AplikacjeBranża ITRynek

Symfonia wzmacnia ofertę w obszarze rozwiązań do zarządzania i automatyzacji procesów HR

Na mocy ogłoszonej właśnie transakcji do Grupy Symfonia dołącza HRtec, spółka wyspecjalizowana w tworzeniu rozwiązań kadrowo-płacowych oferowanych w modelu chmury obliczeniowej. Transakcja wzmocni ofertę, bazę klientów oraz kompetencje Grupy Symfonia i stanowi ważny element strategii rozwoju Symfonii.

Symfonia wzmacnia ofertę w obszarze rozwiązań do zarządzania i automatyzacji procesów HR

Z oficjalnych deklaracji wynika, że połączenie doświadczeń Symfonii, HRtec oraz przejętej wcześniej spółki Reset2.pl pozwolą na stworzenie najlepszej na rynku oferty oprogramowania do obsługi pracowników. Firma HRtec oferuje obecnie m.in. rozwiązania Hsys oraz HRanalyzer. Funkcjonalność pierwszego z nich pozwala m.in. na uproszczenie i zautomatyzowanie obsługi procesów związanych z rekrutacją, a także szkoleniami, ocenami i rozwojem kompetencji pracowników. Z kolei aplikacja HRanalyzer wspiera procesy mające na celu zoptymalizowanie procesów kadrowo-płaconych w oparciu o złożone analizy wykorzystujące m.in. mechanizmy sztucznej inteligencji. Do grona klientów należą m.in. firmy, takie jak: Alior Bank, Smyk, Vienna Insurance Group, P4 i Rainbow Tours.

Przedstawiciele firmy Symfonia podkreślają, że zakup spółki wyspecjalizowanej w rozwiązaniach wspierających zarządzanie oraz automatyzację procesów kadrowo-płacowych wpisuje się w ogłoszoną rok temu strategię biznesową, która zakłada m.in. rozwój oferty w obszarze rozwiązań chmurowych i wzmocnienie pozycji Symfonii na polskim rynku oprogramowania biznesowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Z rozwiązań Grupy Symfonia korzysta obecnie ponad 50 tysięcy klientów.

Warto wspomnieć, że marka Symfonia niemal rok temu oficjalnie zastąpiła brand Sage na polskim rynku. Zmiana ta zakończyła proces zmian właścicielskich firmy Symfonia – w grudniu 2020 roku ogłoszono bowiem, że polski oddział firmy – wówczas działający jako Sage Symfonia – stanie się własnością funduszu Mid Europa Partners. Zaangażowanie funduszu inwestycyjnego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pozwoliło na wzmocnienie rozwoju oprogramowania linii Symfonia oraz usług oferowanych w modelu chmury obliczeniowej, a także realizację kolejnych inwestycji. I tak, we wrześniu 2021 roku firma Symfonia przejęła spółkę Reset2.pl, producenta znanego na rynku oprogramowania kadrowo-płacowego R2Płatnik. Miesiąc później do grupy kapitałowej Symfonii dołączyła zaś firma Cloud Planet.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *