AplikacjeCDOStrefa IFSRozwiązaniaRynek

IFS zaprezentował najnowszą wersję swojego flagowego rozwiązania

Najnowsza wersja oprogramowania IFS Applications to ponad 500 rozszerzeń i zmian funkcjonalnych, nowy interfejs obsługi, a także narzędzia biznesowe wsparte sztuczną inteligencją.

IFS zaprezentował najnowszą wersję swojego flagowego rozwiązania
Źródło: IFS

Nową wersję systemu ERP firmy IFS zaprezentowano po raz pierwszy zaprezentowano publicznie podczas tegorocznej konferencji IFS World Conference w Atlancie. Nowa wersja to przede wszystkim zmiana interfejsu i podejścia do pracy na urządzeniach mobilnych, szersze wsparcie dla urządzeń Internetu Rzeczy, ale też nowe funkcje, które czerpią z możliwości sztucznej inteligencji. „IFS Applications 10 pomoże klientom lepiej wykorzystać potencjał związany z automatyzacją, obsługą urządzeń połączonych i serwicyzacją” – podkreśla Darren Roos, prezes i dyrektor generalny IFS.

Zdaniem przedstawicieli producenta nowy interfejs został stworzony zgodnie z podejściem, stawiającym za cel wygodę użytkowania i zapewnienie jak najlepszej obsługi klienta. System IFS Applications 10 ma też cechować się większymi niż do tej pory możliwościami konfiguracji i dostosowania do potrzeb użytkownika – tak na poziomie administratora, jak i użytkownika końcowego. Interfejs oprogramowania zyskał nazwę IFS Aurena i jest zgodny z założeniami Responsive Web Design. Warstwa obsługi korzysta też m.in. z rozwiązań spotykanych w aplikacjach konsumenckich.

Wbudowanym w IFS Applications 10 przykładem wykorzystania możliwości sztucznej inteligencji jest m.in. pełniący rolę wirtualnego asystenta czatbot IFS Aurena Bot. Jest on w stanie m.in. odpowiadać na zadane językiem naturalnym pytania użytkowników, a także – usprawnia procesy związane z rejestracją danych i dokumentów. IFS Aurena Bot obsługuje popularne komunikatory, takie jak Skype, Skype for Business i Facebook Messenger. Polecenia można także przekazywać bezpośrednio przy użyciu interfejsu systemu IFS Aurena.

Przeczytaj również
System IFS Applications wyróżniony przez klientów

Nowa wersja systemu IFS Applications wprowadza także szereg nowych funkcjonalności wspierających obszar zarządzania serwisem. Do najważniejszych usprawnień w tym obszarze przedstawiciele producenta zaliczają m.in. mechanizm zarządzania umowami serwisowymi bezpośrednio w module CRM, usprawnienia w planowaniu i kontroli wykorzystania zasobów, a także rozbudowaną kontrolę kosztów i rozliczania prac bieżących.

Oprogramowanie IFS Applications 10 dysponuje także znaczącymi usprawnieniami dotyczącymi klasycznego mechanizmu planowania potrzeb materiałowych (MRP). System wyposażono bowiem m.in. w funkcjonalność planowania potrzeb materiałowych w oparciu o dane dotyczące popytu (Demand Driven MRP, DDMRP). Przedstawiciele firmy IFS deklarują, że mechanizm ten pomaga lepiej reagować na zmiany popytu, skrócić czas realizacji zamówień, a co za tym idzie – stawić czoła wyzwaniom związanym z krótkim cyklem życia produktów, długim skumulowanym czasem realizacji dostaw i nieuniknionymi błędami prognoz sprzedaży. Co ważne, algorytmy DDMRP wbudowane w IFS Applications 10 zostały certyfikowane przez organizację Demand Driven Institute. Najnowsza wersja systemu ERP firmy IFS wprowadza też dodatkowe usprawnienia w obszarze produkcji procesowej. Mają one pozwolić na poprawę efektywności produkcji, a nierzadko też – na dostosowanie procesów biznesowych przedsiębiorstw wytwórczych do wymagań związanych z cyfrową transformacją biznesu.

Na uwagę zasługują też interfejsy API pozwalające na integracje danych i procesów z systemu ERP z innymi narzędziami w tym urządzeniami wchodzącymi w skład infrastruktury Internetu Rzeczy, a także – z pakietem Microsoft Office365. Otwarty interfejs API w postaci mikrousług jest oparty na – zgodnym z wytycznymi RESTful – standardzie OASIS oData. „Nowa wersja obejmuje ponad 500 nowych funkcji i usprawnień, w tym zupełnie nowy interfejs użytkownika i zaawansowane narzędzia dla przedsiębiorstw serwisowych. Dzięki nim użytkownicy mogą skuteczniej zarządzać biznesem oraz wspierać procesy przy wykorzystaniu zalet dzisiejszych technologii cyfrowych. Wzbogacona funkcjonalność systemu IFS Applications 10, w połączeniu z obsługą IoT i wielowarstwową architekturą aplikacji sprawia, że jest to wyjątkowa platforma do prowadzenia biznesu” – mówi Dan Matthews, CTO firmy IFS.

Przeczytaj również
Szybkie wdrożenie bezpiecznej pracy zdalnej

Przedstawiciele firmy IFS podkreślają, że oprogramowanie IFS Applications jest rozwijane m.in. z myślą o potrzebach dużych przedsiębiorstw. Stąd w systemie wprowadzono m.in. szereg nowych funkcji wspierających obsługę działalności na skalę międzynarodową. Wśród nich znalazły się m.in. rozbudowane narzędzia do prowadzenia księgowości równoległej i mechanizmy do rozliczania podatków w różnych regionach świata. System IFS Applications 10 jest oferowany zarówno za pośrednictwem chmury obliczeniowej, jak i w tradycyjnym modelu on-premise.

Najnowszy system IFS został przedpremierowo został wdrożony w 5 globalnych firma. Są to, kolejno: amerykańska firma Chief Industries, szwedzki Hexpol, brytyjskie koncerny Portsmouth Aviation I Volac oraz Valmont Industries z USA. Już po premierze umowy na wdrożenie IFS Applications 10 podpisano m.in. z firmą Saab i z francuskim operatorem pocztowym La Poste.

Współpraca: Piotr Waszczuk

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.