AplikacjeRynek

Oracle: Bezpłatne narzędzie HR pomocne w zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom

Przedstawiciele koncernu Oracle poinformowali o bezpłatnym udostępnieniu narzędzia HR Workforce Health and Safety dla użytkowników systemu Oracle Human Capital Management Cloud.

Oracle: Bezpłatne narzędzie HR pomocne w zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom

W związku z rozwojem pandemii wirusa COVID-19 wiele organizacji i działów kadr ma do czynienia z różnymi bezprecedensowymi wyzwaniami. HR-owy moduł Oracle ma pomóc użytkownikom w zarządzaniu kluczowymi sprawami związanymi z bezpieczeństwem oraz higieną pracy, a także uzyskać odpowiedzi na pewne newralgiczne pytania – kto w organizacji był narażony na zakażenie wirusem, czy w wspólne części budynków zostały odpowiednio zdezynfekowane, czy na stanie znajdują się odpowiednie środki ochrony pracowników, jak poinformować pracowników o incydencie, czy należy powiadomić lokalne władze, jakie dane podać itd.?

Pracownicy mogą uzyskać dostęp do tych informacji w dowolny sposób i w dowolnym miejscu. Wspomniany moduł traktowany jest jako „przycisk reagowania na incydenty”. Jak informują przedstawiciele producenta, udostępnia on specjalistom i menedżerom z działów kadr szereg metod pomagających w podejmowaniu działań koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników. Rozwiązanie Workforce Health and Safety umożliwia także zautomatyzowanie zgłaszanych incydentów w miejscu pracy, zarówno obecnie, jak i w przyszłości, w warunkach większych obaw o zdrowie oraz bezpieczeństwo. Co ważne, według wskazań specjalistów Oracle, moduł nie tylko udostępnia łatwy, skuteczny i poufny proces załatwiania spraw związanych z BHP, lecz także daje pewność, że zgłoszenia będą w odpowiedni sposób realizowane.

Przedstawiciele firmy Oracle poinformowali również, iż wkrótce udostępnione zostanie opracowanie zawierające szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji podstawowych funkcji zgłaszania incydentów. Do końca kwietnia pracownicy spółki będą także prowadzić wirtualne dyżury, aby pomagać klientom w konfiguracji.

Inne zasoby

Klienci Oracle mogą pobrać i modyfikować szablony raportów z narzędzia Customer Connect: https://cloudcustomerconnect.oracle.com/posts/ab7d3058b0. Z kolei pod tym linkiem znajduje się dokumentacja usługi chmurowej Workforce Health & Safety:
https://docs.oracle.com/en/cloud/saas/human-resources/20a/fawhs/index.html

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *