RynekPolecane tematy

VMware ogłasza strategię rozwoju oferty i technologii na kolejną dekadę

Zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo, innowacje technologiczne oraz wsparcie dla rozwoju kompetencji cyfrowych to niektóre z wartości wpisanych w strategię VMware na kolejną dekadę. Kierownictwo firmy deklaruje także znaczące zaangażowanie w rozwiązywanie globalnych wyzwań społecznych oraz działania na rzecz lepszej przyszłości.

VMware ogłasza strategię rozwoju oferty i technologii na kolejną dekadę

„W obliczu tegorocznych globalnych i społecznych wyzwań, pojawiła się znacznie większa potrzeba pilnego działania. Wyznaczyliśmy sobie śmiałe cele, które są podstawą naszej działalności i mają na nią znaczący wpływ” – mówi Pat Gelsinger, dyrektor generalny VMware. Jego zdaniem nowe technologie są fundamentem cyfrowych zmian, nierzadko niezbędnych do zapewnienia sprawnego funkcjonowania podstawowych procesów społecznych, gospodarczych i biznesowych. “Transformacja cyfrowa jest pod wieloma względami podstawą budowy lepszego świata. Tworzy odporny globalny system opieki zdrowotnej. Pomaga nam zasypać cyfrową przepaść i wspomaga dekarbonizację planety. W VMware jesteśmy zaangażowani w tworzenie technologii w oparciu o cyfrową etykę, która służy wszystkim zainteresowanym stronom” – dodaje Pat Gelsinger. Wedle zapowiedzi nowa strategia VMware jest w dużej mierze inspirowana wezwaniem do działania w ramach celów zrównoważonego rozwoju skierowanym przez ONZ do przedsiębiorców z całego świata.

Kluczową rolę dla planów VMware w najbliższej dekadzie odgrywać mają wartości, takie jak: bezpieczeństwo, prywatność i etyka, sprawiedliwy dostęp do możliwości technologii, a także odpowiedzialny zrównoważony rozwój. Jednocześnie, przedstawiciele VMware zapewniają o zamiarze nawiązania współpracy z instytucjami akademickimi oraz organizacjami non-profit, która będzie ukierunkowana na likwidowanie luki kompetencyjnej oraz upowszechnienie możliwości prowadzenia projektów cyfrowej transformacji biznesu.

I tak, w ramach nowej strategii VMware zamierza realizować inicjatywy mające na celu m.in. upowszechnienie mechanizmów bezpieczeństwa IT, jako kluczowego elementu infrastruktury cyfrowej w firmach i organizacjach na całym świecie; współpraca z dostawcami usług publicznej chmury obliczeniowej mająca na celu osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla w zakresie infrastruktury własnej VMware do 2030 roku; zapewnienie wsparcia dla klientów realizujących inicjatywy mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz inwestowanie w projekty badawcze związane z kolejnymi generacjami infrastruktury IT.

„Nasza agenda 2030 zmienia się, ponieważ cele 30×30 należą do liderów biznesowych i wbudowane są we wszystko, co robimy. Od sposobu, w jaki tworzymy oprogramowanie i wprowadzamy nasze rozwiązania na rynek, po koncepcję zgodnie z którą budujemy kulturę integracji. Tym samym łączymy nasz główny cel z pełnieniem roli na rzecz stworzenia bardziej zrównoważonego, sprawiedliwego i odpornego świata” – zapewnia Nicola Acutt, wiceprezes VMware kierująca nowo powołanym działem ESG w VMware.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *