AplikacjeRynek

Symfonia wzmacnia grupę kapitałową i kupuje Cloud Planet

To kolejna tego rodzaju transakcja, która wzmacnia pozycję Grupy Symfonia na rynku oprogramowania biznesowego oraz usług dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. We wrześniu do Grupy Symfonia dołączyła spółka Reset2.pl.

Symfonia wzmacnia grupę kapitałową i kupuje Cloud Planet

Przedstawiciele firmy Symfonia poinformowali o nabyciu 100% udziałów gdańskiej spółki Cloud Planet S.A. oraz powiązanej z nią spółce Skanuj.to. Obie firmy oferują rozwiązania chmurowe związane m.in. z zarządzaniem procesami finansowo-księgowymi w małych i średnich firmach oraz współpracą takich podmiotów z biurami księgowymi. Firma Cloud Planet stworzyła również wykorzystywaną przez ponad 40 tys. podmiotów platformę bankową przeznaczoną do obsługi mikroprzedsiębiorstw. “Przejęcie spółek Cloud Planet i Skanuj.to jest kolejnym krokiem na drodze do budowania pozycji Grupy Symfonia jako lidera na polskim rynku dostawców oprogramowania dla MŚP. Doświadczenie i technologie dostarczane przez zespoły obu spółek będą wsparciem w rozwoju kompleksowych rozwiązań i usług chmurowych w całej Grupie Symfonia” – podkreśla Piotr Ciski, prezes zarządu Symfonii. Aktualnie grupę kapitałową Symfonia tworzy też – poza spółką Symfonia – przejęta we wrześniu br. spółka Reset2.

Przypomnijmy, w czerwcu br. marka Symfonia zastąpiła brand Sage w Polsce. Jest to efekt ogłoszonej pod koniec 2020 roku transakcji przejęcia struktur Sage w Polsce oraz marki Symfonia przez fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners. Zapowiadano wówczas szereg działań mających na celu rozszerzenie oferty oraz wzmocnienie pozycji firmy Symfonia jako czołowego dostawcy nowoczesnych rozwiązań biznesowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *