Strefa IFSRozwiązaniaRynek

IFS notuje dobre wyniki i wzmacnia pozycję na rynku rozwiązań chmurowych

W 2018 roku firma zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży usług w chmurze oraz rozwiązań oferowanych w modelu SaaS na poziomie 300%. W zakończonym 31 grudnia roku obrachunkowym przychody netto firmy IFS wyniosły 606 mln USD. Zdaniem przedstawicieli kierownictwa firmy, osiągnięta w 2018 roku dynamika rozwoju pozwoli na przyspieszenie realizacji planów związanych z realizowaną transformacją biznesu IFS.

IFS notuje dobre wyniki i wzmacnia pozycję na rynku rozwiązań chmurowych

Co ważne, o 22 proc. wzrosły także przychody ze sprzedaży licencji oprogramowania IFS. Według przedstawicieli firmy miało to związek z rosnącymi potrzebami przedsiębiorstw działających w sektorach, do których swoje rozwiązania kieruje szwedzki koncern. Ma to również pozytywnie wpływać na działalność IFS w kolejnych miesiącach. “Wyprzedzamy dużych i średnich konkurentów w segmencie ERP, a nasze dobre wyniki finansowe za rok 2018 stanowią tego odzwierciedlenie. Głównymi czynnikami naszego wzrostu w kolejnym roku będą rozwiązania dla sektora lotnictwa i obrony, rozwiązanie IFS Field Service Management do zarządzania serwisem w terenie oraz system IFS Applications. Tym innowacjom towarzyszyć będzie pełne zobowiązanie do dalszego podważania status quo, a jednocześnie zapewnienia obsługi klienta na światowym poziomie. Bazując na osiągniętej w 2018 roku dynamice, wkraczamy w rok 2019 z nowym poczuciem celu i przyszłości, której kierunek nadają nasi klienci” – podkreśla Darren Roos, prezes firmy IFS.

Przedstawiciele kierownictwa IFS podkreślają, że osiągnięta w 2018 roku dynamika jest zdecydowanie wyższa niż tempo rozwoju rynku rozwiązań wspierających zarządzanie. “Nasze wyniki finansowe w 2018 roku są świadectwem działalności opartej na innowacyjności i niesłabnącym zaangażowaniu w dostarczanie rozwiązań ukierunkowanych na klienta. W ten sposób wyróżniamy się na tle konkurencji. Dzięki wzrostowi o 300% sprzedaży usług w chmurze oraz zwiększeniu o 23% przychodów netto w stosunku do roku 2017, wyprzedzamy rynek ponad trzykrotnie” – mówi Milena Roveda, dyrektor finansowy IFS. Dobre wyniki finansowe mają być również po części efektem prowadzonej od początku 2018 roku restrukturyzacji.

Przeczytaj również
Czy Apple pozwoli na instalowanie aplikacji spoza App Store?

I tak, z początkiem kwietnia 2018 roku stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu IFS objął Darren Roos. Zastąpił w tej roli Alastaira Sorbie, który po 12 latach kierowania firmą przeszedł na emeryturę. Krótko po objęciu nowego stanowiska, Darren Roos zapowiadał w rozmowie z ITwiz, że koncern IFS będzie stawiał m.in. na specjalizację branżową. Deklarował też chęć równoległego rozwoju oferty zarówno pod kątem modelu on-premise, jak i możliwości wykorzystania potencjału chmury obliczeniowej. W zeszłym roku w strukturach IFS nastąpił też szereg zmian mających na celu wzmocnienie możliwości rozwoju firmy w skali globalnej. Przeprowadzone projekty transformacyjne dotyczyły również harmonizacji obsługi klienta i pomocy technicznej. Przeprowadzono także szereg zmian kadrowych. We wrześniu 2018 roku stanowisko dyrektora ds. rozwoju produktów objął Christian Pedersen, wcześniej związany z firmami SAP oraz Microsoft. Jednocześnie, stanowisko dyrektora finansowego objęła Milena Roveda, zaś dyrektorem ds. relacji z klientami został Michael Ouissi. Stanowisko Chief People and Culture Officer objęła natomiast Jane Keith.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *