Branża ITRynek

ABB i Red Hat ogłosiły współpracę w zakresie przemysłowych sieci brzegowych

Globalna współpraca obu firm ma umożliwić branżom wykorzystującym automatykę procesów i oprogramowanie przemysłowe ABB szybkie i elastyczne skalowanie przy użyciu platform korporacyjnych oraz usług aplikacyjnych firmy Red Hat, opartych na systemie Red Hat Enterprise Linux.

ABB i Red Hat ogłosiły współpracę w zakresie przemysłowych sieci brzegowych

Nawiązane partnerstwo umożliwi wirtualizację i konteneryzację oprogramowania do automatyzacji za pomocą platformy Red Hat OpenShift, co zapewni wysoką elastyczność wdrażania sprzętu, zoptymalizowaną zgodnie z potrzebami aplikacji, wskazują przedstawiciele obu firm. Ponadto pozwoli również na sprawną koordynację systemu oraz podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym w oparciu o dane na brzegu sieci i dalsze przetwarzanie w chmurze.

Red Hat OpenShift, której fundamentem jest system Red Hat Enterprise Linux, zapewnić ma ABB jedną, spójną platformę aplikacyjną obejmującą zarówno małe systemy z jednym węzłem, jak i skalowalne klastry hiperkonwergentne w przemysłowych sieciach brzegowych. Uprości to tworzenie rozwiązań dla klientów ABB i zarządzanie nimi, zapewniają specjaliści Red Hat.

Przedstawiciele ABB informują natomiast, że Red Hat OpenShift zwiększy elastyczność wdrażania i skalowalność ABB Ability Edgenius, kompleksowej platformy brzegowej dla oprogramowania przemysłowego, wraz z ABB Ability Genix Industrial Analytics and AI Suite, pakietem platform i aplikacji klasy korporacyjnej, który wykorzystuje przemysłową sztuczną inteligencję do poprawy wyników biznesowych klientów dzięki rozwiązaniom Przemysłu 4.0. Rozwiązania Edgenius i Genix mogą być sprawnie i bezpiecznie skalowane w ramach wielu środowisk. Dzięki tej współpracy ABB uzyska dostęp do funkcji takich jak udostępnianie bezobsługowe (zdalna konfiguracja sieci), które ułatwią zarządzanie i zwiększą spójność w różnych środowiskach przemysłowych.

“Partnerstwo z Red Hat umożliwi ABB dalsze pomaganie naszym klientom w usprawnianiu ich działalności w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Zapewni im również dostęp do narzędzi, których potrzebują, aby zintegrować technologie informatyczne i operacyjne w skali całego zakładu, jednocześnie zmniejszając ryzyko i optymalizując wydajność” – podsumował Bernhard Eschermann, dyrektor ds. technologii, ABB Process Automation.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *