Rynek

Intel wprowadza Gateway Solutions dla tzw. Internetu rzeczy

Jest to rozwiązanie oparte na procesorach Intel Atom i Quark. Jest to uzupełnienie do platformy deweloperskiej Intel Galileo. Platformy te mają ułatwić komunikowanie się starszym systemom, które z założenia nie miały możliwości komunikowania się ze sobą i z chmurą.

Intel wprowadza Gateway Solutions dla tzw. Internetu rzeczy

Pierwsze platformy zawierają oprogramowanie Wind River i McAfee. Będą one dostępne jeszcze w II kwartale 2014 r. Powstają jednak kolejne rozwiązania oparte o Intel Gateway Solutions to firmy: Shaspa – systemy do automatyki zasilania i budynków, RocKontrol – do zarządzania energią, TransWiseway i Vnomics – do transportu oraz Zebra Technologies – do rozwiązań lokalizacyjnych w handlu detalicznym, służbie zdrowia i przemyśle.

Jednocześnie Brian Krzanich, CEO Intela przedstawił szczegóły dotyczące nowych produktów i technologii, które pojawią się w ofercie firmy w 2014 roku, w tym urządzenia Intel Edison – platformy obliczeniowej formatu karty SD oraz układu SoFIA – pierwszej zintegrowanej platformy mobilnej SoC Intela do budżetowych smartfonów oraz tabletów.

Intel Edison pojawi się w sprzedaży latem 2014 r. Brian Krzanich ujawnił też, że Intel rozszerza projekt Intel® Edison o całą rodzinę płyt deweloperskich, dla różnych segmentów rynku. Natomiast Platforma Intela SoFIA 3G ma trafić do producentów OEM w czwartym kwartale 2014 roku. CEO Intela powiedział również, iż w tym roku na rynku pojawi się 40 mln tabletów z układami Intela.

Jednocześnie Intel poinformował o założeniu w chińskim Shenzhen centrum Intel Smart Device Innovation Center. „Centrum rozszerzy zakres prac Intela poza tablety i zapewni lokalnym producentom OEM, ODM i twórcom oprogramowania dostęp do platform technologicznych Intela oraz wsparcie techniczne, w tym projekty referencyjne, narzędzia programistyczne, zaopatrzenie łańcucha dostaw, zarządzanie jakością i obsługę klienta, działając jako pomost między koncepcją a komercyjnym wdrożeniem” – mówią przedstawiciele Intela.

Wzmocnieniem tych działań ma być utworzenie funduszu Intel Capital China Smart Device Innovation Fund z kapitałem 100 mln USD, koncentrującego się na wspieraniu innowacji w inteligentnych urządzeniach, m.in. 2 w 1, tabletach, smartfonach, urządzeniach do noszenia na ciele, Internecie rzeczy oraz innych technologiach.

Od roku 1998 Intel Capital zainwestował już ponad 670 mln USD w 110 firm w Chinach za pośrednictwem dwóch istniejących już funduszy inwestycyjnych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *