InfrastrukturaRynek

Lenovo dostarczy zintegrowane i zwirtualizowane rozwiązanie do przetwarzania brzegowego z oprogramowaniem VMware

Podczas Lenovo Tech World 2021, przedstawiciele Lenovo poinformowali, że będą pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek oprogramowanie VMware do przetwarzania brzegowego działające na serwerach ThinkSystem SE350 Edge. Nowe rozwiązanie będzie dostarczane bezpośrednio do lokalizacji brzegowych klienta ze wstępnie załadowanym oprogramowaniem VMware na parę urządzeń ThinkSystem SE350 o wzmocnionej konstrukcji oraz ulepszonych pod kątem bezpieczeństwa. Ponadto ogłoszono także udoskonalenie oprogramowania do zarządzania otwartymi rozwiązaniami chmurowymi Lenovo Open Cloud Automation po to, aby zautomatyzować planowanie, wdrażanie i bieżące zarządzanie implementacjami chmury w centrach danych aż po lokalizacje brzegowe.

Lenovo dostarczy zintegrowane i zwirtualizowane rozwiązanie do przetwarzania brzegowego z oprogramowaniem VMware
Fot. Lenovo

Praca hybrydowa jest kolejnym etapem rozwoju, przyspieszającym zapotrzebowanie na rozwiązania typu Edge to cloud. Dlatego firma Lenovo pracuje nad stworzeniem inteligentniejszych rozwiązań infrastrukturalnych, umożliwiających klientom swobodne poruszanie się w hybrydowym miejscu pracy.

„Modele chmury hybrydowej są wdrażane zarówno w chmurze, jak i w rozwiązaniach brzegowych, tym samym zapewniają większą ciągłość biznesową, ulepszone aplikacje oraz pozytywniejsze doświadczenia użytkowników przy używaniu systemów. Zaprezentowane dziś nowe rozwiązanie wspiera ten hybrydowy model” – skomentował Charles Ferland, wiceprezes i dyrektor generalny działu Edge Computing and Communication Service Providers w Lenovo ISG. „Dzięki temu można zmniejszyć nawet o połowę liczbę zwykle potrzebnych serwerów i w pełni wykorzystać wbudowane funkcje sieciowe ThinkSystem SE350, aby jeszcze bardziej wyeliminować wszelkie inne elementy sieciowe w lokalizacjach brzegowych” – dodał.

VMware dla rozwiązań brzegowych

Wspomniane rozwiązanie VMware i ThinkSystem SE350 uprości tworzenie sieci (dzięki wbudowanemu przełączaniu i łączności bezprzewodowej), wyeliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych urządzeń sieciowych na brzegach sieci oraz umożliwi płynniejsze i bardziej bezproblemowe działanie, zapewniają specjaliści Lenovo. Już niebawem klienci VMware będą mogli korzystać bezpośrednio w lokalizacjach brzegowych z tego samego środowiska, które chcą mieć w swoim centrum danych. Dokonają tego, zamawiając zintegrowany i wstępnie załadowany pakiet. „Jesteśmy podekscytowani współpracą z Lenovo, ponieważ klienci przenoszą swoje innowacje z centrum danych do chmury publicznej i aż do infrastruktury brzegowej” – powiedział Muneyb Minhazuddin, VP, Edge Computing, VMware.

Jak wskazują eksperci obu firm, to nowe rozwiązanie jest idealne dla zdalnych lokalizacji, które muszą mieć możliwość przetwarzania danych bliżej miejsca powstania i bliżej użytkowników – a więc m.in. dla sklepów detalicznych, zakładów produkcyjnych i szkół. Ze względu na wzmocnioną konstrukcję, ThinkSystem SE350 będzie w stanie wytrzymać ekstremalne temperatury i duże wstrząsy.  Dodatkowo wprowadzone zostaną szyfrowane dyski twarde wraz z detekcją ruchu oraz niepowołanej manipulacji, co ma pomagać w utrzymaniu bezpieczeństwa danych i urządzenia.

Lenovo Open Cloud Automation

Wdrożenie odległych lokalizacji brzegowych wymaga z kolei zestawu narzędzi do zarządzania, który umożliwi organizacjom płynną automatyzację zadań bez konieczności zatrudniania na miejscu wyspecjalizowanego personelu. Dlatego też eksperci Lenovo rozszerzyli swoje oprogramowanie Lenovo Open Cloud Automation o funkcje obsługiwane na krawędziach, tym samym przyspieszając czas uzyskania wartości dla klientów. Ten pojedynczy interfejs automatyzuje planowanie, wdrażanie i bieżące zarządzanie cyklem życia infrastruktury fizycznej oraz wirtualnej, która jest wymagana do hostingu aplikacji chmurowych w centrum danych i w tysiącach lokalizacji brzegowych, informują specjaliści.

Rozwiązanie Lenovo Open Cloud Automation pomogło m.in. klientom, takim jak T-Systems, zachować zastane systemy IT i uczynić je gotowymi na wyzwania przyszłości. Wspomniana firma chciała osiągnąć oszczędności zmniejszając koszty i zmodernizowanie infrastruktury za pomocą otwartej, zautomatyzowanej platformy typu end-to-end, która mogłaby dać klientom do dyspozycji platformę hostingową dla przyszłych obciążeń w siedzibie firmy oraz poza nią, a jednocześnie zachowałaby dotychczasowe środowiska zastane. “Dzięki LOC-A standardowe przypadki użycia są teraz w ramach platformy w 100% zautomatyzowane. Jednak nadal, za pomocą wysoce zautomatyzowanych schematów, jesteśmy w stanie zindywidualizować usługi, co pozwala naszym klientom osiągnąć efektywność kosztową w przedziale od 30% do 40%” – podsumował Thomas Rumpf, CTO Private Cloud w T-Systems.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *