CDOCIOPolecane tematy

Digital Excellence Awards – kto w Polsce najlepiej rozumie nowoczesny biznes?

Digital Excellence Awards szuka liderów organizacji w Polsce, którzy pomogli firmom osiągnąć nową jakość i lepsze wyniki dzięki analityce danych, zrozumieniu nowoczesnego rynku i technologii oraz nowym modelom biznesowym.

Digital Excellence Awards – kto w Polsce najlepiej rozumie nowoczesny biznes?
Jury, w skład którego wchodzą dyrektorzy zarządzający IT i biznesem najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych firm (m.in. mBank, PKO BP, Orange, AmRest, Grupa Onet, Netia) wyłoni wśród zgłoszonych kandydatów tych, którzy znacząco zwiększyli zyski, usprawnili procesy, poprawili doświadczenie klienta i wprowadzili cyfrowe innowacje w swoich firmach dzięki zrozumieniu potrzeb zmieniającego się rynku.

Chcielibyśmy nagrodzić nieoczywiste wdrożenia cyfryzacji w obszarach, które są uważane za szczególnie tradycyjne. Albo jeszcze lepiej: wprowadzające innowacyjne zmiany na skalę całej organizacji. Zmiany oparte na danych, zwinnych procesach i dogłębnym zrozumieniu nowych potrzeb pracowników i klientów” – mówi Krzysztof Frydrychowicz, współorganizator Konkursu, partner zarządzający CIONET Polska i Digital Excellence. „Szukamy oryginalnych pomysłów i śmiałych planów. Pracując ze społecznością CIONET widzimy wciąż niską świadomość tego na czym rzeczywiście polega cyfrowa transformacja. Nie wystarczy wdrożyć nowe aplikacje albo unowocześnić sprzęt. Cyfrowa transformacja wymaga rozumienia potencjału biznesu do bycia lepszym i umiejętności znalezienia technologii, która może w tym pomóc. To bardzo rzadka umiejętność i dlatego chcemy ją nagrodzić i inspirować innych do rozwoju w tym kierunku” – dodaje Bartosz Górczyński, przewodniczący Jury Digital Excellence Awards i partner zarządzający CIONET Polska i Digital Excellence.

Bartosz Górczyński, razem z prof. Piotrem Płoszajskim z SGH i prof. Grzegorzem Bełzem z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, oraz grupą liderów cyfrowego biznesu, jest też współautorem modelu gotowości cyfrowej – Digital Excellence Model. W ramach opracowywania modelu przebadali kilkadziesiąt polskich przedsiębiorstw, aby opracować dobre praktyki i kryteria ewaluacji w pięciu obszarach cyfrowego biznesu: implementacja strategii cyfrowej; wzbogacenie doświadczeń klientów; podniesienie efektywności operacyjnej; rozwój kompetencji cyfrowych pracowników; stymulowanie innowacyjności. Oparta na Modelu ocena gotowości cyfrowej organizacji zgłoszonej w Konkursie będzie istotnym elementem wyłonienia zwycięzcy.

Wyróżnienia Digital Excellence Awards zostaną wręczone 17 października podczas uroczystej gali w Ufficio Primo w Warszawie. Gośćmi będą dyrektorzy czołowych spółek w Polsce, instytucji publicznych i naukowcy zajmujący się biznesem, technologią i zarządzaniem.

W zeszłorocznej edycji Konkursu zostali wyróżnieni: Hempel, Nowa Itaka, a także Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Wrocław oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Jury doceniło innowację wprowadzoną w organizacjach o wieloletniej historii, jak MPWiK albo Porty Szczecin, jak również wysiłek Ministerstwa włożony w koordynację wielu służb informatycznych polskiej administracji i zdolność do konkurowania o młode talenty z firmami komercyjnymi. Nowa Itaka i Hempel wprowadziły zupełnie nowe linie biznesowe i usługi online, co wniosło ich biznes na nowy poziom.

Chęć udziału w Konkursie można zgłosić do 19 września 2018 na stronie https://www.digitalexcellence.pl, gdzie znajduje się też relacja z poprzedniej edycji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *