Branża ITRynek

Spyrosoft zainwestuje w 60% akcji Better Software Group

Firma zapłaci za nie 20 milionów złotych. To kolejny krok na drodze do realizacji strategii rozbudowy kompetencji o nowe obszary i poszerzania portfolio klientów – poinformowali przedstawiciele wrocławskiej spółki. Dodajmy, że Better Software Group (BSG) – również z Wrocławia – specjalizuje się w tworzeniu aplikacji dla branży telewizyjnej i rozrywkowej.

Spyrosoft zainwestuje w 60% akcji Better Software Group
Na zdjęciu od lewej: Konrad Weiske, prezes Spyrosoft; Sławomir Podolski, członek zarządu Spyrosoft; Sławomir Piwko, współwłaściciel BSG; Wojciech Bodnaruś, wiceprezes Spyrosoft i Bartłomiej Lozia, prezes BSG.

W styczniu 2022 roku przedstawiciele Grupy Spyrosoft podpisali list intencyjny w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego BSG, a pod koniec marca z pozytywnym skutkiem zakończono proces due dilligence w spółce. Inwestycja zostanie sfinansowana z bieżących środków obrotowych. Transakcja nie wiąże się z emisją akcji. Jej ostateczne rozliczenie jest uzależnione od realizacji parametrów finansowych zapisanych w umowie – poinformowali przedstawiciele Spyrosoft, spółki która niedawno zadebiutowała na głównym rynku GPW.

„Zakup akcji BSG to inwestycja, która pomoże nam rozbudować nasze kompetencje w obszarze media & entertainment oraz rozbudować portfolio klientów z tego sektora. Istotne jest również wejście na rynek skandynawski, na którym dotąd byliśmy mało obecni oraz rozbudowa kompetencji w zakresie front-end i mobile” – skomentował Konrad Weiske, współzałożyciel i prezes Spyrosoft. “Jest to kolejny krok w realizacji naszej strategii dobudowywania kompetencji i poszerzania oferty dla globalnych klientów. BSG to firma z długą tradycją i dużym zespołem długoletnich, niezwykle kompetentnych  pracowników. Mamy podobną kulturę organizacyjną i kulturę pracy, pasujemy do siebie. BSG pozostanie niezależne, na dzisiaj nie planujemy rebrandingu. Zgodnie z naszym modelem biznesowym, będzie to kolejna spółka w Grupie, działająca pod własną marką” – dodał.

Przypomnijmy, że spółka BSG powstała w 2011 roku i zatrudnia obecnie 170 osób. W 2021 roku jej przychody wyniosły 25 milionów złotych, zysk EBITDA niemal 5 milionów złotych, a dług netto 1,9 mln zł. BSG stanie się centrum kompetencji Grupy w obszarze media&entertainment, przejmując tym samym zarządzanie klientami Spyrosoft z tego sektora.

„Cieszymy się z możliwości ścisłej współpracy z Grupą Spyrosoft, z którą łączy nas podobne podejście do biznesu, pracowników i klientów. Dzięki tej transakcji BSG będzie mogło się szybciej rozwijać, wykorzystując zaplecze usług i specjalistów Grupy Spyrosoft, a także więcej oferować swoim klientom” – podsumował Bartłomiej Lozia, prezes Better Software Group.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *