RynekPolecane tematy

Cloud Hosting jako sposób na nową jakość w dziedzinie cyfrowego kontaktu z klientami

Promocja

Jako konsumenci chętniej niż wcześniej korzystamy z wszelkich usług cyfrowych. Pandemia COVID-19 tylko przyspieszyła cyfryzację relacji z dostawcami różnego rodzaju produktów i usług. Firmowa strona internetowa stała się nie tylko wizytówką organizacji, ale też jej podstawowym kanałem kontaktu z klientami. Warto więc wykorzystać wszelkie możliwości, aby zapewnić szybkie działanie i nieprzerwaną dostępność firmowego serwisu.

Cloud Hosting jako sposób na nową jakość w dziedzinie cyfrowego kontaktu z klientami

Wobec wprowadzonych w odpowiedzi na pandemię COVID-19 radykalnych ograniczeń w przemieszczaniu się i kontaktach z innymi ludźmi, także i szeroko rozumiany biznes stał się zależny od możliwości świadczenia usług drogą cyfrową. Dla wielu przedsiębiorstw to firmowe strony internetowe stały się nie tylko wizytówką, ale podstawowym źródłem informacji o ofercie i danych kontaktowych. Jednocześnie wiele firm uruchomiło lub rozwinęło różnego rodzaju usługi typu e-commerce. Tym samym okazało się, że biznes zależy od szybkości działania firmowych witryn internetowych w stopniu większym niż kiedykolwiek wcześniej.

W jaki sposób zadbać o sprawne działanie firmowej strony? Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest utrzymywanie firmowej strony w lokalnej serwerowni, a co gorsza na serwerze umieszczonym w typowej przestrzeni biurowej, co nadal jest spotykane wśród małych i średnich organizacji. Zamiast tego warto skorzystać z usług wyspecjalizowanych dostawców. Poza infrastrukturą niezbędną do sprawnego działania witryny internetowej dysponują oni również specjalistycznymi rozwiązaniami zapewniającymi wysoką dostępność oraz bezpieczeństwo danych przetwarzanych na serwerze WWW. Warto też zwrócić uwagę, że nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest tradycyjny hosting.

Cloud Hosting jako sposób na nową jakość w dziedzinie cyfrowego kontaktu z klientami

Hosting tradycyjny vs hosting w chmurze

Tradycyjny model hostingu zakłada korzystanie z niezbędnych zasobów IT z serwerów zlokalizowanych w konkretnym centrum danych dostawcy. Istnieje możliwość użycia serwera dedykowanego, aby jednak zapewnić racjonalne wykorzystanie zasobów oraz poziom kosztów, najczęściej wybiera się usługi hostingowe oparte na pojedynczych, współdzielonych serwerach. Oznacza to, że zasoby jednego serwera są dostępne jednocześnie dla wielu klientów, zachowując swoje fizyczne ograniczenia. Tym samym nawet pomimo gwarancji minimalnej dostępności może okazać się, że w momencie jednoczesnego, pikowego wzrostu obciążeń generowanych przez wielu użytkowników witryny lub sklepy internetowe utrzymywane na jednym serwerze, jego możliwości okażą się niewystarczające. Może to wprost przekładać się m.in. na utratę wizerunku firmy, której strona przestanie działać lub utratę potencjalnych szans sprzedaży.

Cloud Hosting jako sposób na nową jakość w dziedzinie cyfrowego kontaktu z klientami

Zagrożenia te znacząco eliminują rozwiązania wprowadzone w modelu hostingu chmurowego. Usługi tego rodzaju opierają się bowiem na klastrach powiązanych ze sobą maszyn, dostarczających zwirtualizowane zasoby IT na potrzeby poszczególnych klientów. Model chmury obliczeniowej rozszerza więc możliwości tradycyjnego hostingu współdzielonego na zdecydowanie większą dostępną pulę zasobów, które mogą być dedykowane dla konkretnych klientów. W zależności od liczby obsługiwanych witryn internetowych, na tego rodzaju infrastrukturę składać mogą się setki lub tysiące maszyn fizycznych. Co równie istotne, ich zasoby mogą być skalowane w sposób dynamiczny i zależny od bieżącego obciążenia serwisów poszczególnych klientów. „Większa dostępność zasobów oznacza większą szybkość działania serwisów internetowych uruchomionych w ramach hostingu w chmurze. Wynika to m.in. ze skali infrastruktury oraz możliwości użycia specjalistycznych rozwiązań serwerowych. Przykładowo, na potrzeby Cloud Hostingu nazwa.pl wykorzystuje serwery wyposażone w bardzo szybkie procesory Intel Xeon. Zapewniamy także systemy zasilania i chłodzenia, których parametry pozwalają na wykorzystanie pełni mocy obliczeniowej naszego sprzętu nawet przez długi czas” – mówi Krzysztof Cebrat, Prezes Zarządu nazwa.pl. Duże znaczenie ma tu także posiadana przez operatora hostingu infrastruktura bezpieczeństwa. Firma nazwa.pl dysponuje centrami danych zlokalizowanymi w Krakowie, Warszawie oraz w Amsterdamie. Sumaryczna przepustowość łączy internetowych tych ośrodków przekracza 200 Gbps. Jednocześnie centra danych nazwa.pl są chronione m.in. przed atakami typu DDoS. Operator ten zapewnia także zabezpieczenia uniemożliwiające podszywanie się pod domeny (DNSSEC). Ochroną tą objęte są wszystkie domeny utrzymywane na serwerach DNS Anycast nazwa.pl.

Hosting bez wad

Co ważne, jedną z naturalnych cech modelu chmury obliczeniowej jest to, że bieżące zarządzanie taką infrastrukturą odbywa się w sposób zautomatyzowany, co z jednej strony gwarantuje szybkość i płynność skalowania, a z drugiej eliminuje ryzyko popełnienia błędu. Dodatkowo, istotą modelu chmury obliczeniowej jest też elastyczność kosztowa, w tym brak konieczności ponoszenia opłat za obsłużenie pikowych obciążeń serwisu internetowego.

Cloud Hosting jako sposób na nową jakość w dziedzinie cyfrowego kontaktu z klientami

Możliwość płynnego skalowania tak rozbudowanej infrastruktury oznacza również wyższą odporność na awarie. W zdecydowanej większości przypadków niedostępności poszczególnych elementów środowiska pozostają niezauważalne dla użytkowników hostingu chmurowego. „Za sprawą swojej skali usługi hostingu w chmurze pozbawione są większości wad typowych dla tradycyjnego hostingu. Oferowane przez nazwa.pl usługi Cloud Hostingu czerpią z najnowszych technologii, rozwiązań wirtualizacyjnych i systemów równoważenia obciążeń. Tak, aby z jednej strony zagwarantować jak najlepsze parametry naszym klientom, a z drugiej w sposób optymalny wykorzystać możliwości infrastruktury, którą dysponujemy” – zapewnia Krzysztof Cebrat.

Według niego hosting oparty na modelu chmury obliczeniowej, wraz z jej skalowalnością zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i kosztowym, stanowi kolejny etap ewolucji usług związanych z utrzymaniem witryn oraz aplikacji internetowych. Eliminując niedoskonałości tradycyjnego hostingu, zapewnia dostęp do nowych możliwości technicznych, które nie pozostają bez wpływu dla jakości usług webowych świadczonych za pośrednictwem firmowej witryny internetowej. „Hosting tradycyjny jest nadal oferowany przez wielu dostawców, głównie ze względów ekonomicznych. Zbudowanie dla hostingu środowiska chmury obliczeniowej wymaga bowiem istotnych nakładów. W nazwa.pl tego rodzaju inwestycje mamy już za sobą, dzięki czemu nasi klienci już dziś mogą korzystać z najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań” – podkreśla Krzysztof Cebrat.

Firma nazwa.pl oferuje możliwość bezpłatnego skorzystania z usług hostingu w chmurze i zapoznania się z ich działaniem w praktyce. Czytelnicy itwiz.pl mogą aktywować za darmo usługę Hosting Cloud Basic na okres sześciu miesięcy. Aby skorzystać z tej oferty przy zamówieniu usługi Hosting Cloud Basic na stronie www.nazwa.pl należy wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

pm45-3622-8732

Termin ważności kodu rabatowego: 31.09.2020 r.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *