CyberbezpieczeństwoRynek

Snowflake uruchamia nową usługę cyberbezpieczeństwa w ramach Chmury Danych

Dostarcza ona ujednoliconą, bezpieczną i skalowalną platformę danych pomagającą reagować na zagrożenia w skali chmury. Korzystając z niej i rozbudowanego ekosystemu partnerów dostarczających funkcje bezpieczeństwa w połączonych aplikacjach, zespoły ds. bezpieczeństwa cybernetycznego mogą szybko uzyskać widoczność i automatyzację w skali chmury – zapewniają przedstawiciele Snowflake. 

Snowflake uruchamia nową usługę cyberbezpieczeństwa w ramach Chmury Danych

Jak podaje Forrester w badaniu ”Predictions 2022: Cybersecurity, Risk, and Privacy”, 55% specjalistów ds. bezpieczeństwa twierdzi, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich organizacja doświadczyła incydentu lub naruszenia w ramach łańcucha dostaw. Obecne architektury bezpieczeństwa oparte na starszych systemach zarządzania bezpieczeństwem i informacją (SIEM) nie są niestety przystosowane do obsługi takiej ilości i wielości danych, jakie są niezbędne, aby wyprzedzać cyberzagrożenia. Z kolei zespoły ds. bezpieczeństwa mają trudności z uzyskaniem wglądu w całokształt operacji, który jest niezbędny do ochrony organizacji, ponieważ wspomniane, starsze systemy SIEM narzucają restrykcyjne koszty pozyskiwania danych, ograniczone okna retencyjne (umożliwiające przywrócenie danych po ich usunięciu) oraz zastrzeżone języki zapytań, uważają specjaliści Snowflake.

Kluczowy element w strategii bezpieczeństwa

Dzięki narzędziu Snowflake Cybersecurity klienci uzyskują dostęp do nowych możliwości i elastyczności platformy, która pozwala na natywne przetwarzanie logów ustrukturyzowanych, półustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych, wskazują przedstawiciele Snowflake. I dodają, że użytkownicy mogą efektywnie przechowywać zgromadzone w ciągu wielu lat dane o dużej objętości, przeszukiwać je za pomocą skalowalnych zasobów obliczeniowych na żądanie oraz uzyskiwać informacje przy użyciu uniwersalnych języków, takich jak SQL i Python.

Organizacje mogą także łączyć dane dotyczące bezpieczeństwa z danymi korporacyjnymi w ramach tzw. jednego źródła prawdy (SSoT). W efekcie dane kontekstowe z systemów kadrowych lub inwentaryzacji zasobów IT mogą być wykorzystywane w wykrywaniu i badaniu bardziej wiarygodnych alertów, a także w szybkich zapytaniach dotyczących dużej ilości danych. Tym samym zespoły zyskują ujednolicony wgląd w stan bezpieczeństwa, eliminując silosy danych bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów związanych z ich pobieraniem i przechowywaniem.

Poza wykrywaniem zagrożeń i reagowaniem na nie, usługa Cybersecurity jest zgodna z przepisami bezpieczeństwa, wspiera bezpieczeństwo w chmurze, ułatwia identyfikację tożsamości i dostęp oraz umożliwia zarządzanie zagrożeniami, zapewniają przedstawiciele dostawcy.

“Dzięki Snowflake, które stanowi nasze jezioro danych w obszarze bezpieczeństwa, jesteśmy w stanie uprościć architekturę naszych programów i wyeliminować koszty ogólne związane z zarządzaniem danymi” – powiedział Prabhath Karanth, starszy dyrektor ds. bezpieczeństwa, zgodności z przepisami i zaufania w firmie TripActions, która inwestuje w długoterminową strategię w zakresie danych dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego z wykorzystaniem Chmury Danych Snowflake. “Snowflake pomógł nam uzyskać pełny wgląd w nasze działania z zakresu bezpieczeństwa, eliminując martwe punkty i redukując szumy informacyjne, dzięki czemu użytkownicy mogą nam zaufać w obszarach, które są dla nich najważniejsze. Wdrożenie nowoczesnego pakietu technologii Snowflake jest kluczowym elementem naszej strategii cyberbezpieczeństwa” – dodał.

Bogaty ekosystem partnerów

Snowflake inwestuje również w rozbudowany ekosystem partnerów. Spółka integruje się z takimi firmami, jak Hunters, Panther Labs i Securonix, chcąc dostarczać klientom wysokiej klasy rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego za pośrednictwem Chmury Danych i z wykorzystaniem połączonych aplikacji.

Jak wskazują przedstawiciele spółki, inwestycje Snowflake Ventures przyczyniły się do ujednolicenia produktów, a co za tym idzie, dalszego eliminowania silosów danych dotyczących bezpieczeństwa oraz umożliwienia wspólnym klientom realizacji strategii opartych na danych.

“Snowflake przewodzi ruchowi Security Data Lake, pomagając podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zbierać dane i gromadzić analitykę w ramach jednolitej, bezpiecznej i skalowalnej platformy danych” – powiedział Omer Singer, dyrektor ds. strategii cyberbezpieczeństwa w Snowflake. “Dzięki rozwiązaniu Cybersecurity jeszcze bardziej wzmacniamy pozycję zespołów ds. bezpieczeństwa w Chmurze Danych, aby mogły współpracować z różnymi interesariuszami i odnosić sukcesy w swojej ważnej misji ochrony przedsiębiorstw” – dodał.

Klienci oraz partnerzy firmy będą obecni na konferencji Snowflake Summit 2022, która odbędzie się w Las Vegas (USA) w dniach 13-16 czerwca 2022 roku. Opowiedzą oni o tym, w jaki sposób wykorzystują narzędzia Snowflake w obszarze cyberbezpieczeństwa. Na konferencję można się zarejestrować tu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *