InfrastrukturaRynek

Cisco uruchamia nowe centrum danych na potrzeby obsługi platformy Webex

Wedle zapowiedzi nowe centrum danych będzie wykorzystywane na potrzeby obsługi platformy komunikacyjnej Webex dla klientów Cisco z regionu Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji. Ośrodek zostanie zlokalizowany we Frankfurcie. Zacznie działać przed końcem drugiego kwartału 2021 roku.

Cisco uruchamia nowe centrum danych na potrzeby obsługi platformy Webex
Źródło: Cisco

Utworzenie nowego, dedykowanego do obsługi platformy Cisco Webex centrum danych jest elementem planu rozwoju globalnej infrastruktury Cisco. Działania mające na celu wyskalowanie, a także standaryzację ośrodków przetwarzania wykorzystywanych na potrzeby obsługi środowiska komunikacyjnego Webex mają m.in. zapewnić klientom większą elastyczność. Dodatkową wartością płynącą z uruchomienia centrum danych na terenie Unii Europejskiej mają być ułatwienia w zapewnieniu zgodności z unijnymi regulacjami m.in. w zakresie ochrony danych osobowych.

„Nie ma wątpliwości co do tego, że przyszłość pracy będzie miała charakter hybrydowy. Technologie do współpracy odgrywają kluczową rolę w cyfrowym wspieraniu pracowników, niezależnie od ich lokalizacji, języka czy biegłości w korzystaniu z technologii. Tempo innowacji w tej dziedzinie jest oszałamiające” – mówi Wendy Mars, prezes Cisco na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Rosję. “Od września 2020 roku wprowadziliśmy ponad 400 nowych ulepszeń w platformie Webex, opartych na zasadach bezpieczeństwa i prywatności, które są podstawą naszych technologii i procesów” – dodaje. Jedną z nowości dostępnych już niebawem w ramach platformy Webex będzie funkcja tłumaczenia komunikacji w czasie rzeczywistym z języka angielskiego na ponad 100 innych języków, w tym na język polski. Stosowne rozwiązania są już dostępne przedpremierowo, zaś szersza aktualizacja funkcjonalności Webex ma zostać wprowadzona w maju br. Z oficjalnych informacji wynika, że obecnie z platformy Cisco Webex korzysta ok. 600 mln użytkowników kwartalnie.

Przeczytaj również
Beyond.pl pomoże firmom i instytucjom publicznym w zakresie kolokacji zwrotnej oraz usług chmurowych

Nowe centrum danych Cisco we Frankfurcie ma wykorzystywać najnowsze rozwiązania Cisco, w tym: platformę routingu Cisco ASR, platforma Cisco Application Centric Infrastructure (ACI), a także rozwiązania z rodziny Cisco Unified Computing System. Na potrzeby monitorowania oraz analizy ruchu sieciowego w nowym ośrodku zostanie wykorzystana również platforma Cisco ThousandEyes. Cała infrastruktura nowego centrum danych Cisco ma też zostać objęta funkcjonalnością nowej generacji platformy bezpieczeństwa Cisco Firepower.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *