Zmiany kadrowe

Tomasz Burczyński prezesem zarządu Fabrity Holding

Stanowisko objął z początkiem listopada br. Zapowiada m.in. szybką finalizację nowej strategii, a także ciekawe możliwości rozwoju działalności grupy działającej wcześniej pod marką K2 Holding. Równolegle, do rady nadzorczej Fabrity Holding przeszedł Paweł Wujec, dotychczasowy prezes zarządu spółki.

Tomasz Burczyński prezesem zarządu Fabrity Holding

Zmiany w zarządzie Fabrity Holding w pewnym sensie stanowią finalizację transformacji biznesowej całej grupy kapitałowej. Zmiany modelu biznesowego firmy zakładają m.in. specjalizację i koncentrację działalności wokół segmentu oprogramowania. Oznaczają też przemianę wielobranżowej Grupy K2 w technologiczną Grupę Fabrity. I tak, w połowie ubiegłego roku skupiona na działalności w segmencie usług chmury obliczeniowej spółkę Oktawave przejęła Netia. Z kolei we wrześniu 2023 roku działające w obszarze marketingu spółki zależne Fabrity sprzedano międzynarodowej Grupie Altavia.

“Otworzyliśmy właśnie nowy rozdział w historii grupy, w którym jesteśmy już firmą stricte technologiczną, a naszym głównym biznesem jest produkcja oprogramowania. Przed nami wiele ciekawych możliwości rozwoju i zwiększania wartości fundamentalnej. Finalizujemy założenia nowej strategii i w najbliższych miesiącach zamierzamy zakomunikować inwestorom giełdowym naszą wizję i nasze cele” – zapowiada Tomasz Burczyński, prezes Fabrity Holding. Tomasz Burczyński, jest także współtwórcą i prezesem zarządu Fabrity – spółki zależnej Fabrity Holding, która obecnie odpowiada za kluczowy obszar działalności biznesowej grupy.

“Przeprowadziliśmy transformację biznesową według najlepszych światowych standardów, zwiększając jakość i wartość poszczególnych segmentów działalności oraz samej spółki holdingowej, notowanej na GPW. Podobnie podeszliśmy do procesu sukcesji na stanowisku CEO, który to proces przewidzieliśmy na ponad rok nawet pomimo faktu, że mój następca jest związany z firmą od 20 lat. Zakończyłem swoją misję prezesa i jestem dumny z tego, co zbudowaliśmy jako zespół i jaki zwrot przynieśliśmy akcjonariuszom” – dodaje Paweł Wujec, członek rady nadzorczej Fabrity Holding.

Przeczytaj również
Michał Głowiński CTO w EWL Group
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *