InfrastrukturaRynek

Cisco Live: Przyszłość to zarządzanie IT w chmurze

Podczas konferencji Cisco Live, poświęconej sieciom i cyberbezpieczeństwu, firma ogłosiła strategię mającą na celu uproszczenie działań zespołów IT dzięki innowacjom w zakresie sieci zarządzanych w chmurze oraz ujednoliconych rozwiązań technologicznych.

Cisco Live: Przyszłość to zarządzanie IT w chmurze

Nowe możliwości zarządzania z chmury zapewniające wspomniane ujednolicone doświadczenie zaprezentowano w ramach portfolio Cisco Meraki, Cisco Catalyst i Cisco Nexus. Firma przedstawiła również nowy produkt Cisco ThousandEyes do proaktywnego prognozowania i optymalizacji wydajności sieci WAN. Jak wskazali przedstawiciele spółki, innowacje pozwalają realizować strategię firmy polegającą na zapewnieniu klientom sprawności, odporności i produktywności, które są niezbędne, aby dzięki możliwościom platform zarządzanych w chmurze ich organizacje mogły rozwijać się w nieprzewidywalnych realiach biznesowych.

„Wierzymy, że sieć jest podstawą nowoczesnego przedsiębiorstwa i musi zapewniać sprawność działania. Cisco zajmuje się najważniejszymi wyzwaniami klientów, czyli zarządzaniem złożonością za pomocą inteligentnych platform opartych na danych, które stanowią siłę napędową cyfrowego biznesu” – powiedział Todd Nightingale, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco ds. chmury i sieci dla przedsiębiorstw.

I tak, dzięki technologii Cloud Management dla Cisco Catalyst użytkownicy mogą teraz monitorować wybrane przełączniki Catalyst i zarządzać nowymi urządzeniami bezprzewodowymi Catalyst Wireless za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Meraki. Zwiększa to przejrzystość i elastyczność obsługi klienta, podkreślają specjaliści Cisco. Ponadto klienci sieci kampusowych i oddziałowych mogą uprościć swoje operacje IT dzięki połączeniu zarządzania w chmurze ze sprzętem sieciowym.

Z kolei poprzez Cisco Nexus Cloud – platformę zarządzaną z poziomu chmury i dostarczaną jako usługa – Cisco zapewnia najprostszy sposób wdrażania, zarządzania i obsługi sieci w chmurze, przekonują eksperci firmy. I dodają, że oparta na rozwiązaniach Cisco Intersight oferujących przełączanie i zarządzanie wieloma chmurami, platforma Cisco Nexus Cloud rozszerza możliwości użytkowników w zakresie obsługi środowisk chmury publicznej, prywatnej oraz przetwarzania brzegowego o dowolnej wielkości i skali. Dodajmy, że Cisco Nexus Cloud ma być dostępna jesienią 2022 roku.

Przeczytaj również
Szukamy specjalistów, którzy chcą być częścią rozwoju nowej generacji produktów dla iGamingu

ThousandEyes WAN Insights

Klienci firmy mogą natomiast korzystać już z osiągnięć Cisco w dziedzinie sieci predykcyjnych za pośrednictwem Cisco ThousandEyes – platformy „inteligencji internetowej i chmurowej”. Jak wskazują przedstawiciele Cisco, ThousandEyes WAN Insights to pierwszy krok w kierunku realizacji wizji sieci predykcyjnych, która umożliwia informatykom przejście od sieci reaktywnych do tych opartych na działaniach prewencyjnych, poprawiając wydajność operacyjną i zapewniając obsługę aplikacji. ThousandEyes WAN Insights ma proaktywnie ostrzegać zespoły IT o problemach, zanim te wystąpią i wpłyną negatywnie na wrażenia użytkowników. Ponadto rozwiązanie przedstawi rekomendacje dotyczące polityki bezpieczeństwa i wskazówki odnośnie optymalizacji ścieżek postępowania. Wdrożenie ThousandEyes WAN Insights pomoże więc klientom zmaksymalizować możliwości ich środowisk internetowych i chmurowych oraz zapewnić bezbłędne doświadczenia cyfrowe, podsumowują specjaliści Cisco.

Przypomnijmy, że w trakcie odbywającej się niedawno konferencji RSA, Cisco zaprezentowało również swoje rozwiązanie Secure Access Service Edge (SASE). Cisco+ Secure Connect Now to rozwiązanie typu as-a-service, zarządzane w chmurze, dostępne dla klientów w ramach pojedynczej subskrypcji. Zapewnia ono firmom rozwiązanie SASE, które można wdrożyć szybko i łatwo nim zarządzać, upraszczając sposób, w jaki organizacje łączą się i chronią użytkowników, urządzenia i aplikacje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.