BranżaRynek

NTT System podwaja zysk za trzy kwartały 2020 roku

Zarząd NTT System podał wstępne, skonsolidowane dane finansowe Grupy Kapitałowej. W okresie od 1 stycznia do 30 września 2020 roku zysk netto wyniósł 7,1 mln zł, zaś przychody – 501 mln zł. Oznacza to wzrost o niemal 103% wobec zysku osiągniętego w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku, tj. 3,5 mln zł, który uzyskano przy przychodach w wysokości 363,4 mln zł.

NTT System podwaja zysk za trzy kwartały 2020 roku

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, zarówno osobno rozpatrywany trzeci kwartał, jak i dwa poprzednie były dla niej rekordowe, mimo trudnego okresu gospodarczego. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie 2020 roku Grupa osiągnęła zysk netto w wysokości 4,1 mln zł, czyli ok. 60% więcej, niż rok wcześniej.

„Dystrybucja i sprzedaż w czasach pandemii, to swoista jazda bez trzymanki, bo ciągłym zmianom ulega zarówno łańcuch dostaw jak i rynek wewnętrzny” – mówi Tadeusz Kurek, prezes NTT System. „Mamy jednak powody do zadowolenia. Obok bardzo dobrej sprzedaży sprzętu komputerowego notujemy też duże wzrosty w segmencie sprzętu mobilnego. Ponadto podpisaliśmy właśnie aneks do jednej z umów faktoringu, na mocy którego limit finansowania został zwiększony z 11 do 18,5 mln zł. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, bowiem takie działania, wysokie kapitały własne i bardzo dobre wyniki świadczą o zaufaniu jakim cieszy się spółka wśród odbiorców, dostawców i instytucji finansowych” – dodał.

Prezes NTT System podkreśla również, iż współpraca z instytucjami finansowymi takimi jak ubezpieczyciele, banki i faktorzy to klucz do sukcesu w dystrybucji, zaś obecne skłonności do finansowania branży IT są jeszcze zbyt małe w stosunku do zapotrzebowania rynkowego.

Raport z pełnymi danymi finansowymi Grupy Kapitałowej NTT System podany zostanie 27 listopada 2020 roku.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *