PracaCDORynek

W Warszawie powstanie Digital Hub firmy Bayer

W lipcu 2021 roku w warszawskim oddziale firmy Bayer działalność rozpocznie zespół wyspecjalizowany w innowacyjnych projektach cyfrowych w m.in. obszarze ochrony zdrowia, farmacji oraz rolnictwa. Znajdzie w nim zatrudnienie nawet 400 specjalistów IT: programistów, inżynierów danych i analityków. Rekrutacja potrwa do końca przyszłego roku.

W Warszawie powstanie Digital Hub firmy Bayer

Najważniejsze informacje

  • Digital Hub będzie koncentrował się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, a także realizacji projektów cyfrowej transformacji w wymiarze globalnym dla działów Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health firmy Bayer.
  • Znajdzie w nim zatrudnienie nawet 400 specjalistów IT: programistów, inżynierów danych i analityków.
  • Pracownicy warszawskiego zespołu Digital HUB będą ściśle współpracowali z pracownikami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach świata.
  • Jeszcze w tym miesiącu zorganizowany zostanie wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa.

Wedle zapowiedzi Digital Hub będzie koncentrował się na rozwoju innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, a także realizacji projektów cyfrowej transformacji w wymiarze globalnym dla działów Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health firmy Bayer. Zatrudnienie w nowym zespole znajdą m.in. programiści oraz inżynierowie full stack i specjaliści w zakresie uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji oraz badań operacyjnych, a także eksperci w zakresie cyberbezpieczeństwa. “Bardzo się cieszymy, że Bayer wybrał Polskę jako lokalizację nowego Digital Hubu. To kraj o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe” – mówi Markus Baltzer, prezes firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przeczytaj również
Atos przedstawia Q-score, system mierzenia wydajności i skuteczności kwantowej

Z oficjalnych informacji wynika, że warszawski zespół Digital Hub stanie się także częścią globalnych struktur firmy Bayer, których celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. Oznacza to, że specjaliści zatrudnieni w nowym zespole będą ściśle współpracowali z pracownikami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach świata. “Decyzja o rozszerzeniu naszych globalnych struktur digital i IT o Warszawę była oczywista, biorąc pod uwagę poziom utalentowanych informatyków i absolwentów uczelni – zarówno w stolicy, jak i całej Polsce” – dodaje Bijoy Sagar, dyrektor ds. IT i transformacji cyfrowej w firmie Bayer.

Bayer planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 roku. Jeszcze w tym miesiącu zorganizowany zostanie wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *