MENU

Paweł Piwowar nowym prezesem Infovide-Matrix

19 listopada 2015Blog redakcji

Zastąpił na tym stanowisku Borysa Stokalskiego. Zmiana nastąpiła dziś (19 listopada) To kolejna faza przejmowania Infovide-Matrix przez Asseco Poland. 

DSC_1685

Asseco Poland ma już zgodę UOKiK na transakcję, a na początku listopada akcjonariusze Infovide-Matrix posiadający zakładane minimum 70,01% akcji spółki zdecydowało się na ich sprzedaż Asseco Poland. „Oznacza to osiągnięcie minimalnego progu liczby akcji, po osiągnięciu którego spółka – zgodnie ze zobowiązaniem opisanym w wezwaniu – zobowiązała się nabyć te akcje.

Paweł Piwowar od października 2009 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu Asseco Poland odpowiedzialnego za Pion Przedsiębiorstw, a od stycznia 2010 r. także za Pion Rolnictwa, Pion Telekomunikacji i Mediów, Pion Energetyki i Gazownictwa. Pracę rozpoczął w 1991 r. w spółce Computerland, zajmując kolejno stanowiska: kierownika pracowni systemów komputerowych, dyrektora oddziału Warszawa, dyrektora generalnego, Wiceprezesa Zarządu. Od stycznia 1998 r. do maja 2007 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Oracle Polska (jednocześnie od czerwca 2004 r. szefa grupy krajów bałtyckich). Począwszy od grudnia 2006 r. pełnił funkcję szefa grupy Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Węgry w Oracle Central Europe. Od czerwca 2008 r. do stycznia 2010 r. pełnił funkcję l wiceprezesa zarządu ABG. Paweł Piwowar pełni także funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w PGS Software.

Jednocześnie Rafał Kozłowski zastąpił Jarosława Plisza na stanowisku wiceprezes zarządu Infovide-Matrix. Rafał Kozłowski pełni obecnie także funkcję wiceprezesa zarządu Asseco Poland i jako CFO Grupy Asseco nadzoruje finanse spółek należących do grupy oraz zarządza Pionem Logistyki.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »