InfrastrukturaRynek

VMware prezentuje nowe rozwiązania do obsługi aplikacji kontenerowych i chmurowych

Najnowsza wersja platformy VMware zapewnia model operacyjny, pozwalający na uruchomienie środowiska cloud computing w lokalnych serwerowniach przy zachowaniu możliwości swobodnego wykorzystania zasobów chmur publicznych. Wśród zaprezentowanych nowości znalazły się m.in. rozwiązania VMware Tanzu, VMware Cloud Foundation 4 oraz najnowsza wersja VMware vSphere 7.

VMware prezentuje nowe rozwiązania do obsługi aplikacji kontenerowych i chmurowych

Nowością w ofercie VMware jest m.in. platforma Tanzu – zestaw produktów i usług służących do tworzenia, uruchamiania oraz zarządzania nowoczesnymi aplikacjami, zarówno w maszynach wirtualnych, jak i w kontenerach Kubernetes. Rozwiązanie to będzie wspierane zaktualizowaną platformą VMware Cloud Foundation oraz narzędziem Tanzu Kubernetes Grid. Jak informują przedstawiciele VMware, firma chce w ten sposób umożliwić klientom sprawną modernizację IT i obsługę dowolnych aplikacji na każdym urządzeniu, z jakiejkolwiek chmury. “Dzisiaj otwieramy nowy rozdział w naszej historii i wypuszczamy na rynek kompleksowy zestaw narzędzi do obsługi nowoczesnych aplikacji. Chcemy pomóc naszym klientom w ich drodze do pełnej innowacyjności” – mówi Pat Gelsinger, prezes VMware.

Innowacyjne aplikacje z portfolio VMware Tanzu

VMware Tanzu ma pozwolić przedsiębiorstwom na szybsze dostarczanie nowoczesnego oprogramowania – informują przedstawiciele producenta. I tak, klienci mogą korzystać z platformy, aby zautomatyzować cykl życia aplikacji, uruchomić zasoby Kubernetes oraz ujednolicić i zoptymalizować operacje w środowiskach chmurowych.

Pierwsze produkty z rodziny VMware Tanzu to:
VMware Tanzu Kubernetes Grid – nowe narzędzie w portfolio VMware, które pomaga klientom instalować i uruchamiać środowiska Kubernetes na dowolnie wybranej infrastrukturze IT, bez względu czy mówimy o lokalnym centrum danych, usługach „hyperscalerów” czy środowiskach typu Edge. Rozwiązanie to oparte jest na technologiach open source’owych i w pełni obsługiwane przez środowiska VMware.

VMware Tanzu Mission Control – zarządza klastrami Kubernetes, niezależnie od tego, gdzie działają. Administratorzy mogą ustawiać zasady dostępu, tworzenia kopii zapasowych, zabezpieczeń i innych elementów dla poszczególnych klastrów lub grup klastrów w różnych środowiskach. Z kolei programiści zyskują dostęp do zasobów Kubernetes za pośrednictwem interfejsów API w sposób samoobsługowy.

VMware Tanzu Application Catalog – udostępnia katalog oprogramowania typu open source od przejętej przez VMware firmy BitNami. Zawarte w nim aplikacje posiadają odpowiednie zabezpieczenia i są gotowe do wykorzystania w środowiskach produkcyjnych. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, usługa umożliwia developerom wydajne i sprawne rozwijanie skonteneryzowanych aplikacji, jednocześnie pomagając administratorom IT spełniać surowe wymogi pod kątem firmowego bezpieczeństwa IT.

VMware Cloud Foundation 4 – hybryda na aplikacyjne czasy

Wraz ze wspomnianymi rozwiązaniami Tanzu, na rynek trafi także najnowsza wersja platformy VMware Cloud Foundation 4. Według informacji producenta, umożliwia ona tworzenie chmurowych środowisk hybrydowych, zawierających narzędzia do harmonijnego zarządzania koegzystencją wirtualnych maszyn i kontenerów. W tym samym czasie platforma zapewni tym środowiskom odpowiednie mechanizmy wbudowanego bezpieczeństwa oraz zwirtualizowane zasoby obliczeniowe, dyskowe  i sieciowe. Jak sugerują eksperci VMware, jest to platforma stworzona z myślą o połączeniu dwóch światów: deweloperów i administratorów IT. W jej skład wejdą m.in. najnowsze wersje vSAN 7, vRealize 8.1 czy NSX-T.

Wedle zapowiedzi najnowsza wersja platformy VMware zapewnia programistom i administratorom IT model operacyjny, pozwalający na uruchomienie chmury w lokalnych serwerowniach, przy zapewnieniu możliwości swobodnego wykorzystania zasobów chmur publicznych. To narzędzie, które ma dać firmom dostęp do najnowszych technologii, umożliwiających jak najszybsze wdrożenie innowacji w środowiskach produkcyjnych. Przedsiębiorstwa będą mogły w prosty i przejrzysty sposób zarządzać kontenerami i maszynami wirtualnymi bez względu czy działają w chmurze AWS, Azure, Google, Oracle czy IBM – zapewniają przedstawiciele producenta.

Znacząca aktualizacja vSphere

Największą zmianę, zgodnie z sugestią ekspertów VMware, wnieść ma jednak wprowadzenie VMware vSphere 7, która, po znaczącej aktualizacji, umożliwić ma uruchamianie zarówno tradycyjnych maszyn wirtualnych, jak i  kontenerów. Administratorzy korzystający do tej pory z vSphere będą mogli więc wdrożyć i zarządzać kubernetesową infrastrukturą kontenerów wszędzie tam, gdzie działa vSphere: w chmurze lokalnej, hybrydowej czy też publicznej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *