Branża ITRynek

Stryve, irlandzki dostawca rozwiązań chmurowych, otwiera swój oddział w Polsce

Wyspecjalizowana w rozwiązaniach do ochrony i zarządzania danymi, międzynarodowa spółka Stryve formalnie rozpoczyna właśnie działalność na polskim rynku. Warszawskie biuro firmy początkowo koncentrować ma się na wzmocnieniu zespołu i rozszerzeniu kanałów sprzedaży. W dłuższej perspektywie planowany jest rozwój na rynkach CEE.

Stryve, irlandzki dostawca rozwiązań chmurowych, otwiera swój oddział w PolsceIrlandia z 35 centrami danych takich firm jak Apple, Facebook, Microsoft, Amazon, Google i kolejnymi w budowie stała się jednym z europejskich technologicznych centrów w sektorze chmury, jej bezpieczeństwa i biznesowych aplikacji. Spółka Stryve chce wykorzystać te doświadczenia na rynku polskim gdzie swoje centra danych uruchamiają Microsoft i Google.

“Polska w ostatnich latach stała się ważnym centrum biznesowym w regionie CEE, m.in. ze względu na nowe ośrodki badawczo-rozwojowe i ciągły rozwój branży usług biznesowych. Te trendy napędzają popularność rozwiązań chmurowych, co sprawia, że dla Stryve Polska jest idealną lokalizacją do rozwoju w regionie CEE” – skomentował Andrew Tobin, prezes Stryve.

Irlandzka firma oferuje rozwiązania do ochrony i odzyskiwania danych, ich archiwizacji, synchronizacji i udostępniania, które działają w środowiskach fizycznych, na platformach mobilnych lub w chmurze. Są one dostępne również w formie usług SaaS i przeznaczone dla firm różnej wielkości we wszystkich gałęziach przemysłu, wskazują przedstawiciele spółki.

“Nasza oferta to m.in. tworzenie strategii chmurowych wykorzystujących chmurę prywatną i publiczną. Mamy swoją infrastrukturę data centre w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Polsce dzięki czemu możemy zaoferować również firmom z sektora MŚP praktyczne wsparcie w transformacji cyfrowej. Nasze usługi cyberbezpieczeństwa gwarantują dodatkową ochronę tego co w gospodarce cyfrowej jest najważniejsze czyli danych i systemów informatycznych klientów. Co więcej, są one zaprojektowane w taki sposób aby minimalizować ich wpływ na bieżące procesy biznesowe, dając jednocześnie maksimum bezpieczeństwa” – powiedział Sami-Daniel Guetat, dyrektor zarządzający Stryve Polska.

Jak wskazują przedstawiciele Stryve, chmurowe rozwiązania oraz sztuczna inteligencja są katalizatorem wzrostu dla małych i średnich przedsiębiorstw – aby sprawniej konkurować na rynku, można je wykorzystać w ecommerce, internecie rzeczy czy analityce biznesowej. “Nie można jednak zapominać o zagrożeniach, takich jak ransomware czy Denial of Service, które nasiliły się w pandemii ze względu na konieczność pracy zdalnej. Aby uniknąć biznesowych katastrof rekomendujemy firmom zadbanie o procedury tworzenia kopii zapasowych systemów oraz danych i ich odzyskiwania. W tej dziedzinie mamy głęboką wiedzę i gotowe produkty, która wdrożyliśmy u klientów na ponad 20 rynkach na całym świecie” – podsumowuje Andrew Tobin.

Przedstawiciele irlandzkiej spółki zapowiadają również szereg działań rekrutacyjnych. Poszukiwane będą przede wszystkim osoby, które obejmą odpowiedzialność za działania sprzedażowe i wsparcie techniczne dla polskich partnerów oraz klientów końcowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *