MENU

Atende oferuje rozwiązanie analityczne SAS w formie usługi

26 października 2016Rynek

W ramach platformy Atende Business Cloud udostępnione zostało rozwiązanie analityczne SAS Visual Analytics. Dostępne w modelu usługowym oprogramowanie SAS pozwala m.in. na tworzenie interaktywnych wizualizacji i graficznej eksploracji danych.

cloud

Zdaniem przedstawicieli firmy Atende rozwiązanie SAS stanowi jedno z najlepszych na rynku rozwiązań do analityki i wizualizacji danych. Jako takie, oprogramowanie SAS Visual Analytics ma sprawdzać się w zróżnicowanych zastosowaniach związanych z podejmowaniem decyzji, czy tworzeniem wielowariantowych prognoz w oparciu o dostępne dane biznesowe.

Wedle zapowiedzi, wykorzystanie oprogramowania oferowanego przez Atende w formie usługi nie wiąże się z koniecznością podpisania długoterminowego zobowiązania i jest możliwe praktycznie od ręki. „SAS Visual Analytics pozwala wydobyć z danych firmowych, to co jest najistotniejsze z punktu widzenia biznesu. Dzięki temu nasi klienci będą mogli podejmować właściwe decyzje i skupić się na sprawach naprawdę dla nich istotnych” – mówi Jacek Ferchmin, Dyrektor Handlowy w firmie Atende.

Rozwiązanie oparte na rozwijanej przez warszawską spółkę platformie chmurowej ma jednocześnie cechować się wysoką dostępnością. Środowisko chmurowe Atende Business Cloud ma też gwarantować bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »