Rynek

Wydawnictwo Naukowe PWN powołało Radę Programową Redakcji Nauk Informatycznych

Jej celem będzie wsparcie merytoryczne pracy redakcji, opiniowanie publikacji przed ich wydaniem oraz popularyzacja książek z zakresu informatyki. Na członków Rady wybrano czołowych krajowych ekspertów związanych z informatyką.

Wydawnictwo Naukowe PWN powołało Radę Programową Redakcji Nauk Informatycznych

Jak wskazują przedstawiciele PWN, bliska współpraca Rady z redakcją przełożyć się ma na powstanie nowych projektów wydawniczych. Ich celem będzie zwiększenie zainteresowania młodego pokolenia informatyką, zapewnienie studentom podręczników na najwyższym poziomie merytorycznym oraz wsparcie profesjonalistów z branży IT w ich drodze zawodowej. Wszystkie działania Rady będą miały na uwadze realizację misji Wydawnictwa Naukowego PWN, jaką jest dostarczanie wiarygodnej wiedzy. Do zadań Rady będzie należało m.in.: opiniowanie propozycji wydawniczych z rynku zagranicznego i polskiego, rekomendowanie tematów przyszłych publikacji i polecanie nowych autorów do współpracy oraz recenzowanie i promowanie wybranych publikacji.

W ofercie wydawnictw nadal znajdować się będą tytuły autorstwa czołowych ekspertów polskiego środowiska informatycznego oraz zagraniczne publikacje z czołówek światowych list bestsellerów, zapewniają jego przedstawiciele.

Na członków Rady powołani zostali czołowi polscy eksperci związani z informatyką:

prof. dr hab. Krzysztof Diks
Matematyk i informatyk, profesor nauk matematycznych. Specjalizuje się w algorytmach i strukturach danych, obliczeniach równoległych i rozproszonych oraz w teorii grafów. Profesor zwyczajny i były dyrektor Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

dr hab. Lech Banachowski, prof. PJATK
Informatyk, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w bazach danych oraz w technicznych aspektach e-learningu. Profesor nadzwyczajny Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

dr hab. inż. Marek Sawerwain
Doktor inżynier, adiunkt na Wydziale Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji w Instytucie Sterowania i Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim, autor książek: Informatyka kwantowa i OpenCL. Akceleracja GPU w praktyce.

Marcin Szeliga
Data Scientist pracujący na co dzień z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Autor książek: Data Science i uczenia maszynowe (Informatyczna Książka roku 2018) i Praktyczne uczenie maszynowe (Informatyczna Książka roku 2020).

Radosław Smilgin
Niezależny konsultant i trener z zakresu testowania i zapewnienia jakości aplikacji. Akredytowany trener ISTQB. Właściciel 21CN Radosław Smilgin, testerzy.pl, wymagania.net. Autor książek: Zawód tester i Praktyka testowania.

Adam Roman
Informatyk, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie od wielu lat prowadzi badania, wykłady i seminaria z testowania oprogramowania i zapewniania jakości. Doktor habilitowany nauk technicznych w zakresie informatyki. Współtwórca studiów podyplomowych „Testowanie oprogramowania” na UJ. Autor książki Testowanie oprogramowania w praktyce.

Krystian Kaczor
Ekspert i bezkompromisowy specjalista od Agile. Autor książki Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile.

Krystian Matusiewicz
Cryptographer/Security Researcher w firmie Intel. Specjalista w dziedzinie kryptografii i cyberbezpieczeństwa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *