Elektronika użytkowaRynek

Smartfony Google Pixel można już oficjalnie kupić w Polsce

Dostępne są modele Pixel 8, Pixela 8 Pro i najnowszy Pixel 8a, a także akcesoria – m.in. słuchawki Pixel Buds A-Series. Telefony, opracowane przez koncern zgodnie z hasłem „AI od Google – zawsze pod ręką”, będą dostępne w polskiej wersji sklepu Google Store oraz u lokalnych partnerów – Play i Media Expert.

Smartfony Google Pixel można już oficjalnie kupić w Polsce

Telefony Pixel z serii 8 wyposażono w funkcje, które wykorzystują technologię Google Tensor G3, czyli procesor nowej generacji stworzony specjalnie do telefonów Google. Jak poinformowano, przez 7 lat telefony te będą objęte aktualizacją oprogramowania – w tym aktualizacjami systemu operacyjnego Android i zabezpieczeń. Będą także regularnie otrzymywać pakiety nowych funkcji.

Pixel 8a to najbardziej wytrzymały telefon Google z serii A. Wyświetlacz Actua jest o 40% jaśniejszy niż ten w telefonie Pixel 7a, a dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz przewijanie jest jeszcze płynniejsze. Model ten charakteryzuje matowa osłona tylna, ramka z polerowanego aluminium i 4 oryginalne kolory: aloesowy (edycja limitowana), niebieski, obsydian oraz porcelana.

Pixel 8 ma kolorowy wyświetlacz Actua o przekątnej 6,2 cala z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz o 42% większą jasność niż wyświetlacz Pixela 7. Telefon Pixel 8 charakteryzują: satynowe, metalowe wykończenia, osłona tylna ze szkła polerowanego oraz kolory: zielonoszary, obsydian i pudrowy róż.

Z kolei Pixel 8 Pro wyposażono w najjaśniejszym jak dotąd wyświetlacz w ofercie – Super Actua o przekątnej 6,7 cala, co ma zapewnić realistyczny wygląd obrazów w rozdzielczości ultra HDR nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Ten telefon również ma osłonę tylną z matowego szkła i ramkę z polerowanego aluminium oraz występuje w 3 kolorach: niebieskim, porcelanowym i obsydianu.

Smartfony z linii Pixel 8 wyposażono w zaawansowany system aparatów – przykładowo, Pixel 8a ma obiektyw główny o rozdzielczości 64 megapikseli i wszechstronny obiektyw ultra szerokokątny.

Nowe urządzenia oferują również funkcje edycji oparte na AI. Jedną z nich jest Magiczny edytor. To eksperymentalna funkcja edycji, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc fotografom modyfikować i ulepszać zdjęcia.

Kolejna innowacje to Magiczna gumka do dźwięków, która ulepsza filmy poprzez wyciszenie rozpraszających dźwięków, takich jak szum wiatru czy odgłosy tłumu. Funkcja ta wykorzystuje zaawansowane modele uczenia maszynowego do wyodrębniania warstw poszczególnych dźwięków, dzięki czemu można kontrolować ich poziomy głośności.

Z kolei Ulepszona jakość obrazu w Pixelu 8 Pro wykorzystuje procesor Tensor G3 i zaawansowane centra danych, aby zapewnić najnowocześniejszą technologię przetwarzania wideo. Funkcja ta dostosowuje kolory, oświetlenie, stabilizację i ziarnistość, a ulepszona jakość obrazu umożliwia również filmowanie w trybie nocnym.

  • Cena Pixela 8a wynosi 2449 zł (128 GB) oraz 2749 zł (256 GB).
  • Cena Pixela 8 to 3599 zł (128 GB) oraz 3899 zł (256 GB).
  • Cena Pixela 8 Pro wynosi 4999 zł (128 GB), 5299 zł (256 GB) oraz 5899 zł (512 GB).
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *