Rynek

Accenture ogłasza plany dalszego rozwoju centrum usług w Łodzi

Firma przenosi się do nowej siedziby w Łodzi i ogłasza plany zatrudnienia kolejnych 100 osób w Accenture Łódź Delivery Center. W 2015 roku liczba pracowników może przekroczyć 500 osób.

Otwarcie nowej, większej siedziby Accenture Polska w Łodzi ma na celu konsolidację zespołu i związane jest z dynamicznym rozwojem firmy. W ciągu trzech ostatnich lat zatrudnienie w łódzkim oddziale wzrosło o prawie 200%. Obecnie w Łodzi pracuje
ok. 220 osób. Kolejne 140 wykonuje zadania w Warszawie” –
mówi Witold Rogowski, dyrektor Accenture Delivery Center Polska.

W związku z pozyskiwaniem kolejnych zadań, centrum informatyczne Accenture zatrudnia co roku od 70 do 100 nowych pracowników. „W 2014 roku rozważamy zatrudnienie 100 osób. W 2015 roku liczba pracowników realizujących zadania w Łodzi i u klientów może osiągnąć 500 osób” – dodaje Witold Rogowski.

Accenture w swoim centrum w Łodzi zatrudnia zarówno specjalistów, jak i świeżo upieczonych absolwentów wyższych uczelni. „Nasze drzwi otwarte są dla studentów i absolwentów kierunków technicznych, studiów inżynierskich i magisterskich, m.in. informatyki, telekomunikacji, elektroniki, automatyki i robotyki, z dobrą znajomością języka angielskiego. Mile widziane są też inne języki, np. niemiecki lub włoski” – mówi Agnieszka Żak, specjalista ds. rekrutacji w Accenture. „ Poszukujemy również kandydatów z doświadczeniem w zakresie technologii, takich jak SQL, PLSQL, C/C++, Java EE lub SE, Perl, Python, Unix, Microsoft, czy Business Intelligence. Ważna jest dla nas nie tylko wiedza, ale także kompetencje miękkie: umiejętność pracy w zespole, szybkość uczenia się, samodzielność, predyspozycje do bycia liderem” – dodaje.

Accenture Łódź Delivery Center jest głównym ośrodkiem technologicznym Accenture w Polsce i jednym z 50 biur wchodzących w skład Accenture Global Delivery Network. Specjalizuje się w rozwiązaniach retail i e-commerce oraz billing & revenue management. Do klientów łódzkiego centrum należą największe instytucje bankowości detalicznej i internetowej, firmy z sektora detalicznego oraz operatorzy telefonii komórkowej. Połowa z nich to firmy zagraniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *