Cyberbezpieczeństwo

Advanced Malware Protection w rozwiązaniach Cisco Content Security

Mechanizmy zaawansowanej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem dodano do rozwiązań CiscoWeb Security Appliance, Email Security Appliance i usług Cloud Web Security.

Oprogramowanie AMP (Advanced Malware Protection) zostało oryginalnie opracowane przez Sourcefire. „Jego integracja z rozwiązaniami Cisco, umożliwia skorzystanie z zaawansowanych mechanizmów zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem, w tym detekcję i blokowanie szkodliwych kodów, bieżącą analizę zagrożeń, a także historyczną analizę stanu systemu i jego naprawę w wypadku wykrycia ataków” – przekonują przedstawiciele Cisco.

Ta oferta jest pierwszym przykładem integracji technologii Cisco z rozwiązaniami bezpieczeństwa Sourcefire, firmy przejętej przez Cisco. Rozszerzenie funkcji związanych z bezpieczeństwem o nowe mechanizmy ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem jest adresowane do ponad 60 mln użytkowników już korzystających z rozwiązań Cisco Content Security.

Advanced Malware Protection wykorzystuje działające w chmurze, rozbudowane sieci tworzące inteligentny system bezpieczeństwa, zbudowane zarówno przez Cisco, jak i Sourcefire. „Technologia AMP ewoluuje w kierunku rozwiązania, które ma zapewnić ciągłe monitorowanie i analizę stanu bezpieczeństwa sieci oraz systemu IT oraz przeciwdziałać pełnemu spektrum zagrożeń i to zarówno przed, podczas, jak i po ataku cyberprzestępców” – mówią przedstawiciele Cisco.

AMP będzie dostępne jako technologia zintegrowana z urządzeniami FirePOWER for Next-Generation IPS oraz Next-Generation Firewall, a także jako niezależne urządzenie appliance.

AMP nie wykorzystuje sygnatur szkodliwych kodów, których aktualizacja, od momentu pojawienia się nowego zagrożenia, może trwać tygodnie lub miesiące, a zamiast tego stosuje zintegrowany zestaw mechanizmów identyfikacji i blokowania szkodliwych kodów opierający się na analizie reputacji plików, sprawdzaniu ich aktywności w izolowanym środowisku sandbox oraz retrospektywnej analizie danych.

AMP będzie dostępne jako technologia zintegrowana z urządzeniami FirePOWER for Next-Generation IPS oraz Next-Generation Firewall, a także jako niezależne urządzenie appliance. Rowiązania FireAMP zapewniają ochronę punktów końcowych takich jak komputery PC, urządzenia mobilne i środowiska zwirtualizowane współpracując z FirePOWER lub niezależnymi urządzeniami appliance przy wykorzystaniu odpowiedniego konektora.

Cisco ogłosiło także wprowadzenie na rynek czterech najnowszych i najwydajniejszych urządzeń appliance FirePOWER zaprojektowanych pod kątem zgodności z rozwiązaniem AMP. Są to stakowalne modele 8350 (15 Gb/s), 8360 (30 Gb/s), 8370 (45 Gb/s) oraz 8390 (60 Gb/s) uzupełniające rodzinę FirePOWER, które mogą współpracować z wszystkimi znajdującymi się w ofercie firmy modułami NetMods co pozwala na dopasowanie do zróżnicowanych wymagań dotyczących interfejsów sieciowych.

Podstawowe funkcje AMP:
File Reputation – funkcja, która analizuje pliki przesyłane w sieci i dostarcza informacji pozwalających na automatyczne zablokowanie ich ruchu jeśli pojawia się podejrzenie, że są to pliki zawierające szkodliwe kody. Blokowanie odbywa się zgodnie z regułami polityki bezpieczeństwa zdefiniowanymi przez administratora systemu przy wykorzystaniu interfejsu użytkownika Cisco Web i Email Security lub innych narzędzi umożliwiających określanie reguł bezpieczeństwa.

File Sandboxing – wykorzystuje odizolowane środowisko kontenera sandbox do analizy rzeczywistego zachowania się nieznanego wcześniej pliku przesyłanego w sieci. AMP zbiera szczegółowe dane o jego aktywności, co w połączeniu z dodatkowymi, maszynowymi lub ręcznymi analizami pozwala na zdefiniowanie jaki jest poziom zagrożenia związany z tym konkretnym plikiem.

Cognitive Threat Analytics i AMP są dostępne dla użytkowników Cisco Cloud Web Security po wykupieniu dodatkowej licencji.

File Retrospection – funkcja, która rozwiązuje problemy w sytuacji, gdy systemy zabezpieczeń na brzegu sieci dopuszczą do przedostania się do niej pliku, który później zostaje zweryfikowany jako zagrożenie. File Retrospection nie analizuje plików jednorazowo, a w sposób ciągły korzystając z aktualizacji informacji o nowych, szkodliwych kodach dostarczanych w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo, Cisco wprowadziło do oferty oprogramowanie Cognitive Threat Analytics – wykorzystujące technologie, przejętej w 2013 r. firmy Cognitive Security – jako opcję dla użytkowników Cisco Cloud Web Security. Cognitive Threat Analytics to samouczący się system, który wykorzystuje mechanizmy modelowania typowych aktywności programów i detekcji występujących anomalii, co umożliwia szybkie wykrycie szkodliwego oprogramowania, które próbuje działać w sieci.

Cognitive Threat Analytics i AMP są dostępne dla użytkowników Cisco Cloud Web Security po wykupieniu dodatkowej licencji.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *