Rynek

6 grudnia rozpocznie się Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021

To najważniejsze cyfrowe i międzynarodowe wydarzenie tego roku odbędzie się w Katowicach i potrwa od 6 do 10 grudnia 2021 roku. Jego myślą przewodnią jest hasło – Internet United, czyli dostępny, zjednoczony i przyjazny internet dla wszystkich. Polska, która będzie gospodarzem szczytu po raz pierwszy, gościć będzie ministrów i szefów organizacji międzynarodowych, przedstawicieli biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów – działaczy organizacji pozarządowych i środowiska naukowego oraz teoretyków i praktyków.

6 grudnia rozpocznie się Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021

Pierwszy dzień konferencji (tzw. dzień zero) pozostaje w gestii państwa będącego gospodarzem. Tylko tego jednego dnia odbędzie się kilkanaście wydarzeń, zaproponowanych przez Polaków z różnych środowisk. Kulminacją będzie uroczysta gala i koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

“Podczas pięciu dni tegorocznej edycji szczytu odbędzie się 300 różnych wydarzeń, aktywności i inicjatyw, takich jak wykłady, debaty i warsztaty, poświęcone tematyce świata cyfrowego – poczynając od legislacji poprzez obecnie dostępne technologie po technologie przyszłości, np. kwantowe” – powiedział Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, podczas niedawnej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie PAP. “Goście szczytu będą także rozmawiali na tematy bardziej ogólne, horyzontalne, jak choćby te związane z dostępem do internetu, ponieważ w tym momencie pół świata nadal takiego dostępu nie ma. Ten temat jest szczególnie ważny z perspektywy ONZ” – dodał.

To, czym tegoroczny IGF różnić się będzie od poprzednich edycji, to zaangażowanie w dyskusje i podejmowanie decyzji przez młodych użytkowników internetu. Jak zapewniają organizatorzy, w Katowicach znajdzie się miejsce i czas na to, aby ich wysłuchać – jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie bowiem Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF Summit).

Ostatniego dnia, podczas uroczystego zamknięcia szczytu, zaprezentowany zostanie natomiast dokument podsumowujący wydarzenie – protokół z Katowic (Katowice Protocol).

Jak wskazują organizatorzy, zainteresowanie szczytem jest bardzo duże. “Mamy już ponad trzy tysiące rejestracji, co ciekawe 90% z nich pochodzi spoza Polski. Dlatego zachęcamy ekspertów w dziedzinie cyfryzacji, osoby zainteresowane cyfryzacją, studentów, a także media – do rejestracji. Warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ pomimo dużych możliwości Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, liczba miejsc jest jednak ograniczona” – podsumował Krzysztof Szubert.

Udział w Szczycie Cyfrowym ONZ jest wolny i bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.gov.pl/igf2021

ITwiz będzie patronem medialnym wydarzenia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *