Branża ITCyberbezpieczeństwoInfrastruktura

Veeam udostępnia nową generację rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych

Veeam Software udostępnił Veeam Availability Suite v10 — pakiet obejmujący funkcje ochrony danych nowej generacji. Jak zapewnia producent, rozwiązanie to zwiększa ich dostępność, przenośność i rozszerzalność na potrzeby zarządzania danymi w środowiskach chmur hybrydowych.

Veeam udostępnia nową generację rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych

Najnowsza wersja flagowego rozwiązania Veeam Availability Suite wyposażona została w nowoczesne funkcje ochrony danych przeznaczone dla sieciowych pamięci masowych (NAS), rozszerzoną ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem typu ransomware oraz rozwiązanie Multi-VM Instant Recovery służące do automatyzacji odzyskiwania danych po awarii. W sumie w pakiecie V10 dostępnych jest ponad 150 nowych możliwości i rozszerzeń.

Rozszerzone i pogłębione rozwiązanie

Jak wynika z Veeam Cloud Data Management Report za rok 2019, trzy czwarte (73%) firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele organizacji chciałoby także korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnić wymagania dotyczące ochrony i wykorzystać potencjał w nich tkwiący. Biorąc to pod uwagę zespół Veeam postanowił rozszerzyć i pogłębił swoje rozwiązanie, zapewniając szerszą obsługę platform oraz zaawansowane funkcje, które pozwalają przedsiębiorstwom na lepszą kontrolę nad danymi.  „Postanowiliśmy, że skupimy się głównie na innowacyjnych rozwiązaniach najwyższej klasy oraz dostosowaniu produktów do potrzeb klientów. Nowy pakiet jest zgodny z tymi celami. Pomaga firmom różnej wielkości w zapewnieniu ciągłej dostępności, przenoszalności i bezpieczeństwa danych w każdej chmurze i na każdej platformie” – twierdzi Danny Allan, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. strategii produktów w firmie Veeam.

Skuteczna ochrona przed atakami ransomware

Veeam Availability Suite v10 chroni obciążenia przetwarzane we współczesnych środowiskach informatycznych na dużą skalę, przekonują przedstawiciele producenta. Udostępnia on szerszy zestaw funkcji tworzenia niezmienialnych kopii zapasowych zapewniających większe bezpieczeństwo. Umożliwia również głębszą integrację interfejsu API ekosystemu. Jak zapewnia producent, funkcjonalności te mają pozwolić przedsiębiorstwom zaoszczędzić czas, obniżyć koszty i przekroczyć planowane cele związane z odzyskiwaniem danych.

„Rozwiązania takie, jak najnowsza wersja v10 pakietu Veeam, zapewniają przedsiębiorstwom skalowalność potrzebną do realizacji obecnych i przyszłych zadań. Nowe funkcje zarządzania danymi w chmurze umożliwiają szybsze, automatyczne kopiowanie danych do obiektowej pamięci masowej oraz używanie funkcji S3 Object Lock, co chroni dane przed takimi zagrożeniami, jak ransomware, ataki wewnętrzne i szkodliwe oprogramowanie przejmujące funkcje administratora” – podkreśla Henry Baltazar, wiceprezes ds. badań w firmie 451 Research.

Jak informują przedstawiciele Veeam, nowe funkcje pakietu umożliwiają firmom osiągnięcie następujących celów:

  • Modernizacja i uproszczenie ochrony dużych współużytkowanych zasobów plikowych i serwerów plików poprzez efektywne tworzenie kopii zapasowych w sieciowej pamięci masowej (NAS).
  • Zapewnienie ciągłości działania przedsiębiorstwa za pomocą mechanizmu Instant Recovery nowej generacji oraz rozwiązania Multi-VM Instant Recovery, umożliwiającego odzyskiwanie danych po awariach i długich przestojach w centrach ich przetwarzania.
  • Uproszczenie tworzenia kopii zapasowych w zdalnej lokalizacji oraz zapewnienie pełnej ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem ransomware i zagrożeniami wewnętrznymi dzięki rozszerzonej integracji obiektowej pamięci masowej S3 i niezmienialnym kopiom zapasowym.
  • Ponowne wykorzystanie danych z kopii zapasowych w celu pozyskania nowych informacji, a także włączenie kopii zapasowych w procesy dzięki większej rozszerzalności platformy oraz uproszczonej integracji oprogramowania do analizy danych innych firm z interfejsem API pakietu NEW Veeam Data Integration.
  • Obsługa większej liczby platform i ekosystemów oraz nowe, zaawansowane funkcje do systemów Linux, Nutanix AHV, PostgreSQL, MySQL i innych.

Pakiet Veeam Availability Suite v10 jest już dostępny w sprzedaży. Więcej informacji na jego temat znajduje się na stronie internetowej producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *