MENU

Adam Góral i Asseco przed sądem w Tel Aviv

12 lutego 2014Polecane tematy, Rynek

Właściciele izraelskiej firmy Oz M.E.H chcą odszkodowania w wysokości 11,75 mln USD za naruszenie umowy dotyczącej przejęcia przez Asseco Poland akcji tej spółki. Proces toczy się przed sądem w Tel Aviv.

adam goral

Zgodnie z pozwem, Asseco zerwało porozumienie dotyczące przejęcia Oz M.E.H po długich negocjacjach, które były prowadzone w pierwszej połowie 2011 roku. „Przedstawiciele Asseco wielokrotnie wyrażali swoją determinację i zaangażowanie w realizację umowy, zarówno przed powodem, jak i osobami trzecimi” – można przeczytać w uzasadnieniu pozwu.

Zgodnie z pozwem, po rezygnacji z transakcji – w ramach rekompensaty – zaoferowano przejęcie 20% akcji Oz M.E.H za 5 mln euro. Ostatecznie okazało się jednak, że Asseco Poland nie zamierza dokonać i tego zakupu.

Według twierdzeń powoda, w wyniku tego naruszenia umowy, skarżący poniósł szkody na kwotę 11,75 mln USD oraz kolejne, jeszcze nie oszacowane szkody.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »