Rynek

6 grudnia rozpocznie się Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021

To najważniejsze cyfrowe i międzynarodowe wydarzenie tego roku odbędzie się w Katowicach i potrwa od 6 do 10 grudnia 2021 roku. Jego myślą przewodnią jest hasło – Internet United, czyli dostępny, zjednoczony i przyjazny internet dla wszystkich. Polska, która będzie gospodarzem szczytu po raz pierwszy, gościć będzie ministrów i szefów organizacji międzynarodowych, przedstawicieli biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów – działaczy organizacji pozarządowych i środowiska naukowego oraz teoretyków i praktyków.

6 grudnia rozpocznie się Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021

Pierwszy dzień konferencji (tzw. dzień zero) pozostaje w gestii państwa będącego gospodarzem. Tylko tego jednego dnia odbędzie się kilkanaście wydarzeń, zaproponowanych przez Polaków z różnych środowisk. Kulminacją będzie uroczysta gala i koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

“Podczas pięciu dni tegorocznej edycji szczytu odbędzie się 300 różnych wydarzeń, aktywności i inicjatyw, takich jak wykłady, debaty i warsztaty, poświęcone tematyce świata cyfrowego – poczynając od legislacji poprzez obecnie dostępne technologie po technologie przyszłości, np. kwantowe” – powiedział Krzysztof Szubert, pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, podczas niedawnej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie PAP. “Goście szczytu będą także rozmawiali na tematy bardziej ogólne, horyzontalne, jak choćby te związane z dostępem do internetu, ponieważ w tym momencie pół świata nadal takiego dostępu nie ma. Ten temat jest szczególnie ważny z perspektywy ONZ” – dodał.

To, czym tegoroczny IGF różnić się będzie od poprzednich edycji, to zaangażowanie w dyskusje i podejmowanie decyzji przez młodych użytkowników internetu. Jak zapewniają organizatorzy, w Katowicach znajdzie się miejsce i czas na to, aby ich wysłuchać – jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie bowiem Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF Summit).

Przeczytaj również
Lexmark wprowadza na rynek nowe drukarki przeznaczone głównie dla sektora MŚP

Ostatniego dnia, podczas uroczystego zamknięcia szczytu, zaprezentowany zostanie natomiast dokument podsumowujący wydarzenie – protokół z Katowic (Katowice Protocol).

Jak wskazują organizatorzy, zainteresowanie szczytem jest bardzo duże. “Mamy już ponad trzy tysiące rejestracji, co ciekawe 90% z nich pochodzi spoza Polski. Dlatego zachęcamy ekspertów w dziedzinie cyfryzacji, osoby zainteresowane cyfryzacją, studentów, a także media – do rejestracji. Warto zrobić to jak najszybciej, ponieważ pomimo dużych możliwości Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, liczba miejsc jest jednak ograniczona” – podsumował Krzysztof Szubert.

Udział w Szczycie Cyfrowym ONZ jest wolny i bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.gov.pl/igf2021

ITwiz będzie patronem medialnym wydarzenia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *