Branża ITPolecane tematy

CES 2017: Huawei chce zmienić sposób korzystania z urządzeń mobilnych

Podczas tegorocznych targów Consumer Electronic Show 2017 (CES 2017), Richard Yu, prezes Huawei, zapowiedział działania zmieniające dotychczasowy sposób korzystania z urządzeń mobilnych. Zwrócił on szczególną uwagę m.in. na praktyczne wykorzystanie rozwiązań sztucznej inteligencji w urządzeniach mobilnych. Plany te będą realizowane wspólnie z Amazon (firma rozbudowuje możliwości elektronicznej asystentki Alexa) i Google Daydream.  

CES 2017: Huawei chce zmienić sposób korzystania z urządzeń mobilnych

Zdaniem Richarda Yu, kluczową kwestią będzie Inteligentny Telefon oraz urządzenia wspomagane przez sztuczną inteligencję, które mają wpływ na wiele aspektów życia codziennego. Rozwój nowych technologii sprawił, że obserwujemy narastającą potrzebę stałej komunikacji w społeczeństwach na całym świecie. Dlatego Huawei stawia na rozwój inteligentnych telefonów, które odmienią sposób korzystania z urządzeń mobilnych. Richard Yu wskazał, że rozpoczął się nowy etap w komunikacji, który przejawia się nieustannym dostępem do informacji. Został on zapoczątkowany przez komputery osobiste, następnie Internet umożliwił ciągłą wymianę informacji, a urządzenia mobilne są następnym etapem tego procesu.

Inteligentny telefon – wspomagany przez sztuczną inteligencję – ma zaspokoić oczekiwania współczesnych użytkowników i zapewnić rozwiązania, które znacząco poprawią funkcjonowanie w otaczającym nas świecie. Dlatego Huawei rozwija w tym momencie technologie czujników, zdolności uczenia się urządzeń, przechowywania danych i procesory. Inteligentne telefony połączą ludzką inteligencję oraz świat cyfrowy, czyniąc codzienne życie znacznie lepszym.

Przybliża nas to do kolejnego kroku w rozwoju technologii, jakim będzie inteligentny telefon, wspomagany przez sztuczną inteligencję. Pozwoli on zaspokoić oczekiwania współczesnych użytkowników oraz zapewni rozwiązania, które znacząco poprawią funkcjonowanie w otaczającym nas świecie. Zdaniem Richarda Yu urządzenia potrzebują ludzkiej zdolności do rozumienia środowiska w jakim żyje człowiek. Do tego niezbędne są m.in. bardziej wydajne i nowocześniejsze mikrofony, rozróżniające szczegółowo dźwięki. Aby jednak sprostać analizie potężnej ilości informacji, musimy dysponować urządzeniem o niezwykłej wydajności i baterii o długiej żywotności.

Huawei rozwija w tym momencie technologie czujników, zdolności uczenia się urządzeń, przechowywania danych oraz procesory. Inteligentne telefony połączą ludzką inteligencję oraz świat cyfrowy, czyniąc codzienne życie znacznie lepszym. „W przyszłości Inteligentne telefony dostosują się do trybu życia, pozwalając czerpać to, co najlepsze ze świata cyfrowego oraz realnego” – przewiduje Richard Yu.

W trakcie CES 2017, prezes Huawei ogłosił nawiązanie współpracy z dwoma liderami branży: Amazon oraz Google. Poinformował również o wprowadzeniu na amerykański rynek modelu Mate 9. Co istotne smartfon ten – jako pierwsze urządzenie Huawei – wykorzystuje głosową aplikację Amazon Alexa. „Mate 9 z aplikacją Amazona umożliwi codzienne, wygodne korzystanie z urządzenia jedynie za pośrednictwem głosu. Pozwoli to na zarządzanie aplikacjami z zakresu smart home, sprawdzanie wiadomości czy zamówienie usług np. przejazdu taxi. A to jedynie kilka wybranych przykładów” – tłumaczy Stev Rabuchin, wiceprezesa Amazon Alexa.

W ciągu 5 lat Huawei stał się jednym z trzech wiodących globalnych producentów smartfonów. W 2016 Huawei dostarczył ponad 139 mln smartfonów, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu do roku 2015.

Na CES 2017 ogłoszono też, że zarówno Mate 9 Pro jak i Mate 9 Porsche Design będą pierwszymi urządzeniami Huawei przystosowanymi do korzystania z wirtualnej rzeczywistości za pośrednictwem Google Daydream. Amit Singh, wiceprezes w dziale Google VR i AR, uważa, że Google Daydream wraz z Huawei Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design dostarczą klientom niepowtarzalnych wrażeń za pośrednictwem projektu Tango monitorującego ich ruchy i otaczającą przestrzeń.

W ciągu 5 lat Huawei stał się jednym z trzech wiodących globalnych producentów smartfonów. W 2016 Huawei dostarczył ponad 139 mln smartfonów, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu do roku 2015.

Podczas wystąpienia na CES 2017, Richar Yu wskazał trzy kluczowe czynniki, które wypłynęły na tak szybki rozwój: innowacyjność, pasję w tworzeniu nowych urządzeń oraz dzielenie się doświadczeniem. Kluczowym aspektem był rozwój ośrodków badawczo – rozwojowych, na które Huawei przeznaczył 38 mld USD w ciągu 10 lat. Huawei współpracuje m.in. z firmą Leica – światowym liderem fotografii. Firma otworzyła także w 2016 roku Max Berek Innovation Lab – ośrodek badawczo-rozwojowy w Niemczech.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *