StartupyRynek

SE Ventures utworzył nowy program finansowania o wartości 500 mln euro

Dzięki temu fundusz, powstały przy udziale Schneider Electric, stał się jednym z największych funduszy VC zajmujących się technologiami klimatycznymi i przemysłowymi. SE Ventures podjął decyzję o utworzeniu kolejnego programu po sukcesie poprzedniej odsłony (Found I) z 2018 roku.

SE Ventures utworzył nowy program finansowania o wartości 500 mln euro

Nowy program (Fund II) uruchomiono w styczniu 2023 roku, aby podwoić sukces SE Ventures jako akceleratora dla firm wyznaczających nową jakość w technologiach dotyczących klimatu, przemysłowej sztucznej inteligencji, mobilności, prop-tech (technologii w nieruchomościach) i cyberbezpieczeństwie.

“Żyjemy w świecie, który stoi w obliczu kryzysów na trzech podstawowych poziomach: energii, gospodarki i klimatu. Nigdy nie było większej potrzeby transformacji ani większej możliwości wywierania pozytywnego wpływu. Wpływu, który kształtujemy poprzez wprowadzanie innowacji na trzy podstawowe sposoby: elektryfikację, digitalizację i dekarbonizację. Poprzez uruchomienie nowego programu, który jest kontynuacją naszej strategii alokacji kapitału do ekosystemu start-upów, wzmacniamy nasze zaangażowanie w przyszłość, w której innowatorzy ze śmiałymi rozwiązaniami i firmy ze śmiałymi ambicjami wspólnie mają dostęp do zasobów, narzędzi i partnerów, których potrzebują, aby stworzyć jeszcze lepszą przyszłość” – skomentował Nadège Petit, Chief Innovation Officer w Schneider Electric.

Jak zapewniają przedstawiciele SE Ventures, fundusz o strukturze zbliżonej do typowego funduszu venture capital, stawia na sprawność w podejmowaniu decyzji i szybki potencjał komercjalizacji inwestycji, zapewniając szeroki dostęp do globalnego ekosystemu klientów i partnerów Schneider Electric. Przypominają również, iż SE Ventures udowodnił skuteczność swojego unikalnego modelu, inwestując w ponad 40 startupów i 7 innych funduszy oraz współpracując z ponad 200 kolejnymi startupami.

“SE Ventures i Schneider Electric wspólnie budują lepszą przyszłość, inwestując w duże, przełomowe pomysły, które przyspieszają realizację światowego programu zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zapewniając lepsze wyniki biznesowe przedsiębiorstw. Cieszymy się, że możemy współpracować ze Schneider Electric w ramach kolejnej odsłony projektu, czyli Fund II, dzięki czemu SE Ventures może nadal oferować niezrównaną wartość dla ekosystemu startupów, zapewniając głębokie zrozumienie środowiska biznesowego i zdolność do przyspieszania rozwoju firm. To czyni nas idealnym partnerem dla założycieli start-upów na całym świecie” – powiedział Amit Chaturvedy, Global Head i Managing Partner, SE Ventures.

SE Ventures kierowany jest przez Amita Chaturvedy’ego, globalnego szefa i partnera zarządzającego funduszu. Wspierają go partnerzy generalni Grant Allen i Varun Jain – doświadczeni profesjonaliści mający ponad 40-letnie doświadczenie w inwestowaniu w innowacyjne firmy i rozwoju biznesu korporacyjnego.

Fundusz powiększa obecnie swój międzynarodowy zespół. Oprócz platformy VC posiada dział zajmujący się inkubacją prowadzony przez Gregoire Viasnoffa. Jego celem jest finansowanie innowacyjnych pomysłów i zespołów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *