Strefa IFSRozwiązaniaRynek

IFS notuje dobre wyniki i wzmacnia pozycję na rynku rozwiązań chmurowych

W 2018 roku firma zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży usług w chmurze oraz rozwiązań oferowanych w modelu SaaS na poziomie 300%. W zakończonym 31 grudnia roku obrachunkowym przychody netto firmy IFS wyniosły 606 mln USD. Zdaniem przedstawicieli kierownictwa firmy, osiągnięta w 2018 roku dynamika rozwoju pozwoli na przyspieszenie realizacji planów związanych z realizowaną transformacją biznesu IFS.

IFS notuje dobre wyniki i wzmacnia pozycję na rynku rozwiązań chmurowych

Co ważne, o 22 proc. wzrosły także przychody ze sprzedaży licencji oprogramowania IFS. Według przedstawicieli firmy miało to związek z rosnącymi potrzebami przedsiębiorstw działających w sektorach, do których swoje rozwiązania kieruje szwedzki koncern. Ma to również pozytywnie wpływać na działalność IFS w kolejnych miesiącach. “Wyprzedzamy dużych i średnich konkurentów w segmencie ERP, a nasze dobre wyniki finansowe za rok 2018 stanowią tego odzwierciedlenie. Głównymi czynnikami naszego wzrostu w kolejnym roku będą rozwiązania dla sektora lotnictwa i obrony, rozwiązanie IFS Field Service Management do zarządzania serwisem w terenie oraz system IFS Applications. Tym innowacjom towarzyszyć będzie pełne zobowiązanie do dalszego podważania status quo, a jednocześnie zapewnienia obsługi klienta na światowym poziomie. Bazując na osiągniętej w 2018 roku dynamice, wkraczamy w rok 2019 z nowym poczuciem celu i przyszłości, której kierunek nadają nasi klienci” – podkreśla Darren Roos, prezes firmy IFS.

Przedstawiciele kierownictwa IFS podkreślają, że osiągnięta w 2018 roku dynamika jest zdecydowanie wyższa niż tempo rozwoju rynku rozwiązań wspierających zarządzanie. “Nasze wyniki finansowe w 2018 roku są świadectwem działalności opartej na innowacyjności i niesłabnącym zaangażowaniu w dostarczanie rozwiązań ukierunkowanych na klienta. W ten sposób wyróżniamy się na tle konkurencji. Dzięki wzrostowi o 300% sprzedaży usług w chmurze oraz zwiększeniu o 23% przychodów netto w stosunku do roku 2017, wyprzedzamy rynek ponad trzykrotnie” – mówi Milena Roveda, dyrektor finansowy IFS. Dobre wyniki finansowe mają być również po części efektem prowadzonej od początku 2018 roku restrukturyzacji.

I tak, z początkiem kwietnia 2018 roku stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu IFS objął Darren Roos. Zastąpił w tej roli Alastaira Sorbie, który po 12 latach kierowania firmą przeszedł na emeryturę. Krótko po objęciu nowego stanowiska, Darren Roos zapowiadał w rozmowie z ITwiz, że koncern IFS będzie stawiał m.in. na specjalizację branżową. Deklarował też chęć równoległego rozwoju oferty zarówno pod kątem modelu on-premise, jak i możliwości wykorzystania potencjału chmury obliczeniowej. W zeszłym roku w strukturach IFS nastąpił też szereg zmian mających na celu wzmocnienie możliwości rozwoju firmy w skali globalnej. Przeprowadzone projekty transformacyjne dotyczyły również harmonizacji obsługi klienta i pomocy technicznej. Przeprowadzono także szereg zmian kadrowych. We wrześniu 2018 roku stanowisko dyrektora ds. rozwoju produktów objął Christian Pedersen, wcześniej związany z firmami SAP oraz Microsoft. Jednocześnie, stanowisko dyrektora finansowego objęła Milena Roveda, zaś dyrektorem ds. relacji z klientami został Michael Ouissi. Stanowisko Chief People and Culture Officer objęła natomiast Jane Keith.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *