Branża ITCyberbezpieczeństwo

F-Secure rozszerzy ofertę usług z zakresu bezpieczeństwa IT

Przedstawiciele firmy poinformowali o zakupie spółki oferującej usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa dla awioniki, motoryzacji oraz automatyki przemysłowej. Przejęcie spółki Inverse Path ma umożliwić m.in. wzmocnienie oferty F-Secure w obszarze ochrony sprzętu i systemów wbudowanych.

F-Secure rozszerzy ofertę usług z zakresu bezpieczeństwa IT

Zakup Inverse Path ma pozwolić na rozszerzenie działalności F-Secure m.in. w obszarze usług konsultingowych i pomoże wzmocnić pozycję firmy jako dostawcy usług dla klientów biznesowych z zaawansowaną infrastrukturą IT. Założona w 2005 roku firma Inverse Path specjalizuje się m.in. w szeroko rozumianych usługach doradczych w obszarze bezpieczeństwa IT. Na oferowane usługi składa się m.in. analiza bezpieczeństwa systemów i środowisk informatycznych wraz z analizą kodu oprogramowania i testami penetracyjnymi, usługi związane z ochroną własności intelektualnej oraz monitorowaniem bezpieczeństwa infrastruktury, a także usługi wspierające procesy tworzenia bezpiecznych systemów wbudowanych.

Spółka oferuje także wspierające bezpieczeństwo rozwiązania sprzętowe typu System-on-a-Chip. Działające na zasadzie klucza USB urządzenie może zostać wyposażone w szereg aplikacji umożliwiających podniesienie bezpieczeństwa stacji roboczych i całego środowiska IT. Urządzeniem USB Armory może pełnić też rolę bezpiecznego nośnika danych. “Doświadczenie i wiedza Inverse Path to idealne uzupełnienie dla naszej szybko rozwijającej się działalności konsultingowej. Bardzo cieszymy się, że dołączą do zespołu” – mówi Jens Thonke, wiceprezes działu Cyber Security Services w F-Secure. Zespół konsultantów włoskiej spółki świadczy też usługi związane z projektowaniem, integracją oraz utrzymaniem środowisk informatycznych. Przedstawiciele firmy F-Secure dodają, że Inverse Path to jedna z pierwszych firm, która wykorzystuje wnioski z autorskich badań na potrzeby bezpieczeństwa pojazdów w kontekście związanych z bezpieczeństwem IT usług dla producentów samochodów oraz systemów telematycznych.

Warunki umowy przewidują m.in., że do zespołu konsultantów F-Secure, w roli szefa działu bezpieczeństwa rozwiązań sprzętowych dołączy Andrea Barisani, założyciel Inverse Path. Barisani to ekspert w dziedzinie ochrony infrastruktury o dużej skali, a także testów penetracyjnych i statycznych z analizą kodu w środowiskach kluczowych dla bezpieczeństwa. Jest też znanym ekspertem w zakresie cyberzagrożeń wymierzonych w sektor motoryzacji, a także ataków typu side-channel, zagrożeń dotyczących systemów płatniczych oraz bezpieczeństwa układów wbudowanych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *