Branża ITAnalityka

SAS wykorzystuje zaawansowaną analitykę aby pomóc opiece medycznej w zarządzaniu sprzętem

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) i Niemieckie Stowarzyszenie Intensywnej Terapii uruchomiły platformę informacyjno-predykcyjną pozwalającą określić dostępność oraz zapotrzebowanie na wolne łóżka i respiratory na oddziałach intensywnej terapii.

SAS wykorzystuje zaawansowaną analitykę aby pomóc opiece medycznej w zarządzaniu sprzętem

Podczas gdy wciąż wzrasta liczba zakażonych na COVID-19, sprawne zarządzanie wspomnianym sprzętem medycznym jest sprawą kluczową. I tak, przy pomocy zaawansowanej analityki stworzono system informatyczny, który nie tylko udostępnia dane na temat bieżącego wykorzystania łóżek na oddziałach intensywnej opieki i pozwala określić zapotrzebowania na nie, ale umożliwia również tworzenie interaktywnych raportów. Dzięki temu rozwiązanie opracowane przez Instytut im. Roberta Kocha (RKI), Deutsche Fachgesellschaft für Intensivmedizin (DIVI) oraz SAS wpływa na lepsze zarządzanie zasobami ludzkimi i środkami w opiece medycznej. W efekcie łatwiejsze staje się szacowanie dostępności zasobów opieki medycznej na potrzeby organizacji rządowych oraz instytucji służby zdrowia.

“Naszym priorytetem, zwłaszcza jako firmy dysponującej dużym doświadczeniem z zakresu rozwiązań i usług dla sektora medycznego, jest pomoc ludziom na całym świecie w pokonaniu obecnego kryzysu. Dlatego też podjęliśmy decyzję o współpracy z RKI przy stworzeniu dedykowanej platformy” – podkreśla Patryk Choroś, Business Development Director w SAS. Podczas realizacji tego projektu SAS współpracował z zespołem firmy PRODYNA IT Consulting, jedną z wiodących europejskich firm zajmujących się tworzeniem rozwiązań z zakresu cloud computing dla użytkowników indywidualnych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *