AplikacjeRynekPolecane tematy

Citrix kupuje Wrike, wzmocni ofertę i przyspieszy transformację modelu biznesowego

Najważniejsze informacje

  • Przejęcie firmy Wrike stanowić ma ważny krok w kierunku transformacji modelu biznesowego firmy Citrix w kierunku większego wykorzystania modelu chmury obliczeniowej.
  • Zgodnie z zapowiedziami połączenie technologii obu firm pozwoli poszerzyć funkcjonalność platformy Citrix Workspace o nowe narzędzia do zarządzania pracą.
  • Transakcja przejęcia firmy Wrike przez Citrix ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2021 roku. Do tego czasu obie spółki będą działały niezależnie.

Zakup firmy Wrike ma umożliwić m.in. rozszerzenie platformy Citrix Workspace o znane z rozwiązań Wrike mechanizmy wspierające zarządzanie pracą i projektami. Stanowić ma też ważny krok w kierunku transformacji modelu biznesowego firmy Citrix w kierunku większego wykorzystania modelu chmury obliczeniowej. Wartość transakcji to 2,25 mld USD.

Citrix kupuje Wrike, wzmocni ofertę i przyspieszy transformację modelu biznesowego

Przejęcie kalifornijskiej spółki umożliwi rozszerzenie funkcjonalności Citrix Workspace o rozwiązania szczególnie przydatne w obliczu potrzeb wynikających z konieczności zapewnienia efektywnej pracy i współdziałania z innymi pracownikami w realiach powszechnego przejścia do modelu pracy zdalnej i hybrydowej.„Przyszłość należy do organizacji, które będą wspierać elastyczne i hybrydowe modele pracy. Takie rozwiązania pomogą zapewnić spójne, bezpieczne i wydajne cyfrowe doświadczenie, które eliminuje złożoność i pozwala skupić się użytkownikom na ich kluczowych zadaniach” – mówi David Henshall, prezes i dyrektor generalny Citrix. Zgodnie z zapowiedziami połączenie technologii obu firm pozwoli poszerzyć funkcjonalność platformy Citrix Workspace o nowe narzędzia do zarządzania pracą, co z kolei przełoży się na nowe możliwości w zakresie uporządkowania i uproszczenia procesów biznesowych, a także zwiększenie ich efektywności poprzez automatyzację oraz usprawnienie pracy zespołowej.

Przejęcie kalifornijskiej spółki stanowić ma też ważny krok w kierunku transformacji modelu biznesowego firmy Citrix w kierunku większego wykorzystania modelu chmury obliczeniowej. “Citrix i Wrike wspólnie zaoferują rozwiązania potrzebne do obsługi cyfrowego środowiska pracy dostępnego z chmury, które pozwoli zespołom na bezpieczny dostęp do wymaganych zasobów i narzędzi, tak by mogli oni działać efektywnie, niezależnie od lokalizacji czy stosowanego urządzenia” – dodaje David Henshall.

Włączenie funkcjonalności Wrike do rozwiązań Citrix pozwolić ma też na stworzenie kompletnej, przeznaczonej dla różnych grup użytkowników i oferowanej w formie usługi, platformy wspierającej pracę. Integracja rozwiązań obu firm będzie przy tym ukierunkowana na zapewnienie bezpieczeństwa i efektywności współpracy realizowanej w modelu zdalnym i hybrydowym. Przedstawiciele firmy Citrix podkreślają też, że efekty synergii między ofertą obu firm dotyczą zarówno technologii, jak i możliwości sprzedaży. Nowe szanse sprzedażowe mają dotyczyć m.in. funkcjonalności wspierającej obszary związane z zaopatrzeniem, marketingiem, usługami profesjonalnymi, a także HR. Wedle zapowiedzi rozwiązania Wrike będą oferowane m.in. za pośrednictwem ekosystemu partnerów firmy Citrix.

Transakcja przejęcia firmy Wrike przez Citrix ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2021 roku. Do tego czasu obie spółki będą działały niezależnie. Po jej zamknięciu zespół Wrike zostanie włączony do struktur firmy Citrix. Na jego czele pozostanie Andrew Filev, założyciel i dyrektor generalny Wrike.

Założona w 2006 roku firma Wrike specjalizuje się w oferowanych w modelu usługowym rozwiązaniach wspierających zarządzanie projektami. Oprogramowanie Wrike wspiera m.in. planowanie, zarządzanie i efektywne wykonywanie zadań służbowych w organizacjach różnej skali. Z rozwiązań Wrike korzysta obecnie niemal 18 tys. organizacji z całego świata. Amerykańska spółka zatrudnia ponad tysiąc osób i posiada biura m.in. w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Australii, a także na Ukrainie i w Rosji. Dotychczasowym udziałowcem Wrike był m.in. fundusz Vista Equity Partners.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *