StartupyRynek

Polski Secfense wśród 15 startupów, które wezmą udział w programie Google for Startups Growth Academy: Cybersecurity

Krakowski startup znalazł się wśród firm wybranych z ponad 120 zgłoszeń. Wyłonione startupy pochodzą z ośmiu europejskich państw, a ich istotny wkład jest już widoczny nie tylko w regionie, ale i poza nim: od zabezpieczania aplikacji zdrowotnych, przez obronę edukatorów, po ochronę łańcucha dostaw czystej wody. Google pomoże im rozwinąć ich działalność, udostępniając najlepsze narzędzia, praktyki oraz kontakty, poinformowali przedstawiciele koncernu.

Polski Secfense wśród 15 startupów, które wezmą udział w programie Google for Startups Growth Academy: Cybersecurity

Poniżej pełna lista wybranych startupów:

  • Alice Biometrics (Hiszpania): galicyjski startup nagrodzony za oprogramowanie do weryfikacji tożsamości, zbudowane na autorskim silniku AI.
  • Astran (Francja): paryskie rozwiązanie Confidential Data Cloud, które umożliwia firmom odblokowanie adopcji chmury bez kluczy szyfrujących.
  • BlackDice (Wielka Brytania/Hiszpania): firma z korzeniami w Leeds i Maladze, która pomaga operatorom telco chronić swoich abonentów przed cyberatakami, wykorzystując uczenie maszynowe i technologie predykcyjne do identyfikacji wzorców.
  • Build38 (Niemcy/Hiszpania): firma z Monachium i Barcelony, która dostarcza rozwiązania do ochrony aplikacji mobilnych, łącząc AI i najsilniejszą technologię ekranowania. Obsługuje klientów od sektora finansowego przez transport publiczny po opiekę zdrowotną.
  • CrowdSec (Francja): firma z Paryża zajmująca się badaniem zagrożeń. Oferuje partycypacyjną ochronę behawioralną przed złośliwymi adresami IP.
  • Cryptr (Francja): firma z siedzibą w Lille, oferująca platformę uwierzytelniania typu plug-and-play, umożliwiającą oprogramowaniu zarządzanie wszystkimi strategiami uwierzytelniania, takimi jak single sign-on, za pomocą zaledwie kilku linii kodu.
  • eID Easy (Estonia): rynek kwalifikowanych interfejsów API podpisu elektronicznego łączących platformy obiegu dokumentów z ogólnoświatowymi organami certyfikacji za pomocą jednej integracji i umowy.
  • Elemendar (Wielka Brytania): firma z siedzibą w Londynie budująca AI, która odczytuje raporty o zagrożeniach cybernetycznych sporządzane przez ludzi i przekształca je w ustrukturyzowane informacje zgodne ze standardami branżowymi.
  • GoodAccess (Czechy): globalna platforma cyberbezpieczeństwa sprawdzająca się w erze pracy zdalnej. Przynosi światu najprostszy sposób na wdrożenie Zero Trust Network Access.
  • Nymiz (Hiszpania): startup z Bilbao oferujący oprogramowanie do anonimizacji danych osobowych, oparte na AI i pozwalające ,,chronić swoje dane, jednocześnie odblokowując ich wartość”.
  • Passbolt (Luksemburg): firma obsługująca 15 tys. organizacji na całym świecie, w tym firmy F500, przemysł obronny, uniwersytety, budująca open-source’owy, korporacyjny menedżer haseł.
  • Risk Ledger (Wielka Brytania): londyński dostawca oprogramowania do monitorowania bezpieczeństwa łańcucha dostaw, którego celem jest poprawa ,,dojrzałości bezpieczeństwa” globalnego ekosystemu łańcucha dostaw.
  • Secfense (Polska): krakowski startup, ułatwiający adopcję MFA w dużych organizacjach dzięki integracji bez kodu, która zajmuje minuty zamiast tygodni lub miesięcy. Więcej na temat rozwiązania polskiego startupu przeczytacie w artykule z cyklu Pomysły z Polski.
  • Secjur (Niemcy): dostawca narzędzi zgodności opartych na AI z siedzibą w Hamburgu. Ma na celu wprowadzenie zgodności, ochrony danych, bezpieczeństwa informacji i whistleblowing ,,na autopilota”.
  • Sentryc (Niemcy): dostawca oprogramowania do ochrony marki z siedzibą w Berlinie, który działa w celu monitorowania i ,,powstrzymania piractwa produktów w Internecie”.

Oprócz trzech miesięcy praktycznych warsztatów i wsparcia programowania, uczestnicy będą mieli dostęp do sesji mentorskich z ekspertami Google, w tym z byłymi startupami VirusTotal (przejętym w 2012 roku) i Mandiant (2022). Będą też mogli nawiązać kontakty z innymi przedsiębiorcami z branży cyberbezpieczeństwa podczas tegorocznych spotkań w Europie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *