MENU

Grupa Asseco Poland z nową strukturą w Polsce

1 lipca 2016Branża, Rynek

Grupa Asseco sfinalizowała proces zmian, związanych z działalnością na polskim rynku. Zakończono m.in. fuzję Asseco Poland z Infovide-Matrix. Do Asseco Data Systems przeniesiono biznes infrastrukturalny Asseco Poland. Wzmocniono także o nowe zespoły spółkę DahliaMatic, która specjalizuje się w usługach IT w obszarze oprogramowania aplikacyjnego firm trzecich. Celem tych zmian było uproszczenie struktury organizacyjnej i rozwój kompetencji eksperckich w ramach poszczególnych spółek.

Adam Góral Asseco

Grupa Asseco od dziś (1 lipca) funkcjonuje na polskim rynku w ramach nowej struktury organizacyjnej. Jej trzon stanowią Asseco Poland, Asseco Business Solutions, Asseco Data Systems i DahliaMatic. Każda ze spółek specjalizuje się w jasno określonych obszarach biznesowych, które wzajemnie się uzupełniają.

Jestem przekonany, że we współczesnej informatyce największą siłą jest wysoka specjalizacja ekspercka oraz szybkie i elastyczne reagowanie na realia rynkowe. Aby skutecznie działać na jakimkolwiek rynku, trzeba mieć świetne produkty, ale też taką strukturę organizacyjną, która optymalnie wspiera cele biznesowe. Zreorganizowaliśmy strukturę Grupy Asseco, aby skutecznie i długofalowo budować naszą przewagę konkurencyjną na polskim rynku, który jest dla nas bardzo ważny” — powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland.

Asseco Poland nadal będzie skoncentrowane na produkcji oraz wdrażaniu oprogramowania własnego dla dużych firm i instytucji. Po połączeniu z Infovide-Matrix, Asseco Poland zostało wzmocnione o kompetencje zespołów, pracujących dla administracji publicznej oraz branży bankowej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Równolegle przeniesiono Pion Infrastruktury z Asseco Poland do Asseco Data Systems (ADS) – spółki w 100% zależnej od Asseco Poland, która dostarcza produkty i usługi IT oraz rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Tym samym ADS stało się w ramach Grupy Asseco centralnym ośrodkiem biznesu infrastrukturalnego w Polsce.

Znacząco rozwinięto także spółkę DahliaMatic, która jest wyspecjalizowana w sprzedaży, integracji oraz doradztwie w zakresie oprogramowania aplikacyjnego firm trzecich, m.in. SAP, Oracle oraz Microsoft. W wyniku przeprowadzonych zmian do DahliaMatic dołączył zespół SAP z Infovide-Matrix i Pionu Przedsiębiorstw z Asseco Poland, a także pracownicy spółki Solver oraz konsultanci z Centrum Realizacyjnego Infovide-Matrix. Tym samym, DahliaMatic stała się największą polską firmą konsultingowo-wdrożeniową w zakresie rozwiązań IT w regionie.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »