InfrastrukturaRynek

Cisco uruchamia nowe centrum danych na potrzeby obsługi platformy Webex

Wedle zapowiedzi nowe centrum danych będzie wykorzystywane na potrzeby obsługi platformy komunikacyjnej Webex dla klientów Cisco z regionu Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji. Ośrodek zostanie zlokalizowany we Frankfurcie. Zacznie działać przed końcem drugiego kwartału 2021 roku.

Cisco uruchamia nowe centrum danych na potrzeby obsługi platformy Webex
Źródło: Cisco

Utworzenie nowego, dedykowanego do obsługi platformy Cisco Webex centrum danych jest elementem planu rozwoju globalnej infrastruktury Cisco. Działania mające na celu wyskalowanie, a także standaryzację ośrodków przetwarzania wykorzystywanych na potrzeby obsługi środowiska komunikacyjnego Webex mają m.in. zapewnić klientom większą elastyczność. Dodatkową wartością płynącą z uruchomienia centrum danych na terenie Unii Europejskiej mają być ułatwienia w zapewnieniu zgodności z unijnymi regulacjami m.in. w zakresie ochrony danych osobowych.

„Nie ma wątpliwości co do tego, że przyszłość pracy będzie miała charakter hybrydowy. Technologie do współpracy odgrywają kluczową rolę w cyfrowym wspieraniu pracowników, niezależnie od ich lokalizacji, języka czy biegłości w korzystaniu z technologii. Tempo innowacji w tej dziedzinie jest oszałamiające” – mówi Wendy Mars, prezes Cisco na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Rosję. “Od września 2020 roku wprowadziliśmy ponad 400 nowych ulepszeń w platformie Webex, opartych na zasadach bezpieczeństwa i prywatności, które są podstawą naszych technologii i procesów” – dodaje. Jedną z nowości dostępnych już niebawem w ramach platformy Webex będzie funkcja tłumaczenia komunikacji w czasie rzeczywistym z języka angielskiego na ponad 100 innych języków, w tym na język polski. Stosowne rozwiązania są już dostępne przedpremierowo, zaś szersza aktualizacja funkcjonalności Webex ma zostać wprowadzona w maju br. Z oficjalnych informacji wynika, że obecnie z platformy Cisco Webex korzysta ok. 600 mln użytkowników kwartalnie.

Nowe centrum danych Cisco we Frankfurcie ma wykorzystywać najnowsze rozwiązania Cisco, w tym: platformę routingu Cisco ASR, platforma Cisco Application Centric Infrastructure (ACI), a także rozwiązania z rodziny Cisco Unified Computing System. Na potrzeby monitorowania oraz analizy ruchu sieciowego w nowym ośrodku zostanie wykorzystana również platforma Cisco ThousandEyes. Cała infrastruktura nowego centrum danych Cisco ma też zostać objęta funkcjonalnością nowej generacji platformy bezpieczeństwa Cisco Firepower.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *