Praca

Capgemini zamierza powiększyć swój katowicki zespół o 200 specjalistów IT

Firma Capgemini planuje zatrudnić 200 nowych pracowników do obsługi projektów IT na Śląsku. Na pracę mogą liczyć zwłaszcza specjaliści od technologii chmurowych. Nowo zatrudnione osoby pracować będą w kompleksie biznesowym Face2Face Business Campus w Katowicach.

Capgemini zamierza powiększyć swój katowicki zespół o 200 specjalistów IT

Najważniejsze informacje

  • W 2020 roku nawet 9% ogłoszeń o pracę pochodziło z województwa śląskiego.
  • Ważną kategorią usług świadczonych w centrach usług biznesowych są usługi IT, które generują prawie połowę zatrudnienia w branży (dokładnie 45%).
  • „Z pewnością poszukiwać będziemy architektów, konsultantów oraz inżynierów technologii chmurowych, a także specjalistów w zakresie Vmware, Microsoft, Oracle, SQL, Linux” – mówi  Artur Kmiecik, Dyrektor Cloud & Data Services w Capgemini Polska.
  • Duże szanse na zatrudnienie mają także kandydaci na początku swojej ścieżki zawodowej, szczególnie ci z dobrą znajomością języka angielskiego - ale liczy się też znajomość niemieckiego i francuskiego, czy innych języków.

Śląsk to atrakcyjny obszar dla inwestorów – jak wskazują badania portalu Pracuj.pl, w 2020 roku nawet 9% ogłoszeń o pracę pochodziło z województwa śląskiego. Z kolei według raportu ABSL “Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2020” w I kwartale Katowice plasowały się na szóstym miejscu wśród najistotniejszych polskich lokalizacji centrów usług biznesowych z zatrudnieniem na poziomie ponad 25 800 osób w 110 organizacjach. Co istotne, ważną kategorią usług świadczonych w centrach są usługi IT, które generują prawie połowę zatrudnienia w branży – nawet 45% pracowników stanowią specjaliści IT.

Prognozy wskazują, że w 2021 roku katowicki rynek usług biznesowych może zwiększyć zatrudnienie o kolejne 600 miejsc, a jednym z największych pracodawców tego sektora jest Capgemini. Firma ta w Katowicach działa od 15 lat i obecnie konsoliduje wszystkie biura w nowym kompleksie Face2Face Business Campus. W tym roku planuje też zwiększyć zatrudnienie, głównie o specjalistyczne i eksperckie role z obszaru IT.

„Nasz wzrost definiujemy głównie w zakresie transformacji usług IT, konsultingu technologicznego oraz projektów, a także organicznego i stałego wzrostu w usługach wsparcia infrastruktury – wszystko to we współpracy z dużymi partnerami technologicznymi. Ten zakres naszego biznesu na Śląsku będzie przeżywał najbardziej dynamiczny wzrost w najbliższym czasie. W 2021 r. nie zamierzamy zwalniać tempa, obecnie kontynuujemy zdalny proces rekrutacji, planujemy powiększyć nasz katowicki zespół o kolejne 200 osób i wdrażamy model hybrydowy, który będzie w przyszłości zapewniał pracownikom elastyczne łączenie pracy z biura i z domu” – komentuje Monika Chajdacka, dyrektor HR w dziale Cloud Infrastructure Services w Capgemini Polska.

Kto może liczyć na pracę?

Przedstawiciele firmy Capgemini informują, że rośnie szczególnie zapotrzebowanie na usługi z zakresu technologii chmurowych oraz nowoczesnych rozwiązań IT dla biznesu. „Z pewnością poszukiwać będziemy architektów, konsultantów oraz inżynierów technologii chmurowych, a także specjalistów w zakresie Vmware, Microsoft, Oracle, SQL, Linux” – mówi  Artur Kmiecik, Dyrektor Cloud & Data Services w Capgemini Polska. „Chłonność branży IT powoduje jednak, że zatrudnienie znajdą osoby o różnym stopniu doświadczenia zawodowego – choć szczególnie sektor poszukuje doświadczonych inżynierów i architektów IT, to także kandydaci na początku swojej ścieżki zawodowej mają duże szanse na zatrudnienie, szczególnie z dobrą znajomością języka angielskiego, ale liczy się też znajomość niemieckiego i francuskiego, czy innych języków” – podkreśla.

Warto zaznaczyć, że wraz z rozwojem branży IT na świecie, także w Polsce pojawiają się coraz ciekawsze i innowacyjne projekty, które przyciągają pasjonatów nowych technologii. Jak wskazują specjaliści Capgemini, zajmują się oni obecnie m.in. badaniami nad autonomicznymi pojazdami, projektowaniem botów czy pracą nad inteligentną automatyzacją procesów. Portfolio projektów z roku na rok staje się więc coraz bardziej zróżnicowane.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *