Branża ITRynek

Ostatnie dni na zgłoszenie do rankingu „Technology Fast 50 CE”

Kończy się rejestracja do tegorocznej edycji „Technology Fast 50”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Promujący innowacyjność program, do którego mogą się zgłaszać zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jak i te, które rozpoczęły działalność gospodarczą niedawno, od szesnastu lat organizuje firma doradcza Deloitte. Termin  rejestracji upływa 31 lipca br. Wyniki zaś zostaną ogłoszone 28 października 2015 r.

Ostatnie dni na zgłoszenie do rankingu „Technology Fast 50 CE”

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w regionie Europy Środkowej. Program daje szansę na promocję młodych, niezależnych i dynamicznych spółek. „Na świecie Deloitte wspiera firmy innowacyjne technologicznie od ponad 20 lat, a w Europie Środkowej od 16 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że ranking Technology Fast 50 zapewnia spółkom, które się w nim znajdą, większą rozpoznawalność i daje szansę na szybszy rozwój” – mówi Adam Chróścielewski, Partner w Dziale Audytu, Lider konkursu w Europie Środkowej, Deloitte.

W tym roku nieznacznie zmodyfikowano kryteria, które musi spełnić aplikująca do konkursu firma. Najważniejszą zmianą jest skrócenie o rok analizowanego okresu (historia działalności oraz przychody firmy) – wcześniej było to pięć, a obecnie cztery lata. W tym roku badanie dotyczyć więc będzie wyników finansowych osiągniętych w latach 2011 – 2014.

Wyniki Środkowoeuropejskiego rankingu zostaną ogłoszone 28 października tego roku, a globalne wyniki programu w połowie listopada. Tradycyjnie spółki, którym uda się zakwalifikować do rankingu Fast 50 mają szanse znaleźć się w rankingu Fast 500 EMEA, a także – co jest tegoroczną nowością – w światowym Global Technology Fast 100.

W tym roku doprecyzowano branże w jakich musi działać firma, która chce się ubiegać o miejsce na liście wyróżnionych firm. Zachęcamy spółki działające w sektorze oprogramowania, sprzętu komputerowego, komunikacji, mediów, czystych technologii oraz w szeroko rozumianej branży life sciences, w której zawiera się m.in. biotechnologia, branża farmaceutyczna czy technologia medyczna” – wyjaśnia Piotr Świętochowski, dyrektor w Dziale Audytu, lider konkursu w Polsce, Deloitte.

Konkurs Deloitte obejmuje kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” (stosunkowo „młode” firmy z ogromnym potencjałem) i „Wielka Piątka” (spółki, którym ze względu na osiągane wysokie przychody trudno osiągnąć bardzo wysoką procentową dynamikę wzrostu przychodów).

Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych na przestrzeni analizowanych lat wg klucza.

Aby wziąć udział w konkursie spółka powinna spełniać następujące kryteria:

  • * opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • * posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
  • * posiadać siedzibę w jednym z krajów Europy Środkowej uczestniczących w programie,
  • * osiągać określony poziom przychodów i działać przez określony okres czasu (kategoria główna i Wielka Piątka – min. 4 lata, Wschodzące Gwiazdy – min. 3 lata).

Polskie firmy od lat dominują w rankingu. W ubiegłorocznym zestawieniu uplasowało się aż ich 22. 17 z nich znalazło się w głównej kategorii „Technology Fast 50”, 4 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy” i jedna w kategorii „Wielkiej Piątki – Big 5”. Rodzime spółki stanowiły 34 proc. wszystkich podmiotów obecnych w rankingu z 2014 r.

Aby zgłosić firmę należy wypełnić kwestionariusz znajdujący się na stronie konkursu Deloitte Technology Fast 50.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *