Branża ITCyberbezpieczeństwoRynek

SNOK zapewni centrum operacji bezpieczeństwa dla aplikacji SAP

Usługa zakładająca uruchomienie Security Operations Center dla rozwiązań SAP jest elementem strategicznego partnerstwa firm SNOK i SecurityBridge. Nowa oferta zakłada m.in. zapewnienie kompleksowych usług z obszaru cyberbezpieczeństwa aplikacji SAP dla organizacji działających na rynku polskim.

SNOK zapewni centrum operacji bezpieczeństwa dla aplikacji SAP

Wprowadzona na polski rynek z inicjatywy zespołu SNOK usługa budowy Security Operations Center z oparciu o możliwości platformy SecurityBridge pozwoli na zapewnienie kompleksowych usług z zakresu bezpieczeństwa środowisk aplikacyjnych polskich firm opierających swój biznes na rozwiązaniach SAP. Przedstawiciele obu firm specjalizujących się w technologiach niemieckiego producenta podkreślają, że pomimo rosnącej liczby ataków wymierzonych w firmowe środowiska aplikacyjne, duża część środowisk SAP nie jest chroniona w sposób wystarczający. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy wymieniana jest m.in. unikalna architektura i wysoka złożoność systemów SAP, które sprawiają, że środowiska takie trudno jest zabezpieczyć za pomocą standardowych rozwiązań. “W czasach, gdy cyberataki są już codziennością, bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie krytycznych aplikacji SAP. Dzięki współpracy z SecurityBridge, nasz zespół ekspertów jest w stanie w pełni zabezpieczyć aplikacje SAP w bardzo krótkim czasie. Tym samym wzbogacamy naszą ofertę usług o unikalny produkt, który powinien być dostępny dla każdego klienta użytkującego rozwiązania SAP” – zapewnia Jacek Bugajski, dyrektor generalny SNOK.

Usługi Security Operations Center dla rozwiązań SAP będą bazować na technologii SecurityBridge, która – jak zapewniają twórcy – opiera się na nowoczesnym podejściu do bezpieczeństwa oprogramowania biznesowego. Działanie platformy SecurityBridge skupia się bowiem na zapewnieniu sprawnego wykrywania i przeciwdziałania anomaliom w działaniu środowiska aplikacyjnego. “Zakładamy, że oprogramowanie SAP i niestandardowe elementy kodu aplikacyjnego zostaną zinfiltrowane bez względu na to, jak staranne procedury bezpieczeństwa zastosuje dana organizacja” – przekonują przedstawiciele SecurityBridge. Rozwiązaniem ma tu być zapewnienie ciągłego monitorowania procesów środowiska aplikacyjnego SAP pod kątem wykrywania potencjalnych nieprawidłowości oraz ich analizy pozwalającej szybko wykryć faktyczne zagrożenia. W efekcie, natywnie zintegrowana z technologiami SAP platforma SecurityBridge stanowić ma unikalne wsparcie dla zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oprogramowania SAP. “Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane scenariusze ataków, których celem są krytyczne zasoby przedsiębiorstwa. Z kolei aplikacje SAP stanowią cyfrowy szkielet dla wielu wiodących organizacji. Dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanej technologii, lokalni partnerzy, tacy jak SNOK, mogą zapewnić użytkownikom technologii SAP najlepszą możliwą ochronę w obszarze cyberbezpieczeństwa” – dodaje Christoph Nagy, dyrektor generalny SecurityBridge.

Przeczytaj również
User Access Security Broker, czyli wdrożenie MFA bez wyrzeczeń

Usługa związana z uruchomieniem SOC dla rozwiązań SAP na bazie SecurityBridge jest już dostępna w ofercie firmy SNOK.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *