Programowanie

Bezpłatne szkolenia z Microsoft Azure i tańsze certyfikaty dla inżynierów

Microsoft wprowadza nowy cykl e-szkoleń związanych z platformą Azure. Jednocześnie obniża ceny programów Microsoft Certified Professional. Dostępnych jest już sześć pierwszych lekcji, kolejne będą pojawiać się systematycznie w najbliższych miesiącach.

Bezpłatne szkolenia z Microsoft Azure i tańsze certyfikaty dla inżynierów

Wszystko po to, aby użytkownicy mogli doskonalić umiejętności w zakresie cloud computing. Firmy coraz chętniej korzystają z tego modelu, a dostawcy takich usług notują zawrotne tempo wzrostu. Przedsiębiorstwa muszą jednak dostosować się do nowych warunków pracy, a ich przedstawiciele nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Microsoft chce wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Bezpłatnie użytkownicy otrzymują cały katalog kursów, który został nazwany MOOC (Massively Open Online Course). Osoby, które przejdą przez każdy element kursu otrzymają cyfrowe certyfikaty o ich ukończeniu.

Jednocześnie Microsoft zdecydowała się na obniżenie cen programów Microsoft Certified Professional (MCP). Pojedynczy egzamin kosztuje teraz 99 USD zamiast 429 USD. Natomiast trzy egzaminy z Azure to koszt 279 USD. Wcześniej za takie certyfikaty trzeba było zapłacić 1287 USD. Obniżki te mają ułatwić dostęp do wiedzy. Dzięki temu firmy będą mogły łatwiej pozyskać specjalistów od platformy Azure. Dodatkowo – od stycznia 2017 roku – Microsoft, wspólnie z Linux Foundation, zaoferuje certyfikację pod Linuxa.

Microsoft wierzy, że nabyte umiejętności przyczynią się do rozwoju przedsiębiorstw. Jednocześnie firma zaznacza, że certyfikowani deweloperzy są w 90% bardziej produktywni i w 60% bardziej wydajni od osób na tych samych stanowiskach bez certyfikatów w programie MCP.

Według założeń IDC, do 2019 roku firmy zainwestują w cyfrową transformację 2,2 bln USD. Microsoft pragnie, aby chmura Azure była jedną z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorstwa. Stąd opracowanie systemu szkoleń, bezpłatne kursy i tańsza certyfikacja.

Z usług cloud computing Microsoftu korzysta dziś ok.90% firm z listy Fortune 500, a 60% z nich wykorzystuje trzy lub więcej technologii Microsoftu w chmurze. Z Azure korzystają takie firmy jak Rolls Royce, Uber, czy Coca-Cola.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *