AplikacjeRynekPolecane tematy

Platforma IFS Cloud od dziś oficjalnie dostępna

Dziś na rynku debiutuje rozwiązanie, które docelowo w ofercie firmy IFS zajmie miejsce oferowanych dotąd niezależnie rozwiązań klasy ERP, EAM, FSM, a także CRM i HCM. Wedle zapowiedzi nowa platforma łączy uniwersalne i branżowe funkcjonalności biznesowe, z którymi kojarzona jest firma IFS w ramach scentralizowanego i elastycznego środowiska zaprojektowanego z myślą o wykorzystaniu potencjału chmury obliczeniowej. Nie oznacza to jednak, że rozwiązanie będzie dostępne wyłącznie w ramach infrastruktury producenta. Platformę IFS Cloud można wdrożyć także w ramach lokalnej infrastruktury IT.

Platforma IFS Cloud od dziś oficjalnie dostępna
Źródło: IFS

Na funkcjonalność platformy IFS Cloud składają się możliwości wszystkich oferowanych dotąd rozwiązań IFS. Dzięki temu, nowe rozwiązanie zapewniać ma wszystkie funkcje niezbędne do efektywnego zarządzania krytycznymi procesami biznesowymi. Mowa tu m.in. o rozwiązaniach wspierających planowanie zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resource Planning, ERP), zarządzanie relacjami z klientami (Customer Relationship Management, CRM), zarządzanie kapitałem ludzkim (Human Capital Management, HCM), zarządzanie majątkiem (Enterprise Asset Management, EAM), a także zarządzanie działalnością serwisową w terenie (Field Service Management, FSM).

Przedstawiciele firmy podkreślają przy tym, że szczególny nacisk podczas prac nad IFS Cloud położono na te obszary funkcjonalne, od których mogą zależeć finalne doświadczenia odbiorców towarów i usług oferowanych przez przedsiębiorstwa korzystające z nowego rozwiązania IFS. “IFS Cloud to wyjątkowa platforma zapewniająca ukierunkowanie na klienta, atrakcyjny interfejs użytkownika oraz wszechstronne funkcje. Jestem dumny z tego, że po raz kolejny wywiązujemy się z naszej obietnicy, jaką jest zapewnianie klientom korzyści, aby oni z kolei mogli zapewniać swoim klientom doskonałą obsługę” – mówi Darren Roos, dyrektor generalny IFS. Co ważne, wedle zapowiedzi, organizacje decydujące się na wdrożenie IFS Cloud zachowają możliwość wdrożenia pełnej funkcjonalności lub jej elastycznego dopasowywania do bieżących potrzeb. Co ważne, we wszystkich obszarach funkcjonalnych platforma IFS Cloud wykorzystuje spójny model danych, a także interfejs użytkownika. Architektura platformy IFS Cloud obejmuje również szereg nowych usług aplikacyjnych, które mogą być łatwo wykorzystane m.in. na potrzeby automatyzacji konkretnych procesów biznesowych czy zapewnienia lepszego wsparcia dla procesów decyzyjnych. Wśród nowych usług znalazły się m.in. mechanizmy umożliwiające wykorzystanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy, a także rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

Duże znaczenie ma także fakt, że – pomimo nazwy – rozwiązanie IFS Cloud może być uruchomione w ramach lokalnych centrów danych – lokalna instancja IFS Cloud w kontekście całej platformy pełni wówczas rolę pojedynczego węzła. Co istotne, w ramach infrastruktury lokalnej platforma IFS zapewnia identyczną funkcjonalność oraz interfejs obsługi, co w przypadku wdrożenia opartego na modelu publicznej chmury obliczeniowej. Cechą charakterystyczną IFS Cloud ma być także uproszczony proces wdrożenia. Wraz z wprowadzeniem do oferty platformy IFS Cloud firma IFS wprowadza także nowe reguły aktualizacji oprogramowania biznesowego. Wedle zapowiedzi poprawki i aktualizacje funkcjonalne udostępniane będą dwa razy w roku, zaś termin ich wdrożenia ma pozostawać w gestii poszczególnych klientów.„Platforma IFS Cloud została opracowana i stworzona z myślą o tym, aby zaspokajała potrzeby przedsiębiorstw podczas przechodzenia na cyfrowe modele biznesowe. Przez ostatnie dwa lata cały czas mieliśmy to na uwadze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że IFS Cloud odegra kluczową rolę w budowaniu sukcesu naszych klientów. Miało to wpływ na nasze podejście w kilku obszarach, takich jak możliwość podejmowania szybkich i świadomych decyzji na podstawie jednego modelu danych, w pełni otwarta technologia z natywnymi interfejsami API oraz jednolity model aktualizacji. Dzięki temu nasi klienci mogą skupić się na tym, co jest naprawdę ważne, czyli na zapewnianiu swoim klientom wyjątkowej obsługi” – podkreśla Christian Pedersen, dyrektor ds. rozwoju produktów w IFS.

Platforma IFS Cloud w wersji zlokalizowanej pod kątem polskiego rynku będzie dostępna najpewniej w drugiej połowie 2021 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *