Case StudyRynek

Camunda usprawnia procesy biznesowe w sektorze ubezpieczeniowym

Automatyzacja procesów biznesowych pomaga zwiększyć produktywność, utrzymać konkurencyjność oraz polepszyć zadowolenie klientów. Do takich celów od kilkunastu lat wykorzystywana jest platforma Camunda. IBA Group wdrożyła ją niedawno w jednej z firm ubezpieczeniowych.

Camunda usprawnia procesy biznesowe w sektorze ubezpieczeniowym

Wspomniana platforma pozwala na koordynowanie, automatyzowanie i monitorowanie złożonych procesów biznesowych, w tym zarządzanie mikrousługami oraz koordynację działań między różnymi systemami i uczestnikami.

Łącząc możliwości Camundy oraz narzędzi EasyRPA, spółce IBA Group udało się zautomatyzować obsługę klientów jednej z firm ubezpieczeniowych, co przełożyło się na mniejszą liczbę błędów i skrócenie czasu obsługi.

Przeprowadzone usprawnienia dały konkretne efekty:

  • z kilku godzin do 20-30 minut skrócono czas przetwarzania wniosku ubezpieczeniowego,
  • o 12% wzrosła liczba podpisanych polis ubezpieczeniowych,
  • nawet 87% dokumentów jest obecnie dokładnie rozpoznawanych i klasyfikowanych,
  • wskaźnik błędów zredukowano o 80%.

Analiza początkowa i identyfikacja głównych problemów pozwoliły zespołowi projektowemu skonstruować odpowiednie rozwiązania, przeprowadzić automatyzację procesów oraz wdrożyć system optymalnej integracji z istniejącymi systemami klienta.

Warto dodać, że stosowanie tego rozwiązania może również w znaczący sposób wspierać wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesach biznesowych. Dzięki integracji z narzędziami AI, Camunda umożliwia automatyzację zadań opartych na danych i algorytmach uczenia maszynowego.

“Zastosowania AI w procesach obsługiwanych przez Camundę mogą obejmować przykładowo przewidywanie zachowań klientów, optymalizację procesów decyzyjnych, personalizację doświadczenia użytkownika czy analizę danych biznesowych w celu wykrywania wzorców i trendów” – tłumaczy Maria Alish, analityczka biznesowa, managerka serwisu Camunda, IBA Group. “Wykorzystanie AI w połączeniu z Camundą zapewnia efektywność i precyzję w wykonywaniu zadań biznesowych, przyczyniając się do poprawy operacyjnej i innowacyjności firm” – podsumowuje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *