CDOBranża ITPolecane tematy

W warszawskim Centrum Technologii Microsoft powstała Aleja Innowacji

Nowa inicjatywa ma wspierać tworzenie innowacji biznesowych wykorzystujących potencjał usług dostępnych w ramach platformy Azure, a także wymianę doświadczeń oraz promocję rozwiązań związanych z realizacją projektów transformacji biznesu przy wykorzystaniu technologii Microsoft.

W warszawskim Centrum Technologii Microsoft powstała Aleja Innowacji
Źródło: Microsoft

W ramach uruchomionej właśnie w warszawskim ośrodku Microsoft Technology Center Alei Innowacji prezentowane będą najciekawsze przykłady użycia technologii w realnych, branżowych scenariuszach biznesowych, ale też przykłady efektywnego łączenia możliwości świata cyfrowego i fizycznego oraz rozwiązania lokalnych i globalnych partnerów Microsoft. Ma to być również miejsce inspirujące klientów i partnerów Microsoft w zakresie możliwości wykorzystania technologii w biznesie. Za sprawą zaangażowania specjalistów Microsoft, nowy ośrodek ma też pomóc w tworzeniu wizji, strategii i planów dotyczących cyfrowej transformacji biznesu. Aleja Innowacji Microsoft zapewniać ma również przestrzeń pozwalającą na tworzenie oraz testowanie innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących m.in. potencjał chmury obliczeniowej Azure.

Aleja Innowacji Microsoft stanowi wsparcie dla inicjatywy Polskiej Doliny Cyfrowej, która zakłada wsparcie dla rozwoju innowacyjnych rozwiązań wspierających transformację wielu sektorów gospodarki. Z oficjalnych informacji wynika, że w ciągu ostatnich 16 miesięcy do projektu Polskiej Doliny Cyfrowej przyłączyło się ponad pół setki organizacji z różnych branż – klientów Microsoft skłonnych do dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami w zakresie wykorzystania nowych technologii na potrzeby zmiany sposobu funkcjonowania biznesu.

Praktyczne wsparcie cyfrowej transformacji biznesu

Wsparcie dla praktycznej realizacji projektów cyfrowej transformacji biznesu zapewniać ma też ośrodek Microsoft Technology Center. Wedle zapowiedzi w ramach jego działalności zainteresowane organizacje mogą otrzymać kompleksowe wsparcie ekspertów Microsoft z Polski i świata, a także specjalistów reprezentujących wyspecjalizowane sektorowo firmy należące do ekosystemu partnerów Microsoft. W szczególności wspierane mają być branże, takie jak: energetyka, przemysł, ochrona zdrowia, finanse, handel detaliczny czy obronność i administracja publiczna. Poza Warszawą obecnie na świecie funkcjonują 44 ośrodki Microsoft Technology Center.

W ramach warszawskiego ośrodka Microsoft Technology Center powstało już ponad 120 opracowanych we współpracy z lokalnych partnerami Microsoft rozwiązań odpowiadających na specyficzne potrzeby branżowe związane z cyfrową transformacją biznesu. Najciekawsze rozwiązania zostały zaprezentowane właśnie w ramach Alei Innowacji utworzonej w warszawskim Centrum Technologii Microsoft. “Wszystkie rozwiązania prezentowane w Alei Innowacji Polskiej Doliny Cyfrowej to nie przyszłość, ale gotowe do wdrożenia technologie. Każda firma, niezależnie od branży, może jeszcze lepiej obsługiwać swoich klientów, dostarczać bardziej dopasowane usługi i produkty wykorzystując potencjał chmury, sztucznej inteligencji czy rozszerzonej rzeczywistości. Innowacje dzieją się tu i teraz – wielu naszych klientów już wykorzystało potencjał rozwiązań stworzonych we współpracy z partnerami Microsoft i inżynierami w MTC” – podkreśla Jarosław Sokolnicki, szef warszawskiego Microsoft Technology Center.

Microsoft wspiera rozwój kompetencji IT w Polsce

Otwarcie Alei Innowacji było też okazją do podsumowania działań zrealizowanych przez Microsoft w Polsce w ramach – wartej miliard dolarów – inwestycji w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej. I tak, w ciągu 16 miesięcy od ogłoszenia tej inicjatywy, w organizowanych przez Microsoft szkoleniach w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT wzięło udział 150 tys. osób – przedstawicieli branży IT, lokalnych przedsiębiorstw i jednostek administracji publicznej, a także studentów. W kolejnym roku w programach szkoleniowych realizowanych przy zaangażowaniu Microsoft w Polsce ma wziąć udział podobna liczba osób. „Polska ma ogromny potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy. Dziś ogłaszamy, że kontynuujemy nasze silne wsparcie dla sukcesu polskich talentów programistycznych i nie tylko, tworząc możliwości kształcenia i dokształcania dla kolejnych 150 tys. pracowników, partnerów i studentów w nadchodzącym roku” – podkreśla Mark Loughran, dyrektor generalny Microsoft Polska. Według niego nasz kraj cechuje wysoki poziom kompetencji, duża liczba utalentowanych specjalistów, a także powszechna innowacyjność i otwartość biznesu na inicjatywy cyfrowej transformacji.

Przedstawiciele firmy Microsoft zapewniają, że realizowane działania pomocą wzmocnić pozycję Polski, jej obywateli oraz lokalnych przedsiębiorstw w kontekście globalnej transformacji cyfrowej różnych obszarów gospodarki i codziennego życia. „Gospodarki, które postawią na cyfrową transformację mają szanse znacząco wzmocnić swoją pozycję na świecie. Za sprawą mocnych kompetencji, innowacyjności i podejścia do biznesu Polska znajduje się w szczególnie dobrej pozycji w ramach tego wyścigu” – uważa Mark Loughran.

Obecnie w ramach Alei Innowacji prezentowane są m.in. rozwiązania klientów i partnerów Microsoft, takich jak: Accenture, Archicom, Asseco Data Systems, Billennium, Caritas, Chmura Krajowa, De’Longhi Polska, Elitmind, Fortinet, GFT, Holo4Med, KPMG, MAGO, Maspex, MedicalAlgoritms, Predica, PwC, Summ-it, Synerise, czy Veeam.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *