BranżaRynek

Stryve, irlandzki dostawca rozwiązań chmurowych, otwiera swój oddział w Polsce

Wyspecjalizowana w rozwiązaniach do ochrony i zarządzania danymi, międzynarodowa spółka Stryve formalnie rozpoczyna właśnie działalność na polskim rynku. Warszawskie biuro firmy początkowo koncentrować ma się na wzmocnieniu zespołu i rozszerzeniu kanałów sprzedaży. W dłuższej perspektywie planowany jest rozwój na rynkach CEE.

Stryve, irlandzki dostawca rozwiązań chmurowych, otwiera swój oddział w PolsceIrlandia z 35 centrami danych takich firm jak Apple, Facebook, Microsoft, Amazon, Google i kolejnymi w budowie stała się jednym z europejskich technologicznych centrów w sektorze chmury, jej bezpieczeństwa i biznesowych aplikacji. Spółka Stryve chce wykorzystać te doświadczenia na rynku polskim gdzie swoje centra danych uruchamiają Microsoft i Google.

“Polska w ostatnich latach stała się ważnym centrum biznesowym w regionie CEE, m.in. ze względu na nowe ośrodki badawczo-rozwojowe i ciągły rozwój branży usług biznesowych. Te trendy napędzają popularność rozwiązań chmurowych, co sprawia, że dla Stryve Polska jest idealną lokalizacją do rozwoju w regionie CEE” – skomentował Andrew Tobin, prezes Stryve.

Irlandzka firma oferuje rozwiązania do ochrony i odzyskiwania danych, ich archiwizacji, synchronizacji i udostępniania, które działają w środowiskach fizycznych, na platformach mobilnych lub w chmurze. Są one dostępne również w formie usług SaaS i przeznaczone dla firm różnej wielkości we wszystkich gałęziach przemysłu, wskazują przedstawiciele spółki.

“Nasza oferta to m.in. tworzenie strategii chmurowych wykorzystujących chmurę prywatną i publiczną. Mamy swoją infrastrukturę data centre w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Polsce dzięki czemu możemy zaoferować również firmom z sektora MŚP praktyczne wsparcie w transformacji cyfrowej. Nasze usługi cyberbezpieczeństwa gwarantują dodatkową ochronę tego co w gospodarce cyfrowej jest najważniejsze czyli danych i systemów informatycznych klientów. Co więcej, są one zaprojektowane w taki sposób aby minimalizować ich wpływ na bieżące procesy biznesowe, dając jednocześnie maksimum bezpieczeństwa” – powiedział Sami-Daniel Guetat, dyrektor zarządzający Stryve Polska.

Przeczytaj również
Migracja do chmury urządzeń druku oraz zarządzania nią to obecnie największe wyzwanie dla firm

Jak wskazują przedstawiciele Stryve, chmurowe rozwiązania oraz sztuczna inteligencja są katalizatorem wzrostu dla małych i średnich przedsiębiorstw – aby sprawniej konkurować na rynku, można je wykorzystać w ecommerce, internecie rzeczy czy analityce biznesowej. “Nie można jednak zapominać o zagrożeniach, takich jak ransomware czy Denial of Service, które nasiliły się w pandemii ze względu na konieczność pracy zdalnej. Aby uniknąć biznesowych katastrof rekomendujemy firmom zadbanie o procedury tworzenia kopii zapasowych systemów oraz danych i ich odzyskiwania. W tej dziedzinie mamy głęboką wiedzę i gotowe produkty, która wdrożyliśmy u klientów na ponad 20 rynkach na całym świecie” – podsumowuje Andrew Tobin.

Przedstawiciele irlandzkiej spółki zapowiadają również szereg działań rekrutacyjnych. Poszukiwane będą przede wszystkim osoby, które obejmą odpowiedzialność za działania sprzedażowe i wsparcie techniczne dla polskich partnerów oraz klientów końcowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *