MENU

W Polsce powstanie sieć integratorów IT

15 września 2016Branża, Rynek

Rozwijana z inicjatywy kierownictwa spółki Indata Connect sieć integratorów ma wspierać nowe modele działalności firm wyspecjalizowanych w usługach integratorskich i pozwalać na wymianę kompetencji między działającymi w Polsce integratorami. Mniejszym firmom ma też ułatwiać dostęp do potrzebnych zasobów, a co za tym idzie – także udział w największych postępowaniach przetargowych.

siec

Przeznaczona dla integratorów IT struktura partnerska ma stanowić odpowiedź m.in. na problemu związane z brakiem kompetencji i statusów partnerskich, a także środków niezbędnych do realizacji złożonych projektów IT. Struktura ta ma też umożliwiać łatwiejsze pozyskiwanie zasobów technologicznych, finansowych lub merytorycznych niezbędnych do realizacji projektów integracyjnych. „Nasze przedsięwzięcie jest unikalne w skali Polski, a wygląda na to, że także Europy i świata. Polega na organizacji nowego modelu biznesowego dla integratorów IT. Zależy nam także na tym, żeby wiedza naszych partnerów się uzupełniała i aby mogli nawzajem korzystać ze swoich doświadczeń” – twierdzi Przemysław Kucharzewski, prezes Indata Connect. Docelowo, w skład sieci partnerskiej wejść ma kilkadziesiąt małych i średnich firm integratorskich. Będą mogli oni wspólnie uczestniczyć w postępowaniach przetargowych, niezależnie od realizowanych indywidualnie projektów dla własnych klientów. Z oficjalnych informacji wynika, że do Sieci Profesjonalnych Integratorów IT dołączyło już trzech partnerów – firmy: A+V, eDEAL i MGM Systems.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »