dzięki takiemu innowacyjnemu podejściu do wytwarzania oprogramowania jaki zastosowali w swoim rozwiązaniu, koszty cyfryzacji przedsiębiorstw są o rzędy wielkości mniejsze w stosunku do tradycyjnych projektów IT.

Korzyści i możliwości zastosowania

I tak, pierwszą i najważniejszą korzyścią z zastosowania wspomnianej platformy jest czas dostarczania oprogramowania – błyskawiczne tworzenie, wdrażanie i rozwój systemów dla biznesu, a także szybkie modyfikowanie gotowych rozwiązań. Jak wskazują specjaliści Productive24, zmiany w oprogramowaniu wprowadzane są w locie, nierzadko jeszcze w trakcie rozmowy z analitykiem. Ważne jest też to, że raz stworzona przez niego konfiguracja systemu dla klienta jest bardzo szybko – bez ingerencji zespołów programistów – przekładana na aplikację przeglądarkową, a także na natywne, offlinowe aplikacje mobilne dla Android, iOS i Windows10. Wyeliminowano więc jeden z najbardziej kosztochłonnych elementów wycen większości projektów informatycznych – koszt tworzenia oprogramowania.

Twórcy platformy przygotowali też ekosystem aplikacji biznesowych prezentujący jej możliwości i gotowych do wdrożenia od ręki. Wśród nich znajdują się np. kompleksowy system dla HR, system do zarządzania dostępem do danych osobowych, pracy grupowej i komunikacji, service desk, rozwiązanie do zarządzania projektami, elastyczny CRM oraz cały szereg innych aplikacji usprawniających zarządzanie całą organizacją. Co istotne, wszystkie te aplikacje, bez potrzeby ich integracji, mogą się ze sobą łączyć i wzajemnie na siebie oddziaływać, organizując oraz automatyzując dowolne procesy realizowane między różnymi działami czy z udziałem kontrahentów zewnętrznych – podkreślają twórcy platformy.

Jeśli chodzi o rozwiązania, których najczęściej szukali klienci w 2020 roku, to oprócz dedykowanego software’u, np. z obszaru zarządzania procesami biznesowymi, marketingowymi, budżetowania, controllingu czy compliance (RODO, zgłoszenia sygnalistów), dużym zainteresowaniem cieszyły się też aplikacje z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi. Pomimo tego, że na rynku jest dużo rozwiązań dla HR, okazuje się, że takich, które pozwalałyby zarządzać całym cyklem pracownika w organizacji (od rekrutacji, po offboarding) nie ma aż tak dużo lub są one wystarczająco elastyczne – wskazują przedstawiciele startupu, dodając że ich technologia daje dużą przewagę w tym zakresie.

Przypomnijmy, że projekt Productive24 powstawał przez ponad 8 lat i był rozwijany w ramach spółki matki eLeader. Od początku zakładał on budowę rozwiązania klasy Enterprise Low-Code. Korzyści wynikające z nowatorskiego podejścia do wytwarzania oprogramowania dostrzegły i doceniły już między innymi takie firmy, jak Maspex, Danone, Nutricia, Adecco, LW Bogdanka czy Leroy Merlin.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *