Rynek

Intel wprowadza Gateway Solutions dla tzw. Internetu rzeczy

Jest to rozwiązanie oparte na procesorach Intel Atom i Quark. Jest to uzupełnienie do platformy deweloperskiej Intel Galileo. Platformy te mają ułatwić komunikowanie się starszym systemom, które z założenia nie miały możliwości komunikowania się ze sobą i z chmurą.

Intel wprowadza Gateway Solutions dla tzw. Internetu rzeczy

Pierwsze platformy zawierają oprogramowanie Wind River i McAfee. Będą one dostępne jeszcze w II kwartale 2014 r. Powstają jednak kolejne rozwiązania oparte o Intel Gateway Solutions to firmy: Shaspa – systemy do automatyki zasilania i budynków, RocKontrol – do zarządzania energią, TransWiseway i Vnomics – do transportu oraz Zebra Technologies – do rozwiązań lokalizacyjnych w handlu detalicznym, służbie zdrowia i przemyśle.

Jednocześnie Brian Krzanich, CEO Intela przedstawił szczegóły dotyczące nowych produktów i technologii, które pojawią się w ofercie firmy w 2014 roku, w tym urządzenia Intel Edison – platformy obliczeniowej formatu karty SD oraz układu SoFIA – pierwszej zintegrowanej platformy mobilnej SoC Intela do budżetowych smartfonów oraz tabletów.

Intel Edison pojawi się w sprzedaży latem 2014 r. Brian Krzanich ujawnił też, że Intel rozszerza projekt Intel® Edison o całą rodzinę płyt deweloperskich, dla różnych segmentów rynku. Natomiast Platforma Intela SoFIA 3G ma trafić do producentów OEM w czwartym kwartale 2014 roku. CEO Intela powiedział również, iż w tym roku na rynku pojawi się 40 mln tabletów z układami Intela.

Jednocześnie Intel poinformował o założeniu w chińskim Shenzhen centrum Intel Smart Device Innovation Center. „Centrum rozszerzy zakres prac Intela poza tablety i zapewni lokalnym producentom OEM, ODM i twórcom oprogramowania dostęp do platform technologicznych Intela oraz wsparcie techniczne, w tym projekty referencyjne, narzędzia programistyczne, zaopatrzenie łańcucha dostaw, zarządzanie jakością i obsługę klienta, działając jako pomost między koncepcją a komercyjnym wdrożeniem” – mówią przedstawiciele Intela.

Przeczytaj również
Ruszył nabór do 5. edycji programu akceleracji startupów MIT Enterprise Forum CEE

Wzmocnieniem tych działań ma być utworzenie funduszu Intel Capital China Smart Device Innovation Fund z kapitałem 100 mln USD, koncentrującego się na wspieraniu innowacji w inteligentnych urządzeniach, m.in. 2 w 1, tabletach, smartfonach, urządzeniach do noszenia na ciele, Internecie rzeczy oraz innych technologiach.

Od roku 1998 Intel Capital zainwestował już ponad 670 mln USD w 110 firm w Chinach za pośrednictwem dwóch istniejących już funduszy inwestycyjnych.

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress