PracaRynek

W Warszawie powstanie centrum programowania i innowacji firmy Affirm

Affirm, operator sieci płatniczej i jeden z największych dostawców usług odroczonych płatności otworzy w Warszawie centrum rozwoju i innowacji. Będzie to pierwsze, tworzone od zera, biuro Affirm poza USA. W 2022 roku spółka zamierza zatrudnić w Polsce 100 programistów. Poszukiwani będą m.in. specjaliści ze znajomością języków, takich jak: Python, JavaScript, Swift i Kotlin.

W Warszawie powstanie centrum programowania i innowacji firmy Affirm

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że warszawski oddział Affirm będzie specjalizował się przede wszystkim rozwojem produktów firmy. Przedstawiciele spółki podkreślają, że obecnie nie ma planów rozszerzenia jej działalności na rynek polski.

Nowym biurem Affirm kieruje Ryszard Szopa, który objął stanowisko Director of Engineering i Site Lead. Do jego zadań należało będzie m.in. kierowanie warszawskim biurem oraz nadzór nad rekrutacją na stanowiska produktowe i programistyczne. “Affirm jest dużym graczem działającym w obrębie dynamicznie rozwijającego się sektora płatności odroczonych. Siłą napędową naszego dalszego rozwoju jest kompleksowa strategia developmentu produktów, której obsługa i budowa będzie miała miejsce właśnie w Polsce. Postanowiliśmy otworzyć biuro w Warszawie, aby skorzystać z wyjątkowego zasobu, jakim dysponuje polski rynek – bardzo utalentowanych programistów” – mówi Ryszard Szopa.

Do pracy w polskim oddziale Affirm poszukiwani będą m.in. programiści wyspecjalizowani w językach, takich jak: Python, JavaScript, Swift (w przypadku aplikacji dla systemu iOS) oraz Kotlin (dla systemu Android i procesów backendowych). Co ciekawe, firma funkcjonuje obecnie głównie w trybie zdalnym, a przedstawiciele Affirm zaznaczają, że zamieszkanie w okolicach Warszawy nie jest warunkiem koniecznym do zatrudnienia i spółka jest otwarta na współpracę ze specjalistami z różnych części Polski. “Praca w Affirm to okazja do dołączenia do szybko rozwijającej się i dynamicznej, a co najważniejsze – przyjaznej firmy. Zapewniamy pracownikom możliwość pracy zdalnej, stawiając na pierwszym miejscu ich dobrostan. Obejmuje to atrakcyjne świadczenia pracownicze i hojną politykę płatnych urlopów” – podkreśla Ryszard Szopa. “Nasi pracownicy zostaną przydzieleni do poszczególnych obszarów produktowych i będą mogli współpracować z kolegami w USA nad ambitnymi projektami, pracując w polskich godzinach” – dodaje.

Firma Affirm powstała w 2012 roku. Od tego czasu spółka rozwija sieć płatniczą opartą na zaufaniu i przejrzystości. Przedstawiciele spółki podkreślają, że sieć płatnicza Affirm milionom konsumentów zapewnia możliwość odpowiedzialnego wydawania i oszczędzania pieniędzy, a tysiącom przedsiębiorstw – narzędzia stymulujące wzrost biznesu. W 2021 roku spółka zadebiutowała na rynku NASDAQ. “Affirm znajduje się obecnie na idealnym etapie swojej trajektorii wzrostu. Nabieramy rozpędu dzięki zasobom przodującego przedsiębiorstwa, nie tracąc ducha przedsiębiorczości charakterystycznego dla startupu. Każdy z naszych pracowników ma realny wpływ na kształtowanie naszej organizacji i budowanie produktów, które zapewnią wszystkim lepszą przyszłość finansową” – zapewnia Ryszard Szopa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *