BranżaRynek

Luxoft Poland wśród liderów badania Diversity IN Check

W tegorocznej edycji badania Forum Odpowiedzialnego Biznesu, spółkę uznano za jedną z 38 firm – obok takich marek, jak CD Projekt S.A. czy Intel Technology Poland Sp. z o.o. – najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością, dbaniu o inkluzję i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej w organizacji. Podobne wyróżnienie firma Luxoft Poland otrzymała też w 2021 roku.

Luxoft Poland wśród liderów badania Diversity IN Check

Badanie wskazujące liderów różnorodności diagnozuje stopień, w jakim dana organizacja jest zaangażowana w tworzenie inkluzywnego środowiska pracy, podkreślając korzyści, jakie przynosi otwarcie się na różne grupy społeczne. W Luxoft Poland Diversity&Inclusion jest ważnym zagadnieniem, od wielu lat staranie pielęgnowanym przez managerów każdego szczebla – zapewniają przedstawiciele spółki.

“O tym, jak ważna w naszym zespole jest różnorodność, najlepiej świadczy fakt, że z wśród 2000 pracowników Luxoft w Polsce, prawie połowa pochodzi z 50 różnych krajów. Zarządzanie międzynarodowym zespołem to dla nas wyzwanie, które od wielu lat chętnie realizujemy z pomocą wewnętrznych programów i inicjatyw” – mówi Małgorzata Stasiak-Duklewska, Head of Employer Branding w Luxoft Poland. “Doskonałym przykładem jest zaangażowanie naszych kolegów i koleżanek w wewnętrzny program Luxoft CSR Incubator, gdzie wspieramy realizację najlepszych pomysłów, a także szczegółowo opracowana idea relokacji pracowników z innych krajów wraz z OneTeam – inicjatywą w ramach której opiekujemy się pracownikami przyjeżdzającymi do Polski, aby zasilić szeregi Luxoft, a także ich rodzinami” – dodaje.

Badanie Diversity IN Check realizowane jest na podstawie kwestionariusza udostępnianego zainteresowanym pracodawcom. Jest on oparty na uznanych międzynarodowych standardach i wytycznych, m.in.: Sustainable Development Goals, ISO 26000 i ISO 30415, GRI Standards oraz wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych. Organizatorzy badania podkreślają, że Diversity&Inclusion to nie tylko kluczowy element zarządzania organizacją, ale też wymagający stałego doskonalenia działań podejmowanych w tym obszarze.

Przeczytaj również
Raport KPMG: Znaczący wzrost inwestycji w technologie z powodu pandemii

W tegorocznej edycji Diversity IN Check udział wzięło łącznie 47 firm. Listę 38 liderów ogłoszono 25 maja br. podczas 9 Targów CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *