RozwiązaniaAplikacjeRynek

7 alternatyw dla WeTransfera czyli jakimi programami przesyłać pliki?

WeTransfer to popularna usługa przesyłania i udostępniania dużych plików. Jest bezpłatna, prosta w obsłudze (nie trzeba nawet posiadać konta) i pozwala milionom użytkowników na przesłanie plików do 2 GB. Czasem jednak są one nieprawidłowo pobierane, a nawet tracone. Jeśli więc nie WeTransfer, to co?

7 alternatyw dla WeTransfera czyli jakimi programami przesyłać pliki?

Poniżej wskazujemy subiektywny wybór 7 alternatyw dla programu WeTransfer:

1. Dropbox

Dropbox umożliwia udostępnianie dowolnych plików (zdjęć, filmów, plików zip czy CAD), dowolnym osobom z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa poprzez udostępnienie łącza. Narzędzie to pozwala udostępniać pliki o rozmiarze 2 GB lub większym. Oprócz pojedynczych plików, można też udostępnić cały folder – wystarczy utworzyć łącze udostępnione i wysłać je za pośrednictwem poczty e-mail, czatu lub wiadomości tekstowej. Osoby nieposiadające konta Dropbox mogą również wyświetlać i pobierać zawartość udostępnionych plików i folderów. Ponadto platforma powiadamia o wszelkich zmianach dokonanych w udostępnionych plikach w czasie rzeczywistym i automatycznie. Osoby pracujące w zespole mogą umieścić wszystkie swoje pliki w folderze udostępnionym, aby ułatwić współpracę.

2. Google Drive

Jeśli posiadasz konto Google/Gmail, korzystanie z Google Drive zdaje się być oczywistą alternatywą dla WeTransfera. Narzędzie to ułatwia płynne i bezpieczne udostępnianie treści z komputera, tabletu lub urządzenia mobilnego – skanuje każdy plik, który chcesz udostępnić, pod kątem spamu, złośliwego oprogramowania, oprogramowania ransomware i phishingu, a także zabrania udostępniania w przypadku wykrycia jakiejkolwiek infekcji. Dysk Google integruje się z popularnymi narzędziami do współpracy w chmurze (dokumenty, arkusze, prezentacje) umożliwiając efektywną współpracę zespołową w czasie rzeczywistym. Można go również zintegrować z innymi aplikacjami zwiększającymi produktywność, takimi jak Slack, Adobe, DocuSign, Salesforce i Atlassian. Inne godne uwagi funkcje oprogramowania to dyski współdzielone dla zespołu, scentralizowana administracja i kontrola zasad bezpieczeństwa oparta na grupach.

3. pCloud

pCloud to prosta i bezpieczna platforma chmurowa do udostępniania plików. Aplikacja ta wykorzystuje najwyższy poziom szyfrowania, aby zachować poufność prywatnych plików. Korzystając z niej, można współpracować i udostępniać pliki zarówno użytkownikom pCloud, jak i tym spoza pCloud. Narzędzie to posiada funkcję Zaproś do folderu, która umożliwia udostępnianie prywatnych folderów użytkownikom pCloud. Mogą oni również kontrolować uprawnienia dostępu. Istnieje również możliwość zmiany typu uprawnień lub zatrzymania dostępu do udostępnionych folderów w dowolnym momencie. Na tej platformie można korzystać z folderu publicznego, który umożliwia tworzenie bezpośrednich linków do plików i folderów. W związku z tym można go używać jako usługi hostingowej do udostępniania plików, osadzania obrazów i tworzenia statycznych stron internetowych HTML.

4. MASV

Platforma oferuje błyskawiczne przesyłanie dużych plików w pakiecie pay-as-you-go. Narzędzie to korzysta z dedykowanej globalnej sieci przyspieszonej do ultraszybkiego przesyłania i pobierania. Może pochwalić się 150 serwerami na całym świecie, które pozwalają osiągnąć maksymalne prędkości transferu w większości globalnych lokalizacji. Atrybuty takie jak brak ograniczeń rozmiaru plików, limitów przestrzeni dyskowej, drogich umów rocznych, problemów z przekierowaniem portów i wolnych prędkości pobierania lub wysyłania sprawiają, że MASV różni się od innych alternatyw dla WeTransfer. Platforma oferuje także pełny wgląd w status dostarczania udostępnionych plików. Dzięki temu można śledzić osoby, które pobrały dany plik za pomocą powiadomień e-mail. Jako środek bezpieczeństwa, MASV szyfruje udostępniane pliki podczas przesyłania i przechowywania oraz oferuje ochronę hasłem.

5. Hightail

To proste rozwiązanie oferuje niezbędne funkcje umożliwiające bezpieczne wysyłanie, odbieranie i przechowywanie plików w chmurze – m.in. dostęp do treści jednym kliknięciem, automatyczne podglądy plików oraz superszybkie pobieranie. Odbiorcy nie muszą też mieć konta Hightail, aby uzyskać dostęp do plików. Gdy tylko pliki są dostępne do pobrania lub dostarczenia, nadawca otrzymuje powiadomienie e-mailem. Można również zabezpieczyć udostępnione pliki kodem dostępu, datą wygaśnięcia, weryfikacją tożsamości odbiorcy i potwierdzeniem pobrania. Co więcej, aplikacja umożliwia utworzenie osobistego adresu URL Uplink, za pomocą którego każdy może udostępniać pliki bez konieczności posiadania konta Hightail.

6. Smash

Platforma, która umożliwia wysyłanie bardzo dużych plików bez żadnych ograniczeń – przyjmuje wszystkie formaty plików i typy folderów. Przedstawiciele Smash twierdzą, że ich rozwiązanie jest 5 razy szybsze w wysyłaniu plików niż konkurencja, dzięki użyciu potężnego algorytmu, który pozwala przesyłać pliki na serwer znajdujący się najbliżej lokalizacji użytkownika. Smash zapewnia również stabilną wydajność swoich systemów wysyłania/pobierania, niezależnie od prędkości połączenia internetowego. Użytkownicy mają też możliwość personalizacji tła, logo i wyskakujących okienek promocyjnych dla odbiorców tego narzędzia. Gwarantuje ono również bezpieczeństwo plików przed wszelkimi wpływami zewnętrznymi.

7. Filemail

Umożliwia wysyłanie dużych plików za darmo bez ograniczeń rozmiaru. Usługa ta wykorzystuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, kompleksowe szyfrowanie danych, ochronę hasłem i skanowanie antywirusowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Pozwala również śledzić udostępnione pliki, aby mieć kontrolę nad tym, kto pobiera pliki, gdzie i kiedy. Co więcej, przesyłanie logo marki, dodawanie niestandardowych obrazów i zmiana schematu kolorów różnych elementów wizualnych są możliwe dla właściwego wyglądu wiadomości e-mail i stron internetowych. Korzystając z Filemail można również wybrać lokalizację hostingu do przechowywania plików na dowolnych serwerach rozproszonych globalnie.

Źródło: GeekFlare, Orson, TechRadar

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *