PracaRynek

Capgemini otwiera nowe biuro w Gdańsku – firma planuje zatrudnić w nim 200 specjalistów IT

Capgemini Polska rozwija centrum nowoczesnych usług dla biznesu i oficjalnie otwiera biuro w Gdańsku. Na Pomorzu firma skupić się ma na projektach webowych realizowanych w systemie Agile i DevOps. Tylko w pierwszym roku spółka planuje zatrudnić w nowym biurze 200 osób. W perspektywie najbliższych trzech lat ma być to łącznie już około 1000 pracowników.

Capgemini otwiera nowe biuro w Gdańsku – firma planuje zatrudnić w nim 200 specjalistów IT

Jak podkreślają przedstawiciele Capgemini, firma zdecydowała się na wejście do Trójmiasta z uwagi na jego prężny rozwój jako ośrodka IT. Ekspansja na północ kraju wiąże się także z planami spółki dotyczącymi hybrydowego modelu pracy – dla organizacji ważne jest, by pracownicy nie musieli pracować w pełni zdalnie i mieli możliwość zarówno pracy z domu, jak i przychodzenia do biura.

Poza systemem Agile oraz DevOps nowe centrum ma realizować projekty webowe, w których wykorzysta wiodące technologie (Java, .NET, Angular, React). Projekty te będą zarządzane lokalnie. “To, co będzie odróżniało nowy oddział od pozostałych istniejących już centrów Capgemini to skupienie na technologiach webowych w Agile i DevOps – będziemy budować nowy oddział w duchu wartości agile również poza projektami. Na początku skupimy się na specjalizacji, a w kolejnych latach postawimy na dynamiczny rozwój, dywersyfikując zarówno projekty, jak i klientów oraz wzbogacając nasze zespoły o nowe talenty. Bardzo ważne jest dla nas, by pracownicy mieli odpowiedzialność i wpływ na projekty oraz na budowanie nowego centrum” – skomentował Jerzy Szwarc, Head Portfolio NSC w Capgemini Polska.

Przeczytaj również
Firma L&T Technology Services otworzyła w Krakowie inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe

W pierwszych miesiącach działalności, gdański oddział Capgemini Polska będzie obsługiwał trzech strategicznych klientów, wśród których znajdą się projekty zarówno globalne, jak i krajowe. Pierwszym z nich będzie Kuehne+Nagel, jedna z wiodących światowych firm logistycznych. “W gdańskim biurze będziemy prowadzić projekty wdrażania złożonych systemów związanych z usługami logistycznymi zapewniającymi klientom Kuehne+Nagel najszybszą i najbardziej wiarygodną informację o ich transporcie w czasie rzeczywistym. Inne projekty obejmują procesy i zadania operacyjne oraz systemy do agregacji i analizy danych” – tłumaczy Paweł Kwaśnica, Kuehne+Nagel Delivery Executive w Capgemini Polska.

Obecnie Capgemini jest w trakcie rekrutacji pierwszych osób, które zasilą szeregi nowego oddziału. Wśród kandydatów poszukiwane są osoby znające wcześniej wspomniane technologie – Java, .NET, Angular, React oraz posługujące się językiem angielskim.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.