InfrastrukturaRynek

Cisco Live: Przyszłość to zarządzanie IT w chmurze

Podczas konferencji Cisco Live, poświęconej sieciom i cyberbezpieczeństwu, firma ogłosiła strategię mającą na celu uproszczenie działań zespołów IT dzięki innowacjom w zakresie sieci zarządzanych w chmurze oraz ujednoliconych rozwiązań technologicznych.

Cisco Live: Przyszłość to zarządzanie IT w chmurze

Nowe możliwości zarządzania z chmury zapewniające wspomniane ujednolicone doświadczenie zaprezentowano w ramach portfolio Cisco Meraki, Cisco Catalyst i Cisco Nexus. Firma przedstawiła również nowy produkt Cisco ThousandEyes do proaktywnego prognozowania i optymalizacji wydajności sieci WAN. Jak wskazali przedstawiciele spółki, innowacje pozwalają realizować strategię firmy polegającą na zapewnieniu klientom sprawności, odporności i produktywności, które są niezbędne, aby dzięki możliwościom platform zarządzanych w chmurze ich organizacje mogły rozwijać się w nieprzewidywalnych realiach biznesowych.

„Wierzymy, że sieć jest podstawą nowoczesnego przedsiębiorstwa i musi zapewniać sprawność działania. Cisco zajmuje się najważniejszymi wyzwaniami klientów, czyli zarządzaniem złożonością za pomocą inteligentnych platform opartych na danych, które stanowią siłę napędową cyfrowego biznesu” – powiedział Todd Nightingale, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco ds. chmury i sieci dla przedsiębiorstw.

I tak, dzięki technologii Cloud Management dla Cisco Catalyst użytkownicy mogą teraz monitorować wybrane przełączniki Catalyst i zarządzać nowymi urządzeniami bezprzewodowymi Catalyst Wireless za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Meraki. Zwiększa to przejrzystość i elastyczność obsługi klienta, podkreślają specjaliści Cisco. Ponadto klienci sieci kampusowych i oddziałowych mogą uprościć swoje operacje IT dzięki połączeniu zarządzania w chmurze ze sprzętem sieciowym.

Z kolei poprzez Cisco Nexus Cloud – platformę zarządzaną z poziomu chmury i dostarczaną jako usługa – Cisco zapewnia najprostszy sposób wdrażania, zarządzania i obsługi sieci w chmurze, przekonują eksperci firmy. I dodają, że oparta na rozwiązaniach Cisco Intersight oferujących przełączanie i zarządzanie wieloma chmurami, platforma Cisco Nexus Cloud rozszerza możliwości użytkowników w zakresie obsługi środowisk chmury publicznej, prywatnej oraz przetwarzania brzegowego o dowolnej wielkości i skali. Dodajmy, że Cisco Nexus Cloud ma być dostępna jesienią 2022 roku.

ThousandEyes WAN Insights

Klienci firmy mogą natomiast korzystać już z osiągnięć Cisco w dziedzinie sieci predykcyjnych za pośrednictwem Cisco ThousandEyes – platformy „inteligencji internetowej i chmurowej”. Jak wskazują przedstawiciele Cisco, ThousandEyes WAN Insights to pierwszy krok w kierunku realizacji wizji sieci predykcyjnych, która umożliwia informatykom przejście od sieci reaktywnych do tych opartych na działaniach prewencyjnych, poprawiając wydajność operacyjną i zapewniając obsługę aplikacji. ThousandEyes WAN Insights ma proaktywnie ostrzegać zespoły IT o problemach, zanim te wystąpią i wpłyną negatywnie na wrażenia użytkowników. Ponadto rozwiązanie przedstawi rekomendacje dotyczące polityki bezpieczeństwa i wskazówki odnośnie optymalizacji ścieżek postępowania. Wdrożenie ThousandEyes WAN Insights pomoże więc klientom zmaksymalizować możliwości ich środowisk internetowych i chmurowych oraz zapewnić bezbłędne doświadczenia cyfrowe, podsumowują specjaliści Cisco.

Przypomnijmy, że w trakcie odbywającej się niedawno konferencji RSA, Cisco zaprezentowało również swoje rozwiązanie Secure Access Service Edge (SASE). Cisco+ Secure Connect Now to rozwiązanie typu as-a-service, zarządzane w chmurze, dostępne dla klientów w ramach pojedynczej subskrypcji. Zapewnia ono firmom rozwiązanie SASE, które można wdrożyć szybko i łatwo nim zarządzać, upraszczając sposób, w jaki organizacje łączą się i chronią użytkowników, urządzenia i aplikacje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *