Strefa IFSAplikacjeRozwiązaniaCDORynek

IFS zaprezentował najnowszą wersję swojego flagowego rozwiązania

Najnowsza wersja oprogramowania IFS Applications to ponad 500 rozszerzeń i zmian funkcjonalnych, nowy interfejs obsługi, a także narzędzia biznesowe wsparte sztuczną inteligencją.

IFS zaprezentował najnowszą wersję swojego flagowego rozwiązania
Źródło: IFS

Nową wersję systemu ERP firmy IFS zaprezentowano po raz pierwszy zaprezentowano publicznie podczas tegorocznej konferencji IFS World Conference w Atlancie. Nowa wersja to przede wszystkim zmiana interfejsu i podejścia do pracy na urządzeniach mobilnych, szersze wsparcie dla urządzeń Internetu Rzeczy, ale też nowe funkcje, które czerpią z możliwości sztucznej inteligencji. „IFS Applications 10 pomoże klientom lepiej wykorzystać potencjał związany z automatyzacją, obsługą urządzeń połączonych i serwicyzacją” – podkreśla Darren Roos, prezes i dyrektor generalny IFS.

Zdaniem przedstawicieli producenta nowy interfejs został stworzony zgodnie z podejściem, stawiającym za cel wygodę użytkowania i zapewnienie jak najlepszej obsługi klienta. System IFS Applications 10 ma też cechować się większymi niż do tej pory możliwościami konfiguracji i dostosowania do potrzeb użytkownika – tak na poziomie administratora, jak i użytkownika końcowego. Interfejs oprogramowania zyskał nazwę IFS Aurena i jest zgodny z założeniami Responsive Web Design. Warstwa obsługi korzysta też m.in. z rozwiązań spotykanych w aplikacjach konsumenckich.

Wbudowanym w IFS Applications 10 przykładem wykorzystania możliwości sztucznej inteligencji jest m.in. pełniący rolę wirtualnego asystenta czatbot IFS Aurena Bot. Jest on w stanie m.in. odpowiadać na zadane językiem naturalnym pytania użytkowników, a także – usprawnia procesy związane z rejestracją danych i dokumentów. IFS Aurena Bot obsługuje popularne komunikatory, takie jak Skype, Skype for Business i Facebook Messenger. Polecenia można także przekazywać bezpośrednio przy użyciu interfejsu systemu IFS Aurena.

Nowa wersja systemu IFS Applications wprowadza także szereg nowych funkcjonalności wspierających obszar zarządzania serwisem. Do najważniejszych usprawnień w tym obszarze przedstawiciele producenta zaliczają m.in. mechanizm zarządzania umowami serwisowymi bezpośrednio w module CRM, usprawnienia w planowaniu i kontroli wykorzystania zasobów, a także rozbudowaną kontrolę kosztów i rozliczania prac bieżących.

Oprogramowanie IFS Applications 10 dysponuje także znaczącymi usprawnieniami dotyczącymi klasycznego mechanizmu planowania potrzeb materiałowych (MRP). System wyposażono bowiem m.in. w funkcjonalność planowania potrzeb materiałowych w oparciu o dane dotyczące popytu (Demand Driven MRP, DDMRP). Przedstawiciele firmy IFS deklarują, że mechanizm ten pomaga lepiej reagować na zmiany popytu, skrócić czas realizacji zamówień, a co za tym idzie – stawić czoła wyzwaniom związanym z krótkim cyklem życia produktów, długim skumulowanym czasem realizacji dostaw i nieuniknionymi błędami prognoz sprzedaży. Co ważne, algorytmy DDMRP wbudowane w IFS Applications 10 zostały certyfikowane przez organizację Demand Driven Institute. Najnowsza wersja systemu ERP firmy IFS wprowadza też dodatkowe usprawnienia w obszarze produkcji procesowej. Mają one pozwolić na poprawę efektywności produkcji, a nierzadko też – na dostosowanie procesów biznesowych przedsiębiorstw wytwórczych do wymagań związanych z cyfrową transformacją biznesu.

Na uwagę zasługują też interfejsy API pozwalające na integracje danych i procesów z systemu ERP z innymi narzędziami w tym urządzeniami wchodzącymi w skład infrastruktury Internetu Rzeczy, a także – z pakietem Microsoft Office365. Otwarty interfejs API w postaci mikrousług jest oparty na – zgodnym z wytycznymi RESTful – standardzie OASIS oData. „Nowa wersja obejmuje ponad 500 nowych funkcji i usprawnień, w tym zupełnie nowy interfejs użytkownika i zaawansowane narzędzia dla przedsiębiorstw serwisowych. Dzięki nim użytkownicy mogą skuteczniej zarządzać biznesem oraz wspierać procesy przy wykorzystaniu zalet dzisiejszych technologii cyfrowych. Wzbogacona funkcjonalność systemu IFS Applications 10, w połączeniu z obsługą IoT i wielowarstwową architekturą aplikacji sprawia, że jest to wyjątkowa platforma do prowadzenia biznesu” – mówi Dan Matthews, CTO firmy IFS.

Przedstawiciele firmy IFS podkreślają, że oprogramowanie IFS Applications jest rozwijane m.in. z myślą o potrzebach dużych przedsiębiorstw. Stąd w systemie wprowadzono m.in. szereg nowych funkcji wspierających obsługę działalności na skalę międzynarodową. Wśród nich znalazły się m.in. rozbudowane narzędzia do prowadzenia księgowości równoległej i mechanizmy do rozliczania podatków w różnych regionach świata. System IFS Applications 10 jest oferowany zarówno za pośrednictwem chmury obliczeniowej, jak i w tradycyjnym modelu on-premise.

Najnowszy system IFS został przedpremierowo został wdrożony w 5 globalnych firma. Są to, kolejno: amerykańska firma Chief Industries, szwedzki Hexpol, brytyjskie koncerny Portsmouth Aviation I Volac oraz Valmont Industries z USA. Już po premierze umowy na wdrożenie IFS Applications 10 podpisano m.in. z firmą Saab i z francuskim operatorem pocztowym La Poste.

Współpraca: Piotr Waszczuk

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *